معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت، اولین تلفات جنگ است

ندای وظیفه بزرگترین عنوان بازی شوتر اول شخص است که طرفداران زیادی دارد، در این گزارش با نسخه Modern Warfare 3 آن آشنا شوید.

معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ استبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، هیچ طرفدار شوتر اول شخصی وجود ندارد که سری جذاب ندای وظیفه یا Call of Duty را بازی نکرده باشد. پس از نسخه‌های متفاوت Modern Warfare و Modern Warfare 2، شرکت Activision تصمیم به انتشار نسخه بعدی این سری بازی با نام Modern Warfare 3 گرفت. این نسخه از بازی Call of Duty توسط دو شرکت Infinity Ward و Sledgehammer با همکاری شرکت نرم‌افزاری Raven توسعه داده شده و همانطور که گفته شد Activision آن را منتشر کرده است. این بازی در سال 2011 به بازار عرضه شد و توانست در آن زمان، توجه بسیاری از علاقمندان به دنیای بازی‌های کامپیوتری و گیمرها را به خود جلب کند. MW3 به صورت مستقیم داستان Modern Warfare 2 را دنبال می‌کند و شخصیت‌های داستان قبلی در این داستان هم حضور دارند که برخی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

بخش‌های مختلف

MW3 دارای مدهای مختلفی است که هر کدام به صورت انحصاری هیجان و احساس خاصی را برای طرفداران بازی‌های Call of Duty به ارمغان می‌آورد. نسخه Modern Warfare 3 دارای مدهای کمپین، کوآپرتیو، مالتی‌پلیر، Special Ops و Call of Duty: Elite است. کمپین همان مد داستانی بازی است که ادامه داستان Modern Warfare 2 را دنبال می‌کند اما مد کوآپرتیو (Cooperative) مدی شبیه به زامبی است. در این مد، یک یا دو نفر با موج عظیمی از دشمنان که در هر مرحله اضافه می‌شوند، می‌جنگند.

معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ است

بخش مالتی‌پلیر مانند همیشه برای بازی‌های چندنفره و آنلاین طراحی شده است که چند کاربر به صورت تیمی در یک نقشه با هم امتیاز جمع‌آوری می‌کنند و نقشه‌ها و سلاح‌های جدید بازی را پیدا می‌کنند. تفاوت مالتی‌پلیر MW3 این است که این بخش کاملا با برنامه‌ریزی طراحی شده است و بازی‌کنندگان از آن بیشتر لذت می‌برند. Special Ops بخش دیگری است که از ترکیب مالتی‌پلیر و کوآپرتیو تشکیل شده است و گیمرها از یک منطقه در برابر موج نیروهای دشمن دفاع می‌کنند.


بیشتر بخوانید: برترین شخصیت‌ها در سری Call Of Duty را بشناسید! +تصاویر


طرح بازی

باز هم در دنیای مدرن، شخصیت‌هایی مانند ولادیمیر ماکاروف وجود دارند که سخت در تلاش هستند تا قدرت اداره جهان را به دست خود بگیرند و آن را کنترل کنند. در این میان، تیم Task Force 141 هم در پاسخ به این قدرت‌نمایی‌ها ساکت نمانده و سعی می‌کند تا این فرد خبیث را متوقف کند. اعضای تیم Task Force 141 پس از کشتن عضو فاسد ارتش آمریکا، سپهبد شپرد در حال فرار هستند. این تیم از اعضای اصلی خود یعنی کاپیتان پرایس، سوپ مک تاویش و نیکولای، خبرچین روسی تشکیل شده است اما این بار یکی از نیروهای عملیاتی تیم اسپتسناز روسیه، یوری هم به این تیم قدرتمند پیوسته است. گیمرها باید شخصیت یوری را کنترل کنند و مراحل را با این شخصیت و فداکاری‌های او جلو ببرند.

معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ است

ماکاروف در MW3 باز هم به عنوان اصلی‌ترین شخصیت منفی شناخته می‌شود و این بار با همکاری شخصیتی به نام وولک (Volk) قصد دارد طی انجام عملیات‌های تروریستی، اکثر جمعیت جهان را نابود کند. وولک شخصیتی است که زیاد در طول داستان دیده نمی‌شود اما اثرات وی در طی مأموریت‌های دو تیم Task Force 141 و Delta Force دیده می‌شود. شخصیت قابل کنترل نیروهای دلتا، گروهبان فراست و تیمش برای دستگیری وی به پاریس می‌روند و در طی درگیری با نیروهای روسی و بمب‌گذاری وولک است که برج ایفل در این بازی سرنگون می‌شود. در طول بازی چندین شخصیت تأثیرگذار هم وجود دارند اما این شخصیت‌ها بیشتر به عنوان یک کمک برای نقش کنترل شونده محسوب می‌شوند.


بیشتر بخوانید: معرفی عنوان Call of Duty: Modern Warfare 2


داستان MW3

تنها چند ساعت پس از کشتن سپهبد شپرد، پرایس و نیکولای، سوپ مک تاویش را که به شدت از ناحیه سینه توسط چاقوی شپرد زخمی شده، برای معالجه به یک خانه امن در روسیه منتقل می‌کنند. ماکاروف که سخت در تلاش کشتن پرایس و تیم Task Force 141 است، نیروهای خود را برای از بین بردن آن‌ها می‌فرستد اما یوری که علیه ماکاروف کینه به دل دارد، به آن‌ها کمک می‌کند که ساختمان را تخلیه کنند و جانشان را نجات می‌دهد. از این به بعد است که یوری به عنوان یکی از اعضای تیم شناخته می‌شود. یوری از ابتدا در تیم ماکاروف بوده است اما پس از قتل عام مردم در فرودگاه توسط شخصیت خبیث داستان، تصمیم می‌گیرد که به مقابله با او بپردازد و جلوی نقشه‌های پلید او را بگیرد.


معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ استکاپیتان پرایس (Cpt. Price)

کاپیتان پرایس شخصیت محبوب حمایت کننده و همراه سری بازی‌های Modern Warfare است که در هر سه بازی این سری حضور دارد و رهبری تیم SAS بریتانیا را بر عهده دارد. وی وظیفه محول کردن دستورات به شخصیت اصلی که گیمر در حال کنترل آن است را بر عهده دارد. پرایس با شخصیت شکست‌ناپذیر و سبیل منحصر به فرد خود در این مجموعه بازی عنوان Call of Duty در بین محبوب‌ترین شخصیت‌های گیم در جهان شناخته می‌شود.

معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ استجان مک تاویش (Jhon MacTavish)

جان "سوپ" مک تاویش اصلی‌ترین نقش مأموریت‌های نیروهای ویژه هوایی بریتانیا (SAS) در Call of Duty 4: Modern Warfare بود. این شخصیت در Call of Duty: Modern Warfare 2 رهبری Task Force 141 را بر عهده دارد و در برخی از مأموریت‌ها جای کاپیتان پرایس را پر کرده است.


دو ماه پس از حادثه تروریستی اتفاق افتاده در فرودگاه، ماکاروف این بار تصمیم می‌گیرد هواپیمای عازم شهر هامبورگ را که رئیس جمهور روسیه را منتقل می‌کرد، به سرقت می‌برد و توسط نیروهای خود، موفق می‌شود دختر بوریس ورشفسکی، رئیس جمهور روسیه را گروگان بگیرد. پس از ماجراهایی که در هواپیما رخ می‌دهد، ماکاروف در مقابل رئیس جمهور روسیه اعتراف می‌کند که قصد دارد با این کار تسلیحات کشور روسیه را به دست بگیرد و با آن‌ها، نیمی از اروپا را تحت سلطه خود بگیرد. با تلاش تیم‌های مختلفی که از آمریکا یا کشورهای دیگر، ماکاروف باز هم توانست در پایتخت انگلستان، لندن با پخش مواد شیمیایی، این کشور را تصرف کند و به فکر نقاط دیگر اروپا باشد.

معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ است


معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ استیوری (Yuri)

یوری یکی از اعضای تیم ماکاروف بود که پس از اقدامات تروریستی ماکاروف در نقاط مختلف جهان و قتل کل گروه‌های تکاوری آمریکا و استفاده از مواد منفجره هسته‌ای، تصمیم می‌گیرد کاری کند تا تیم کاپیتان پرایس جای او را پیدا و او را متوقف کند که ماکاروف در فرودگاه این قضیه را می‌فهمد و او را با گلوگه زخمی می‌کند. از این به بعد است که یوری در کارهای تیم Task Force 141 به کاپیتان پرایس و مک‌تاویش کمک می‌کند. یوری اصلی‌ترین شخصیت قابل کنترل بازی Call of Duty: MW3 است.


داستان Call of Duty: Modern Warfare 3 به گونه‌ای طراحی شده است که تنها تیراندازی و جریان‌های خشن در بازی وجود نداشته باشند. این بازی با برخی صحنه‌های تلخ، مخاطب را در موقعیتی قرار می‌دهد که با کاراکترهای بازی همذات‌پنداری کند یا برخی مواقع حتی دلش به حال شخصیت‌ها بسوزد و یا به دلیل از دست دادن یک نیرو، ناراحت شود. در کنار این حس‌ها، حس هیجان است که در سراسر بازی موج می‌خورد و گیمرها حتی حاضر نیستند یک لحظه هیجان آن را با سوار شدن ترن هوایی عوض کنند. تنهایی کاپیتان پرایس به گونه‌ای مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد که بازی‌کننده، به دلیل فشاری که به وی وارد می‌شود، به حالش گریه هم می‌کند. مهم‌ترین مسئله اینجا است که نویسندگان و طراحان بازی MW3 آنقدر روی داستان آن کار کرده‌اند که تمام حس‌ها به افراد القا می‌شود.


معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ استولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov)

ماکاروف شخصی است که هدایت تیم تروریستی این سری از فرنچایز Call of Duty را بر عهده دارد و نقش منفی اصلی داستان Modern Warfare 2 است. این شخصیت در نسخه بعدی Modern Warfare هدف اصلی Task Force 141 خواهد بود.


موتور گرافیکی

موتور گرافیکی که بازی MW3 با آن‌ها طراحی شده، IW 5.0 است. این موتور گرافیکی توسط توسعه‌دهندگان این بازی، Infinity Ward، شرکت Treyarch و Sledgehammer طراخش شده است و برای سری بازی‌های مختلف Call of Duty در نظر گرفته شده‌اند. موتور گرافیکی IW 5.0 بر اساس موتور id Tech 3 طراحی شده است و در بازی محیطی را به وجود می‌آورد که تمامی سایه‌های محیطی بازی به طور کامل در تصویر دیده می‌شوند. نور دهی این موتور گرافیکی به محیط بسیار مطلوب است. این فناوری جدید رنگ‌ها به گونه‌ای نشان می‌دهد که کاملا طبیعی به نظر می‌رسند و همچنین می‌تواند کیفیت بازی را تا حد HDR هم بالا ببرد.

معرفی بازی Call of Duty: MW3/ حقیقت اولین تلفات جنگ است

از اعضای تیم سازنده بازی می‌توان به استیو پیرس به عنوان خالق و استیو آکریچ به عنوان تهیه‌کننده MW3 یاد کرد. این داستان بسیار زیبا توسط دو نویسنده که دستی در فیلمنامه‌های موفق دارند یعنی پاول هگیس و ویل استیپلز نوشته شده است. پاول هگیس نویسنده فیلم‌های موفق هالیوود مانند عزیز میلیون دلاری و تصادف است. وظیفه موسیقی‌سازی این بازی را هم برایان تایلر به عهده گرفته است که در تمامی صحنه‌ها مخاطب را همراه موسیقی خود می‌کند و حس لحظه‌ای Modern Warfare 3 را در ذهن بازی‌کننده تجلی می‌کند.

گفتنی است، Call of Duty: Modern Warfare 3 برای پلترفرم‌های مختلفی طراحی شده است. کنسول‌های خانگی نسل هفتم اولین دستگاه‌هایی بودند که این بازی برای آن‌ها منتشر شد. دارندگان PS3، مایکروسافت Xbox 360 و Wii و در کنار این‌ها، رایانه‌های شخصی قادر هستند این بازی مهیج را تجربه کنند. این نسخه از «ندای وظیفه» هیچوقت بهینه‌سازی نشد.


بیشتر بخوانید: نام و تاریخ انتشار سری جدید Call of Duty مشخص شد +تریلر


نسخه جدید Call of Duty: Modern Warfare

به تازگی شرکت Infinity Ward خبر داده است که نسخه جدید جنگ‌های مدرن «ندای وظیفه» با نام Call of Duty: Modern Warfare قرار است به کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی بازگردد. این بار کاپیتان پرایس قرار است در جنگ‌هایی حضور داشته باشند که در خاورمیانه رخ می‌دهد.

گزارش از رامین کیانی

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر