کد خبر: ۶۹۳۵۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴

مسئول اردو‌های جهادی دانشگاه لرستان گفت:با توجه به اینکه ۶ هزار شغل در انجیرستان زیودار در معرض خطر است گروه‌های جهادی این انجیرستان را لایروبی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  مسئول اردو‌های جهادی دانشگاه لرستان گفت:با توجه به اینکه ۶ هزار شغل در انجیرستان زیودار در معرض خطر است گروه‌های جهادی این انجیرستان را لایروبی می‌کنند.

مسعود ناصری اظهارداشت: پس از وقوع نخستین سیلاب در استان برای کمک به مردم، به گروه‌های جهادی استان فراخوان دادیم و در خرم‌آباد برای تخلیه آب گرفتگی معابر و منازل منطقه مطهری و خیابان ساحلی خرم‌آباد به کار گیری شدند.

وی با بیان اینکه در پی وقوع سیلاب در استان چند گروه جهادی به روستای بابازید اعزام شد و چندین روز در این منطقه خدمت کردند، افزود: بعد سیل از اصلی در استان گروه‌های جهادی در اولین فرصت در مناطق سیل زده حضور یافته و مشغول به کار شدند و ضمن اینکه گروه جهادی لرستان را اعزام کردیم میزبان گروه‌های جهادی سراسر کشور نیز بودیم.

مسئول اردو‌های جهادی دانشگاه لرستان عنوان کرد: از گروه‌های جهادی دانشجویی مرکز استان حدود ۳۴ گروه به مناطق سیل زده اعزام شد و از آنجا که ما کار ستادی را هم انجام دادیم، ۱۵۰ گروه جهادی سراسر کشور نیز میزبانی، ساماندهی، اسکان و به کارگیری شدند.

وی بیان کرد: عمده فعالیت این گروه‌های جهادی در روز‌های نخست وقوع سیل امداد و نجات، لایروبی آبگرفتگی معابر و منازل سپس کمک به اسکان، تهیه، ارسال و توزیع کمک مردمی بود.

ناصری به جذب کمک‌های سطح کشور اشاره کرد و گفت: گروه‌های جهادی در بارگیری، تخلیه، بسته بندی، انتقال و توزیع کمک‌های ستاد اجرای فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان کمک کردند.

وی تصریح کرد: ستاد همچنان فعال است و با توجه به اینکه حدود ۶ هزار شغل در انجیرستان زیودار در معرض خطر است و هنوز لایروبی انجام نشده از گروه‌های جهادی استان و سراسر کشور دعوت کردیم تا ظرف چند روز آینده علی‌رغم تقارن با ماه رمضان بنا به ضرورت و اهمیت موضوع لایروبی این باغات انجام شود.

انتهای پیام/ب

انجیرستان زیودار پلدختر توسط گروه‌های جهادی لایروبی می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر