کد خبر: ۶۹۴۲۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهد گفت: برای پیروزی انقلاب افراد زیر شکنجه نظام ستمشاهی قرار داشتند و فداکاری‌های بسیار کردند، اما در آخر کار ریزش کردند.

 به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد روز چهارشنبه در تفسیر سوره احزاب در مهدیه مشهد گفت: صادقین به عهدی که با خدا بسته اند وفادار هستند و، چون خود را به خدا سپرده اند از هیچ چیز بیم و هراس ندارند.

وی با بیان اینکه افراد مختلف در زندگی خود، در رکاب حق و حقیقت بودند، اما در لحظه آخر و نقطه وصل کم آوردند ادامه داد: یاران حضرت امام حسین (ع) هنگام ورود به کربلا هزار و ۲۰۰ نفر بودند، اما در شب عاشورا بیشتر این افراد سیدالشهدا (ع) را تنها گذاشتند.

امام جمعه مشهد گفت: کسانی که حضرت امام حسین (ع) را تنها گذاشتند افراد ضد ولایت و امامت نبودند بلکه شیعیان خاص و متدین بودند، اما هنگامی که می‌خواستند به نقطه وصل برسند کم آوردند و به زندگی دنیایی و خانواده خود چسبیدند.

آیت الله علم الهدی افزود: شیطان در انجام وسوسه‌های خود بسیار قوی و نیرومند است و باید همیشه دعا کنیم خدا ما را از شر وسوسه‌های شیطان محفوظ نگه دارد.

وی تصریح کرد: برای پیروزی انقلاب اسلامی هم افراد مختلف در نظام ستمشاهی زیر شکنجه قرار داشتند و فداکاری‌های بسیار برای نظام و انقلاب کردند، اما در آخر کار ریزش کردند مشکلی که از ریزشی‌ها داریم از ضد انقلاب نداریم.

امام جمعه مشهد گفت: علت مشکلات و گرفتاری‌های ما این است که به غیر خدا امید داریم در حالی که اگر دلبسته و وابسته به خدا باشیم اضطراب، غصه و هراس نخواهیم داشت.

آیت الله علم الهدی افزود: مقام مخلصین از صادقین بالاتر است، زیرا مخلصین همه چیز را از خود دور کرده اند و هیچ میل نفسانی و گرایش حیوانی ندارند و جز خدا هیچ چیز نمی‌بینند.

انتهای پیام//ف. س


گرفتاری ما از امید به غیر خدا است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر