کد خبر: ۶۹۳۷۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۳
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۳
کد خبر : ۶۹۳۷۶۰۰

پس از استعفای معاون صدراعظم اتریش در پی انتشار ویرئویی درباره فساد مالی وی، صدراعظم اتریش با اعلام فروپاشی کابینه ائتلافی، از رئیس‌جمهور این کشور خواست انتخابات زودهنگام برگزار کند.

درخواست صدراعظم اتریش برای برگزاری انتخابات زودهنگام در پی فساد مالی معاونشبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از نیویورک‌تایمز، پس از استعفای معاون صدراعظم اتریش در پی انتشار ویرئویی درباره فساد مالی وی، صدراعظم اتریش با اعلام فروپاشی کابینه ائتلافی، از رئیس‌جمهور این کشور خواست انتخابات زودهنگام برگزار کند.

این ویدیو که توسط نشریه اشپیگل و روزنامه زوددویچه سایتونگ به‌صورت مخفیانه درسال ۲۰۱۷ فیلمبرداری شده بود، نشان می‌دهد که اشتراخه به‌همراه یوهان گودنوس یکی از اعضای ارشد حزب راست افراطی آزادی با زنی در حال صحبت هستند که می‌گوید سرمایه‌گذار روسی است و می‌خواهد یکی از مهم‌ترین روزنامه مهم اتریش (کرونن سایتونگ) را بخرد و با خرید این روزنامه برای حزب راست گرای تبلیغات سیاسی خواهد کرد.

رسانه‌ها این زن را به ارتباط با دولت روسیه متهم و ادعا کرده‌اند که سرمایه‌ای که او قصد داشته وارد اتریش کند، پول سیاه و حاصل پولشویی و فعالیت‌های غیرقانونی بوده است.

با انتشار این ویدئو جنجال گسترده‌ای در اتریش به راه افتاد و نهایتا اشتراخه روز شنبه از معاونت دولت و همچنین ریاست حزب آزادی کناره‌گیری کرد.

در پی انتشار این ویدئو و استعفای اشتراخه، کورتس با حضور در یک نشست خبری مملوء از خبرنگاران در وین پایتخت اتریش، با بیان اینکه «دیگر کافی است»، گفت از رئیس‌جمهور خواسته در اسرع وقت انتخابات برگزار کند.

این در حالی است که پس از برملا شدن رسوایی رئیس حزب آزادی و معاون صدراعظم اتریش هزاران تن از مردم شهر وین با برگزاری تظاهرات مقابل کاخ صدراعظم این کشور خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

هاینس کریستین اشتراخه، رهبر حزب آزادی و معاون صدراعظم اتریش ظهر روز شنبه پس از برملا شدن ویدیویی از وی از مقامش استعفا کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر