کد خبر: ۶۹۵۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
کد خبر : ۶۹۵۱۹۷۷
همزمان با روز جهانی دخانیات صورت گرفت؛

امسال تمرکز روز جهانی بدون دخانیات بر انواع تاثیرات مضر مصرف دخانیات بر سلامت ریه‌های جوامع در سراسر جهان است.

دخانیاتبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، هر سال ۱۰ خرداد (۳۱ می) سازمان بهداشت جهانی و همکاران جهانی این سازمان، روز جهانی بدون دخانیات را برگزار می‌کنند؛ این کمپین سالیانه فرصتی است تا نسبت به مضرات و تاثیرات مرگبار مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود سیگار اطلاع‌رسانی و عدم مصرف دخانیات ترویج شود.

امسال تمرکز موضوع روز جهانی بدون دخانیات بر انواع تاثیرات مضر مصرف دخانیات بر سلامت ریه‌های جوامع در سراسر جهان است.

دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت این روز و تاکید بر داشتن دانشگاه بدون دخانیات از دانشجویان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و اعضای جامعه درخواست کرد، تا اقداماتی را در جهت بهبود سلامت خود و فرزندانشان انجام داده و آنان را در مقابل مضرات مصرف دخانیات محافظت کنند.

در این راستا مرکز مشاوره دانشگاه تهران متناسب با موضوع روز جهانی بدون دخانیات سال ۱۳۹۸ «دخانیات و سلامت ریه‌ها» اقدام به نشر مطالب آموزشی از طریق فضای مجازی، انتشار و توزیع پوستر و بروشور در سطح پردیس‌ها، دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها و برگزاری جلسات آموزشی برای دانشجویان در خوابگاه‌ها می‌کند.

دانشگاه بدون دخانیات

«دانشگاه بدون دخانیات» یکی از برنامه‌های دانشگاه تهران برای مبارزه با مصرف دخانیات در محیط علم و دانش است که به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه رسیده است و در دستور کار معاونت دانشجویی برای اجرا قرار دارد.

به گفته معاون دانشجویی دانشگاه، این طرح دانشگاه طی ۲ مرحله اصلی اجرا می‌شود؛ مرحله اول اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در قالب طرح‌های نو نسبت به مسئله دخانیات دنبال می‌شود و مرحله دوم اجرایی شدن منع دخانیات در دانشگاه است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر