کد خبر: ۶۹۵۷۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰

روزنامه رای الیوم نوشت دشوار بودن تحرکات نظامی در آب‌های خلیج فارس و قدرت بازدارندگی غافلگیر کننده ایران علت دور ماندن ناو آمریکایی در مسافت ۴۵۰ مایلی از منطقه تنش در تنگه هرمز است.

رای الیوم: علت استقرار نیافتن ناو لینکلن در خلیج فارس، قدرت بازدارنگی ایران استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان روزنامه رای الیوم نوشت دشوار بودن تحرکات نظامی در آب‌های خلیج فارس و قدرت بازدارندگی غافلگیر کننده ایران علت دور ماندن ناو آمریکایی آبراهام لینکلن در مسافت ۴۵۰ مایلی از منطقه تنش در تنگه هرمز است.

رای الیوم آورده است: در فضای تنش و تهدید به جنگ این اعتقاد وجود داشت که کشتی‌های جنگی آمریکا در مبادی تنگه هرمز مستقر شده و ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به پایگاه ناوگان پنجم آمریکا در بحرین ملحق شود، اما این اتفاق رخ نداد.

این روزنامه افزود: تصمیم پنتاگون برای دور نگاه داشتن ناو هواپیمابر لینکلن یا مبتنی بر تصمیمی سیاسی یا تصمیمی نظامی است. اگر تصمیم سیاسی باشد نشان می‌دهد آمریکا از تشدید تنش نظامی اجتناب کرده و به عدم وجود احتمال جنگ واقف است و بود و نبود ناو لینکلن هیچ تاثیری روی این تصمیم ندارد.

رای الیوم نوشت:، اما تصمیم نظامی که محتمل‌تر است به عنوان بخشی از شدیدترین اقدامات احتیاطی اتخاذ شده است. پنتاگون ناو هواپیمابر لینکلن را از آب‌های منطقه خلیج فارس دور کرده است، چون دفاع از این ناو در فضای دریایی محدودی مثل خلیج فارس دشوار است و ادوات جنگی همراه ناو نظیر زیردریایی‌ها نمی‌توانند در فضای تنگ و عمق دریایی که در بهترین حالت از صد و پنجاه متر تجاوز نمی‌کند، کاری کنند.

رای الیوم نوشت: عناصر جغرافیایی و قدرت موشک‌های ایران به ویژه آن‌هایی که شناخته شده نیستند و خطر کشتی‌های دریایی کوچک که قادر به پرتاب موشک هستند، تهدیدی واقعی برای امنیت کشتی‌های جنگی آمریکا و در راس آن ناو هواپیمابرش هستند.

رای الیوم نوشت: ناو گروه لینکلن قریب به ۴۵۰ مایل دور شده است مسافتی که اعتقاد می‌رود از آنجا قادر به رویارویی با خطر موشک‌های ایران است. این مسافت به پنتاگون فرصت کافی برای هشدار زودهنگام و استفاده از ادوات نظامی مختلف برای مواجهه با موشک‌های ایران را می‌دهد تا از زیردریایی‌ها و توپخانه ناو‌های خود برای سرنگونی این موشک‌ها استفاده کند.

این روزنامه تاکید کرد: تصمیم آمریکا در دور ماندن ناو‌های هواپیمابر و قرار گرفتن آن‌ها در مسافتی معقول نشان می‌دهد که سرویس اطلاعات نظامی آمریکا از توانمندی موشکی ایران و قدرت موشک‌های ایرانی برای ضربه زدن به اهدافی که در ۳۵۰ مایلی واقع است، اطمینان دارد.

رای الیوم در پایان آورده است: این برای نخستین بار در تاریخ حضور ناوگان پنجم آمریکاست که یک ناو هواپیمابر به خلیج فارس نزدیک می‌شود، اما خود را به پایگاه اصلی در بحرین نمی‌رساند.

در همین حال آسوشیتدپرس گزارش داد پانتام براون، فرمانده ناو آبراهام لینکلن که چندی پیش به منطقه خلیج فارس اعزام شده در خصوص مسائل پیرامون ایران گفته است که کشورش به دنبال تشدید تنش نیست.

بنابر این گزارش، ناو «یو‌اس‌اس آبراهام لینکلن» امرروز دوشنبه در دریای عربی و حدود ۲۰۰ مایلی ساحل عمان قرار دارد و هنوز وارد خلیج فارس نشده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید چند هفته پیش در فضاسازی‌ای مدعی شد ارتش آمریکا برای آنچه «مقابله با تهدید ایران» خوانده بود، ناو «یو اس اس آبراهام لینکلن» را به منطقه خلیج فارس اعزام کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
عطا دهقانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
واشنگتن کور خوانده که بتواند در مقابل ایران واکنشی نشان دهد تا دریادلان ارتش و سپاه هستند ملت ما ترسی به دل راه نمیدهندو مثل قبل و حتی بهتر از عهده خطرات تهدیدکننده آمریکایی و اذناب کثیف عربشان و اسرائیل غاصب بر می آییم .عراق و سوریه و ...نمونه بارز این هماوردی است .درود بر پاسدارن و ارتشیان جان برکف .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر