کد خبر: ۶۹۴۶۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: رسیدگی به هرگونه تخلف و یا جرمی با توجه به نوع آن یک موضوع تخصصی و فنی است.

شاه حسینی: رسیدگی تخلفات یک موضوع تخصصی و فنی استبه گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرحمن شاه حسینی رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفتگو با رادیو تهران در مورد صحبت‌های علیپور مبنی بر استفاده ترامادول توسط یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل تیم فوتبال ژاپن گفت: رسیدگی به هر تخلف و هر امر مجرمانه‌ای با توجه به نوع آن یک موضوع تخصصی و فنی است. زمانی که من در کمیته انضباطی فدراسیون حضور داشتم وقتی موضوع دوپینگ مطرح می‌شد اینگونه نبود که من به تنهایی نظر بدهم. در آن زمان یک کمیته با نام مبارزه با دوپینگ وجود داشت که اثبات این موضوعات بر عهده آن بود و آن هم فقط با آزمایش. به قول معروف وقتی شهر بدون کلانتر شود هر کسی هر چه دوست داشته باشد بگوید می‌گوید.

آیا آزمایشی انجام داده اند یا خیر؟

او ادامه داد: در ابتدا باید از کسانی که می‌گویند بازیکنی ترامادول مصرف کرده است پرسید آیا آزمایشی انجام داده اند یا خیر؟ اینگونه نظر دادن به مانند این است که شخصی که رانندگی بلد نیست را پشت فرمان بگذاریم، مشخص است در پیچ اول چپ می‌کند. بنابراین این صحبت‌ها باید پخته‌ تر بیان می‌شد و جو فوتبال را اینگونه به‌ هم نمی‌ریخت.

شاید همین حرف‌ها را به نهاد‌های بین‌المللی ببرند و علیه ما استفاده کنند

شاه حسینی در مورد اینکه از چنین صحبت‌هایی امکان دارد بر علیه خودمان در مجامع بین المللی استفاده شود گفت: مطمئن باشید برخی از کشور‌ها دنباله چنین مسائل در کشورمان هستند و شاید همین حرف‌ها را به نهاد‌های بین‌المللی ببرند و علیه ما استفاده کنند. این یک بحث تخصصی است. به نظر من مسئولان فوتبال ما نباید از کنار این موضوع ساده گذر کنند. در صورتی که مدارک چنین ادعایی وجود نداشته باشد نمی‌توان با آبروی یک ورزشکار بازی کرد. متأسفانه هر جا پیروزی کسب می‌کنیم آقایان صف می‌شکند و می‌گویند ما بودیم، اما هر جا باید توضیح دهند پنهان می‌شوند. نباید کاری کنیم مردم از فوتبال دلسرد شوند.

اگر در جامعه‌ای تخلف زیاد شد بدانید ارکان قضایی آن کار خود را به خوبی انجام نداده‌اند

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا در طول ریاست شما در کمیته انضباطی گزارشاتی این‌ چنینی مطرح شده بود یا خیر گفت: بسیار زیاد. نمی‌خواهم افرادی که تاریخ مصرف‌شان گذشته را نام ببرم، اما ما افراد زیادی را در شورای دوپینگ محروم کردیم. به عنوان مثال یک نفر به من زنگ زد و گفت در بازی‌های لیگ دو بازیکن مشکوک هستند و مثل قرقی از دفاع به حمله می‌روند و برمی‌گردند. من هم گفتم من که پزشک نیستم و باید این موضوع را پزشکان بررسی کنند. بعد از آن من فقط زنگ زدم به دکتر شریف گفتم مأموران کمیته مبارزه با دوپینگ را بفرستد و از این دو بازیکن تست بگیرند. جالب این است که تست یکی از این دو نفر مثبت بود و یک سال او را محروم کردیم. یک دروازه‌بان هم بود که یک سال او را هم محروم کردیم. فقط من یک چیز را بگویم. اگر در جامعه‌ای تخلف زیاد شد، بدانید ارکان قضایی آن کار خود را به خوبی انجام نداده‌اند.


بیشتر بخوانید:

ناظمی: با متخلفان دیدار خلیج فارس شیراز و پالایش گاز ایلام برخورد خواهیم کرد

اپیدمی کتک کاری در فوتبال بانوان/ برخورد فیزیکی آقای مسئول با یک بانوی فوتبالیست

پاکدل: کمیته انضباطی نباید تفاوتی میان سرمربی تیم ملی و سایر مربیان بگذارد


انتهای پیام/

صحبت‌های شاه حسینی در مورد مصرف ترامادول توسط یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر