کد خبر: ۶۹۴۲۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

خیران چابهاری در جشن گلریزان این شهرستان ۶۸۸ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تعهد کردند.

خیران چابهار ۶۸۸ میلیون تومان برای آزادی زندانیان تعهد کردند به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان اززاهدان،  رحمدل بامری  سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار در این مراسم اظهار داشت: ماه رمضان علاوه بر برکات و فیوضات دیگر فرصت خوبی برای پرداخت زکات، صدقات و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد است.

رحمدل بامری گفت: انجام کار‌های خیر و خداپسندانه اجر و ثواب فراوانی دارد و همه قشر‌ها باید برای آزادی زندانیان تلاش و کوشش کنند.

وی از حضور قشر‌های مختلف مردم، مسئولان و صاحبان شرکت‌ها و صنایع مختلف در جشن گلریزان چابهار قدردانی کرد و افزود: تعهد ۶۸۸ میلیون تومانی خیران برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد چابهار ستودنی است.

دادستان عمومی و انقلاب چابهار نیز گفت: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با همت خیران موجب خوشحالی خانواده‌ها و نشاط اجتماعی می‌شود.

رحمان ملکوتی فر افزود: احکام برای جرائم غیرعمد باید براساس شرایط افراد باشد و تمام تلاش‌ها باید طوری انجام شود تا کمترین زندانی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در برخی پرونده‌ها صدور احکام باید بازدارندگی و پیشگیرانه باشد.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار نیز اظهار اشت: همه قشر‌های مردم بویژه روحانیان، معتمدان و مسئولان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تلاش کنند.

مولوی یارمحمد پناد افزود: در آیات و روایات دینی بر انفاق، پرداخت زکات و صدقات تاکید فراوانی شده است.

وی بیان کرد: هر آنچه مردم تون دارند باید در آزادی زندانیان و دستگیری همنوعان تلاش کنند.

**۹ زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار آزادی

رئیس نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: در مجموع ۹ زندانی جرائم غیر عمد در چابهار زندانی هستند که برای آزادی آنان ۱۴ میلیارد ریال نیاز است.

سیدعبدالحسین سجادی افزود: زندانیان جرائم غیرعمد چابهار ۶ نفر برای مهریه و نفقه، ۲ نفر تصادفات و یک نفر با محکومیت مالی در زندان هستند.

وی گفت: تاکنون ۱۵ جشن گلریزان در سطح استان سیستان وبلوچستان برگزار و تاکنون ۲۰ میلیارد ریال برای آزاد زندانیان تعهد شده است.

رئیس نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۷۷ نفر در استان به دلیل جرائم غیر عمد در زندان هستند که برای آزادی آنان ۹۵ میلیارد ریال نیاز است.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر