کد خبر: ۶۹۴۵۲۴۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

مدیر گروه مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: مصرف انرژی برق در شرکت توزیع برق شمال استان کرمان حدود ۲ درصد از مصرف کل کشور می‌باشد.

کرمانی‌ها مصرف کننده ۲ درصد برق کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، احمد گنجعلیخانی معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت:به عنوان نمونه مصرف انرژی در بخش خانگی ۳۴ درصد از کل مصرف بخش خانگی استان و ۱ درصد از کل مصرف بخش خانگی کشور، ۳۹ درصد از کل مصرف بخش کشاورزی استان و ۴درصد از کل مصرف بخش کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی در خصوص سرانه مصرف افزود: سرانه مصرف خانگی در شرکت توزیع برق شمال استان کرمان ۲ هزار و ۲۰۰ کیلووات ساعت است در حالی که این عدد درکشور ۳ هزار و ۵۰ کیلووات ساعت یعنی سرانه مصرف خانگی در این شرکت نسبت به کل کشور۷۲درصد است.

وی بیان داشت: شرکت توزیع نیروی برق شمال استان رتبه ۱۵ بیشترین سرانه مصرف برق در بین شرکت‌های توزیع کشور و نسبت به شرکت‌های توزیع استان‌های همجوار در رتبه پایین تری قرار دارد.

عبدالهی مدیر گروه مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان نیز در خصوص گروه‌های پر مصرف گفت: در شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان مشترکین کشاورزی بالاترین سهم مصرف از کل انرژی را بخود اختصاص داده‌اند که با توجه به تعداد کمتر از ۱ درصد از کل مشترکین در حوزه مدیریت مصرف بسیار با اهمیت می‌باشند.

وی عنوان کرد: صنایع در این حوزه در رتبه دوم قرار داشته و سپس مشترکین خانگی سهم عمده‌ای از انرژی مصرف را دارند.

عبد الهی با اشاره به زمان‌های بحرانی مصرف برق گفت: در زمانی که به دلیل نیاز عمومی همزمان به استفاده از برق به وقوع می‌پیوندد حداکثر نیاز به شبکه و اصطلاحا پیک برق است. در تابستان در دو بازه زمانی، ظهر از حوالی ۱۲ الی ۱۶ و دیگری ابتدای شب از ساعت ۲۰ تا ۲۳ پیک برق به وقوع می‌پیوندد؛ که ظهر تابستان پیک بحرانی صنعت برق است.

مدیر گروه مدیریت مصرف شرکت توریع نیروی برق افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه و افزایش لوازم برقی متصل به مدار درهمه مکان‌ها از صنعت گرفته تا چاه‌های کشاورزی، منازل و واحد‌های تجاری تامین نیاز‌های بدون تعقل نه در کشور در سطح صنعت برق جهان غیرممکن است.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده توسط وزارت نیرو در صورت رعایت صرفه جویی درمصرف خصوصا در ساعات اوج بار، ظهر (۱۲ الی ۱۶) و پیک بار شب (۲۰ الی ۲۳) در محدوده تحت پوشش این شرکت کمبود موجب اعمال خاموشی نخواهد شد.
با توجه به افزایش مصرف و وجود الگو‌های نامناسب مصرف ضرورت توجه به مقوله مدیریت مصرف را بیش از پیش نمایان می‌سازد و با نهادینه کردن روش‌های صحیح استفاده به پایداری انرژی و کاهش هزینه‌ها کمک کنیم.

انتهای پیام /ح

مصرف برق در کرمان۲ درصد کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر