کد خبر: ۶۹۴۵۵۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

روزنامه واشنگتن پست نوشت ارتش آمریکا به آلوده کردن محیط زیست جزیره اوکیناوای ژاپن با مواد شیمیایی خطرناک متهم است.

ارتش آمریکا متهم به آلوده کردن محیط زیست جزیره اوکیناوا در ژاپن­به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: پس از کشف یک ماده شیمیایی سرطان‌زا در آب رودخانه‌های اطراف یک پایگاه هوایی آمریکا و خون ساکنان محلی، ارتش آمریکا در جزیره اوکیناوا با اتهاماتی در زمینه آلوده کردن محیط زیست مواجه شده است.

این جنجال موقعیت حساس نظامیان آمریکایی در اوکیناوا را بدتر کرده است. جزیره اوکیناوا میزبان نیمی از ۵۴ هزار نظامی آمریکایی مستقر در ژاپن است و بزرگترین پایگاه هوایی آمریکا در منطقه آسیا-اقیانوس آرام در این جزیره واقع شده است. اما حضور نظامیان آمریکایی در ژاپن با مخالفت گسترده مردم این کشور مواجه است.

اتهامات جدید به خبر اصلی روزنامه‌های چاپ اوکیناوا تبدیل شده و این مسئله در یکی از کمیته‌های پارلمانی امور زیست محیطی در توکیو نیز درست قبل از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ژاپن مطرح گشته است. با این حال بعید است رئیس جمهور آمریکا یا شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، بخواهند در دیدار خود به این موضوع بپردازند.

در اوکیناوا، یک بررسی که توسط دو استاد دانشگاه کیوتو انجام گرفته نشان داد غلظت یک ماده شیمیایی موسوم به سولفونات پرفلوروکاتان (PFOS) در آب رودخانه‌هایی که از میان و اطراف پایگاه هوایی کادانا (Kadena) و ایستگاه هوایی نیروی تفنگداران فوتنما (Futenma) عبور می‌کنند، بسیار بالاست.

PFOS یک ماده شیمیایی در خانواده PFAS است که ارتش آمریکا تا سال ۲۰۱۵ به مدت ۵۰ سال از آن در کنار اسید پرفلووروکاتانیک (PFOA) به عنوان یکی از عناصر موجود در کف اطفای حریق استفاده می‌کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر