کد خبر: ۶۹۵۵۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
عباسپور در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش با اشاره به تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان از تابستان، شورا را عاملی برای توجه به دغدغه خانواده‌ها نسبت به نظام تعلیم و تربیت دانست.

تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان از تابستان امسالنورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره راه اندازی شورای عالی انجمن اولیا و مربیان اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری سال ۹۵، انجمن اولیا و مربیان باید به عنوان تشکلی مستقل و غیردولتی عمل کرده و اساسنامه آن هم اصلاح شود.
 
وی افزود: در حال حاضر اساسنامه اصلاح شد و در اصلاحیه هم به این موضوع اشاره شده است که باید شورای عالی انجمن داشته باشیم، بنابراین در چنین شرایطی به ایجاد این شورا اقدام می‌کنیم تا در سطح کشور فعالیت خود را ادامه دهد.
 
عباسپور با اشاره به اینکه شورای عالی انجمن اولیا و مربیان در راستای عمل به سند تحول بنیادین است، ادامه داد: این شورا در مرداد یا شهریور امسال فعالیت خود را آغاز می‌کند.

ورود خانواده‌ها به تصمیم‌گیری‌های کلان نظام تعلیم و تربیت

مدیر کل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ماموریت‌های در نظر گرفته شده برای این شورا گفت: قصد داریم تا شورا در سطح کلان و تصمیم‌گیری‌های حوزه ستادی وارد عمل شود و از این طریق مطالبات خانواده‌ها از آموزش و پرورش را در تصمیم گیری‌ها لحاظ کنیم.
 
وی با اشاره به آماده کردن مقدمات اداری و مالی این شورا گفت: در شرایط فعلی انجمن‌های اولیا و مربیان در سطوح مدرسه، منطقه و استان فعالیت دارند که از میان اعضای برگزیده نفراتی به شورای عالی انجمن اولیا و مربیان می‌پیوندند و در کنار اعضای ستادی و مدیران کل استان‌ها برای نظام تعلیم و تربیت تصمیم‌گیری خواهند داشت.

اعضای شورای عالی انجمن اولیا و مربیان

عباسپور به ترکیب اعضا در این شورا هم اشاره و بیان کرد: در مجموع ۲۳ نفر در شورای عالی انجمن اولیا و مربیان شرکت می‌کنند که ۱۳ نفر آنها از اعضای انجمن اولیا و مربیان و ۱۰ نفر دیگر اعضای انتصابی یعنی از عوامل حوزه ستادی هستند.
 
مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بعد از تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان کارگروه‌هایی تشکیل می‌شود تا از ظرفیت اعضای شورا برای تصمیم‌گیری‌های کلان استفاده شود چرا که اغلب افراد فعال در انجمن‌های اولیا و مربیان افرادی دغدغه‌مند، کارآفرین و متعهد هستند بنابراین در شورای عالی این انجمن می‌توانیم از ظرفیت‌های چنین افرادی بهره‌مند شویم.
 
وی بیان کرد: اعضای شورای عالی انجمن اولیا و مربیان می‌توانند دیدار‌هایی با وزیر، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان مرتبط با نظام تعلیم و تربیت داشته باشند و دغدغه‌های خود را بیان کنند.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر