کد خبر: ۶۹۵۶۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
کد خبر : ۶۹۵۶۵۸۲

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های علمی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان استان خبر داد و گفت: سند توسعه گیاهان دارویی وارد مرحله اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: کارگروه ویژه گیاهان دارویی استان با مشارکت نمایندگانی از استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جهاد کشاورزی و سایر نهاد‌های مرتبط از جمله دانشگاه یاسوج تشکیل و نتایج اجرایی شده مصوبات به معاونت علمی رئیس جمهوری را ارایه می‌شود.

وی افزود: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از سوی معاون علمی رئیس جمهوری برای کمک به زیرساخت‌های علمی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه یاسوج تخصیص یافت.

احمدی گفت: مبلغ پنج میلیارد ریال از این میزان به صورت بلاعوض و مابقی از طریق صندوق پژوهش و فناوری شیراز به صورت وام‌های کم بهره به شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های کارآفرین پرداخت می‌شود.
وی گفت: واگذاری سوله‌های دانشگاه پیام نور و مجموعه استانداری به دانشگاه یاسوج و پارک و علم و فناوری استان و تجهیز و تامین امکانات ضروری آنها از دیگر مصوبات و تصمیم‌ها در راستای توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان است.

احمدی افزود: شناسایی و انتخاب شتاب دهنده‌ها و واحدهای جدید استارت آپ‌ها به عنوان یکی از مولفه‌های مهم توسعه علمی و فناورانه برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان در دستور کار است.

نماینده عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد افزود: معاونت علمی رئیس جمهوری با هیئت رئیسه اتاق ایران برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در این استان پیگیر است.

انتهای پیام/ط

توسعه زیرساخت‌های شرکت‌های دانش بنیان کهگیلویه و بویراحمد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر