کد خبر: ۶۹۳۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی با هشتگ #مهدکودک_های_غربی، آموزش و پرورش شهرستان بجنورد اعلام کرد هیچ گونه مجوزی را برای مهدکوک‌ها صادر نمی‎کند.

جوابیه آموزش و پرورش بجنورد در واکنش به انتشار تصاویری با عنوان #مهدکودک_های_غربیبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به دنبال انتشار فیلم و تصاویری با عنوان آموزش رقص به کودکان در مهدکودکی در بجنورد واقع در خراسان شمالی و اعتراض گسترده کاربران به این موضوع در فضای مجازی، آموزش و پرورش بجنورد جوابیه‌ای صادر کرد.


بیشتر بخوانید: دستور توقف فعالیت آموزشگاه تجسمی حاشیه‌ساز بجنورد صادر شد


در متن جوابیه آموزش و پرورش بجنورد آمده است:

«بسمه تعالی

پیرو انتشار تصاویری به نام #مهدکودک_ها در فضای مجازی به اطلاع افکار عمومی می‌رساند آموزش و پرورش هیچ‌گونه مجوزی را در خصوص مهد کودک صادر نمی‌کند.

اما بیان چند نکته ضروری به نظر می‌رسد:

به نظر می‌رسد تصاویر منتشرشده مجهول و نام بردن از آموزش و پرورش با اهداف خاصی و در جهت تخریب زحمات معلمان صورت می‌گیرد؛ امیدواریم در این خصوص رسانه‌های فعال در فضای مجازی، در امر خطیر اطلاع رسانی در خصوص انتشار تصاویری که دریافت می‌نمایند پیش‌داوری ننمایند.

انتظار دارد انتشار هر گونه تصاویر و فیلم‌هایی که به منظور اطلاع رسانی از یک قانون شکنی‌صورت میگیرد بدون کسب اطلاع دقیق از نهاد مربوطه صورت نپذیرد تا موجب ایجاد تشویش افکار عمومی و همچنین تخریب نهادهای فرهنگی و آموزشی نگردد.

در ادامه ضمن ارج نهادن به دغدغه فرهنگی فعالان رسانه‌ای و تلاش در جهت زدودن زنگارهای فرهنگ غربی در جامعه از این نگاه قدردانی نموده و با تقبیح هر فعالیتی که در شأن فرهنگ اسلامی  ایرانی نیست، آمادگی خود را جهت دریافت هرگونه گزارشی مرتبط با زیر مجموع‌های آموزش و پرورش شهرستان به منظور پیگیری آن اعلام می‌داریم».

معاونت اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی نیز در این خصوص مطلبی منتشر کرد:

«با توجه به انتشار خبری مبنی بر آموزش رقص و شنای مختلط در سطح مهدهای کودک به استحضار می‌رساند سازمان بهزیستی به‌عنوان متولی نگهداری از کودکان زیر سن شش سال مکرراً با ارسال بخشنامه‌ها و ابزار نظارتی کامل نظیر چک لیست‌های ارزیابی و الزام به نصب دوربین مداربسته و برگزاری کلاسهای آموزشی راه را بر مسیر تخلف بسته است. لذا با توجه به شواهد موجود در تصاویر و همچنین الزامی بودن لباس فرم، ممنوعیت فضای شنا به دلیل حفظ مسائل ایمنی ارتباط این خبر را با مهدهای کودک تحت نظارت خود تکذیب می‌نماید».

شایان ذکر است؛ روز گذشته کاربران فضای مجازی در واکنش به انتشار ویدئویی با عنوان آموزش رقص به کودکان در یک مهدکودک، هشتگ #مهدهای_غربی را داغ کردند و نسبت به آموزش شنای مختلط در مهد کودکی در شهر بجنورد واقع در استان خراسان شمالی اعتراض کردند.


بیشتر بخوانید: #مهدهای_غربی/ آموزش رقص و شنای مختلط در مهد کودک‌ها زیرسایه‌ بی‌نظارتی مسئولان +فیلم و واکنش کاربران


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر