کد خبر: ۶۹۵۸۷۳۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
کد خبر : ۶۹۵۸۷۳۳

معاون مدیر اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان از رتبه اول کشوری بازدید گردشگران در مجموعه جهانی باغ موزه تاریخی فین در کاشان در روز عید سعید فطر خبرداد.

مهران سرمدیان، معاون مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: طبق آمار ارائه شده توسط کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان ۲۶۴۳۶ نفر از باغ موزه فین کاشان بازدید کردند که از این تعداد ۸۶ نفر آن‌ها گردشگران خارجی بودند.

وی مجموع بازدید گردشگران از باغ موزه فین و خانه بروجردی‌ها را ۳۰۹۸۵ نفر گردشگر داخلی و ۱۴۱ گردشگر خارجی عنوان کرد وافزود: ۴۶۹۰ از این تعداد ازخانه بروجردی‌ها بازدید کردند که ۵۵ نفر آن‌ها گردشگر خارجی بودند.

به گفته وی، در مجموع ۳۱۱۲۶ گردشگر از بنا‌های تاریخی کاشان در روز عید سعید فطر بازدید کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان، افزود: این آمار برای اولین روز تعطیلات بعد از ماه مبارک رمضان چشمگیر بوده که همکاران ما با برنامه ریزی کامل برای ارائه خدمات به گردشگران عزیز آماده بودند.

سرمدیان، گفت: با توجه به همزمانی این تعطیلات با فصل گلابگیری وعلاقه مندی گردشگران به بازدید از کارگاه‌های گلابگیری کاشان علی الخصوص شهر‌های قمصر، نیاسر، برزک، جوشقان قالی وکامو و اغلب روستا‌های کاشان پیش بینی می‌شود استقبال خوبی را در روز‌های آینده در بنا‌های تاریخی وجاذبه‌های گردشگری کاشان شاهد باشیم.

وی در پایان افزود: رتبه‌های دوم وسوم بازدید گردشگران در روز عید سعید فطر به ترتیب، مجوعه تاریخی کاخ سعد آباد تهران و حافظیه شیراز اعلام گردیده است.

شایان ذکر است: نوروز امسال نیز مجموعه جهانی باغ موزه تاریخی فین در کاشان در بین آثار تاریخی کشور پس از مجموعه فرهنگی تاریخی حافظیه و تخت جمشید در شیراز رتبه سوم بازدید گردشگران را کسب کرد و رتبه اول بازدید گردشگران را نیز در بین آثار تاریخی استان اصفهان به دست آورد.

انتهای پیام/م
 

کسب رتبه نخست کشوری بازدید مجموعه باغ موزه جهانی فین کاشان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر