کد خبر: ۶۹۴۵۶۶۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم گفت: با توجه به تخریب بالغ بر یکصد واحد روستایی در سمیرم بدنبال بارش‌های شدید باران، وام ۴۰ میلیون تومانی درجا سازی به روستائیان اختصاص می‌یابد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،روح الله افشاریان مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم اظهار داشت: بر اثر بارش‌های شدید باران و وقوع سیلاب در سمیرم شاهد تخریب نزدیک به ۲۵۰ واحد شهری و ۱۰۰ واحد روستایی بودیم و بالغ بر یک هزار واحد مسکونی نیاز به تعمیرات شناسایی شده است.

وی با اعلام اینکه ۲ هزار و ۱۶۵ وام طرح ویژه مقاوم سازی به روستائیان شهرستان سمیرم داده شده است، ادامه داد: برای منازلی که صد در صد تخریب شده است مبلغ ۴۰ میلیون تومان به روستائیان و ده میلیون تومان کمک بلاعوض و برای ساخت مساکن در شهر ۵۰ میلیون تومان وام و ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض میشود.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم با اشاره به اینکه در مرحله اول ۱۲۰ واحد ساخته و تحویل مردم سیل زده سمیرم میشود، اعلام کرد: به روستائیان وام درجاسازی داده میشود که در همان محل تخریب منزل خود، مسکن جدید را بسازند.

افشاریان از اجرای طرح هادی با رویکرد گردشگری برای روستای خفر خبر داد و افزود: در سمیرم روستا‌های آب ملخ، سیور، قاسم لو و دنگزلو پتانسیل اجرای طرح هادی با رویکرد گردشگری را دارند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سمیرم از معدود شهرستان‌هایی است که جمعیت روستائیان در آن بیشتر از جمعیت شهری آن است، ادامه داد: بالغ بر ۹۵درصد روستا‌های این شهرستان بالفعل هستند و همچنان دامداری و کشاورزی در این روستا‌ها فعال ومحل ترزیق روستائیان است که اجرای طرح هادی در روستا‌های سمیرم سبب شده که از مهاجرت روستائیان شهرستان سمیرم به شهر جلوگیری کند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم با اظهار اینکه بالغ بر ۴۰ واحد مسکن مهر در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر سمیرم احداث شده است، ادامه داد: ۲ هزار و ۱۶۹ قطعه زمین به روستائیان برای ساخت مسکن واگذار شده است.

وی از صدور ۷ هزار و ۴۰۲ برگ سند در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر خبر داد و گفت: شهرستان سمیرم دارای ۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار است که تا پایان امسال کلیه روستا‌ها دارای طرح هادی می‌گردند.

افشاریان با اشاره به اینکه تاکنون در ۳۵ روستا طرح هادی اجرایی شده است، ادامه داد: امسال طرح هادی بازنگری شده را برای ۴ روستا در دست اجرا داریم.

انتهای پیام/م

 

۲ هزار و ۱۶۵ وام طرح ویژه مقاوم سازی به روستائیان شهرستان سمیرم داده شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر