کد خبر: ۶۹۳۴۹۴۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس:

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر معتقد است که سرفصل‌های رشته آمار مطابق با نیازهای امروز نیست و باید تغییر یابد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، به همت انجمن علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه خلیج فارس بوشهر، سلسله سخنرانی‌های علمی با موضوع «علوم داده و یادگیری ماشین» در سالن مریم میرزاخانی این دانشکده آغاز شده است که در نخستین هفته، دکتر حسین حق بین عضو هیات علمی گروه آمار سخنران این مراسم بود.

وی در سخنان خود گفت: در دنیای امروز جایگاه داده و اطلاعات اگر بیشتر از نفت نباشد کمتر هم نیست.

حق بین با اشاره به ویژگی‌های رشته جدید «علوم داده»، افزود: این رشته توجه کشور‌های زیادی را به خود جلب کرده است به گونه‌ای که اگر در کشوری مانند امریکا به پایگاه‌های کاریابی مراجعه کنید این رشته جزء برترین رشته‌های متقاضی جذب نیروی انسانی است.

این مدرس دانشگاه، ادامه داد: رشته علوم داده ترکیبی از ریاضی، آمار، علوم رایانه، تجارت و... است که با یکپارچه کردن و تحلیل داده در نهایت محصولی مبتنی بر داده تولید می‌کند.

وی رشته علوم داده را در آینده یکی از کاربردی‌ترین رشته‌ها دانست و بیان کرد: هم اکنون در کشور‌های امریکا و کانادا میزان فرصت شغلی، درآمد و رضایت شغلی در این رشته جدید نسبت به سایر رشته‌ها بسیار بالاتر است و به زودی در ایران هم شاهد ظهور و توسعه این رشته خواهیم بود.

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر، با اشاره به لزوم آمادگی برای ورود رشته‌های جدید مانند علوم داده و مدیریت داده به ایران، رشته آمار و محتوای آن را در حال دگرگونی دانست و تغییر سر فصل‌ها و ماهیت رشته آمار مطابق با نیاز رشته‌های جدید را خواستار شد.

انتهای پیام/ک

رشته‌های جدید حوزه آمار از جمله علوم داده وارد ایران شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر