کد خبر: ۶۹۴۵۱۵۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: از ابتدای فصل خرید دانه روغنی کلزا تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن کلزا به ارزش ۳۹۹ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شد.

سید محمد جعفری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه پرداخت وجه به کشاورزان با توجه به ثبت اطلاعات محموله‌های دریافتی در سامانه جامع گسترش فن آوری نوین خرید تضمینی در صف انتظار قرار می‌گیرد، گفت: تاکنون ۳ میلیارد و ۷۵۲ میلیون ریال پول به حساب کشاورزانی که کلزای خود را به شرکت غله تحویل دادند واریز شد و با پیگیری‌های مستمر تلاش می‌کنیم تا باقیمانده مطالبات کشاورزان کلزا کار بزودی از طریق سامانه خرید تضمینی بانک عامل پرداخت شد.

وی افزود: این میزان خرید از سوی ۱۴ مرکز از ۲۳ مرکز تجهیز شده در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور صورت پذیرفت.

جعفری گفت: بیشترین آمار تحویل کلزا مربوط به شهرستان بهشهر با ۵۱ درصد تحویل این محصول به مراکز خرید تضمینی شرکت غله است.

وی افزود: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با دو درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور با بیان اینکه در مراکز خرید شرکت غله، دانه‌های روغنی کلزا تا ۱۰ درصد ناخالصی و ۲۰ درصد رطوبت قابل خریداری است، گفت: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

وی افزود: تاکنون ۱۴ مرکز به تناسب حجم ارائه دانه روغنی کلزا در استان بازگشایی شده و تعداد ۹ مرکز دیگر نیز از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری تجهیز و در آمادگی کامل جهت دریافت این محصول هستند.

جعفری با بیان اینکه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در امسال فقط از طریق سامانه انجام خواهد شد و هیچ محصولی از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده اند خریداری نخواهد شد، گفت: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان‌ها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

وی افزود: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: تا زمانی که کشاورزان، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید شرکت غله دائر خواهند بود.

انتهای پیام/ م

خرید تضمینی کلزا به ارزش ۳۹۹ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال در مازندران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر