کد خبر: ۶۹۴۵۳۷۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به گودی مسیر و تجمیع آب‌های کل منطقه و درصد شوری بسیار بالای آب‌ها در این منطقه، لازم است طراحی مسیر جدید شهداد - نهبندان عملیاتی شود .

لزوم بازطراحی جاده شهداد - نهبندان / تا یک ماه آبنده پل سیل زده اندهجرد به بازسازی می‌شودبه گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  نشست مشترک پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با معاون سازمان راهداری کشور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و فرماندار کرمان به منظور بررسی وضعیت جاده‌های سیل زده استان برگزار شد.

پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این نشست ضمن تقدیر از سازمان راهداری در دو ماه ابتدای سال به واسطه زحمات و تلاش‌های سازمان در بازگشایی راه‌های سیل زده کشور به ویژه استان کرمان گفت: با توجه به گزارش‌های فرمانداران شهرستان‌های کرمان و راور و بازدید میدانی انجام شده، مجددا مسیر جاده راور - دیهوک به دلیل بارندگی‌های اخیر دچار صدمه شده که با اقدام فوری راهداری بازگشایی این مسیر انجام گرفت، اما نیازمند تعمیر و زیرسازی کامل است.

وی از پیگیری سازمان راهداری برای اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بازسازی جاده‌های سیل زده استان تشکر کرد و از معاون سازمان خواست تسریع درابلاغ منابع مذکور به استان کرمان برای بازسازی خطوط اسیب دیده از سیل شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وضعیت جاده راور، دیهوک، بخشی از این منابع برای زیرسازی و بازسازی کامل محور گذاشته شود که سیل بار دیگر موجب تخریب نشود.

وی بیان داشت: در خصوص جاده شهداد، نهبندان هم با توجه به گودی مسیر و تجمیع آب‌های کل منطقه و درصد شوری بسیار بالای آب‌ها در این منطقه، لازم است طراحی مسیر جدید شهداد، نهبندان عملیاتی شود.

پورابراهیمی گفت: به نظر می‌رسد این مسیر یا نیاز به هزینه بالای زیرسازی دارد و یا باید جابجا شود که مشکل تردد حل شود.
وی اظهار داشت: موضوع امنیتی منطقه و همچنین توسعه فعالیت‌های اقتصادی و مراوداتی بین خراسان جنوبی و کرمان از طریق جاده شهداد؛ نهبندان امری کاملا ضروری است.

پورابراهیمی با اشاره به تخریب پل جاده اندوهجرد بیان کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده تا یک ماه آینده پل سیل زده اندهجرد به اتمام میرسد.

فرماندار کرمان هم با تشکر از پیگیری نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و سازمان راهداری اعلام کرد: مشکلات مربوط به بحث امنیت باید با تسریع در بازگشایی مسیر شهداد، نهبندان باشد.

مقبلی معاون سازمان راهداری کشور نیز در این نشست عنوان کرد: با تمام توان در کرمان به دلیل شرایط اقلیمی کمک می‌کنیم.

انتهای پیام/س

ضرورت عملیاتی شدن طراحی مسیر جدید شهداد - نهبندان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر