کد خبر: ۶۹۴۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

جرایم ناشی از چاقوکشی در انگلیس، پارسال به بالاترین میزان از زمان ثبت این گونه جرایم رسید.

فراگیر شدن قتل و حمله با چاقو و قمه در انگلیس + فیلمبه گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان،  اداره ملی آمار انگلیس نوشت: در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۴۴ هزار و پانصد جرم با استفاده از چاقو و قمه به ثبت رسید که بر اثر آن، ۲۵۲ نفر کشته شدند و در ۳۶۸ مورد نیز تلاش برای قتل صورت گرفت.

به گزارش اداره ملی آمار انگلیس، در چهار سال گذشته، شمار جرایمی که از آلات برنده همچون چاقو، قمه و شمشیر بهره گرفته شده، رو به افزایش است به گونه‌ای که جرایم ناشی از چاقوکشی در مقایسه با سال ۲۰۱۱ میلادی، اکنون ۳۳ درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، در حدود ۱۹ هزار مورد درگیری، ۱۷ هزار و ۴۰۰ مورد دزدی و ۳ هزار و ۲۰۰ مورد تهدید به قتل، از آلات برنده همچون چاقو استفاده شده است.

روزنامه ایندیپندنت هم در این باره نوشت: در بیش از ۴۰۰ مورد تجاوز جنسی در انگلیس و نیز ۱۵۰ مورد تعرض جنسی، پارسال از چاقو استفاده شد.

این روزنامه نوشت: در آمار جرایم مربوط به چاقو، موارد حمل چاقو ثبت نشده است که این اقدام نیز رو به افزایش است و اکنون حتی کودکان ۹ ساله، با خود چاقو حمل می‌کنند.

ایندیپندنت به نقل از گزارش دولت انگلیس نوشت، رونق بازار مواد مخدر و نیز محتوای شبکه‌های اجتماعی، از علل افزایش چاقوکشی در انگلیس است، اما پلیس این کشور اعتقاد دارد کاهش بودجه پلیس و کم شدن شمار نیرو‌های پلیس، در افزایش چاقوکشی در انگلیس موثر است.

از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون حدود ۲۰ هزار نفر از شمار نیروی پلیس انگلیس کاسته شده است.

بنا برگزارش اداره ملی امار انگلیس، در پنج سال اخیر دست کم ۱۰۵۶ نفر فقط با ضربات چاقو در این کشور به قتل رسیدند که بیشترین این موارد نیز در لندن گزارش شده و سن یک چهارم مقتولان نیز ۱۸ تا ۲۴ سال اعلام شده است.


بیشتر بخوانید: سرقت با قمه و چکش در خیابان‌های لندن + فیلم 


انتهای پیام/
 

افزایش میزان خشونت در انگلستان + فیلم

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر