کد خبر: ۶۹۳۵۱۶۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

سرپرست سازمان صمت از معرفی واحد‌های نمونه صنعتی، معدنی و پیشکسوت نمونه استانی و کشوری فارس در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، فریبرز رضازاده سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به برنامه این سازمان برای انتخاب واحد‌های تولیدی صنعتی، معدنی و همچنین پیشکسوت نمونه در سال ۹۷، از واحد ها‌ی استانی خواست تا تاریخ بیستم خرداد ماه ۹۸ نسبت به تکمیل فرمی که برای این کار در نظر گرفته شده اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای ارسال واحد‌های نمونه کشوری تا بیست و هشتم خردادماه برای تکمیل فرم مهلت وجود دارد، عنوان کرد: واحد‌های صنعتی و معدنی مستقر در فارس که مایل به شرکت در این رقابت هستند برای تکمیل فرم می‌توانند به نشانی www.frs.mimt.gov.ir مراجعه کنند.

رضازاده اضافه کرد: متقاضیان باید پس از تکمیل فرم مربوطه آن را برای بررسی و پیگیری‌های بعدی، حداکثر تا تاریخ بیستم خرداد ماه ۹۸ به اداره‌های صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و یا به سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان تحویل دهند.

وی ادامه داد: این سازمان برای شناسایی الگو‌های موفق در عرصه صنعت و معدن و معرفی آنان به عنوان صنعتگر نمونه، بهره بردار نمونه معادن روباز و زیر زمینی، مکتشف نمونه (دارای گواهینامه کشف) و پیشکسوت نمونه صنعت و معدن، با فراخوان از بنگاه‌های صنعتی و معدنی برای ثبت نام دعوت کرده است.

رضازاده بیان کرد: همچنین از فعالان این عرصه دعوت شده تا با دریافت پرسشنامه‌های واحد صنعتی نمونه به همراه فرم‌های بهره‌بردار نمونه معدن روباز و زیرزمینی، بر اساس عملکرد سال ۹۷ خود نسبت به تکمیل و ارسال آن‌ها به سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اقدام کنند.

وی اظهار داشت: میزان تولید، فروش، سود عملیاتی و ارزش موجودی انبارکالای ساخته شده، هزینه‌های انرژی مصرفی، تحقیق، نوآوری، آموزش نیروی انسانی، ارزش صادرات، نیروی انسانی (به ویژه تحصیلکردگان بالاتر از دیپلم)، مشتری مداری و گواهینامه‌های معتبر کیفیت از جمله شاخص‌های واحد تولیدی مورد سنجش در این پرسشنامه است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، در مورد فرم معرفی بهره‌بردار نمونه معدن روباز، گفت: بهره‌بردار معادن نیز در این فرم باید نسبت به تکمیل اطلاعات در باره نام و نوع ماده معدنی، میزان ذخیره قطعی، میزان استخراج مندرج در پروانه، میزان استخراج سالانه واقعی و همچنین میزان کل سرمایه گذاری (به نرخ ثابت سال ۱۳۹۷) اقدام کند.

رضا زاده تصریح کرد: فهرست واحد‌های نمونه در نرم افزاری که برای این کار طراحی شده تجزیه و تحلیل و ضریب رقابت پذیری واحد‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد.

وی گفت: واحد‌های صنعتی نمونه در ۲ سطح نمونه استانی و کشوری در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن (دهم تیرماه) معرفی خواهند شد و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در این روز از فعالان نمونه صنعت، معدن و پیشکسوتان این حوزه‌ها در استان فارس تجلیل خواهد شد.
انتهای پیام/م

واحدهای نمونه استانی و کشوری فارس معرفی  می شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر