کد خبر: ۶۹۵۹۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
کد خبر : ۶۹۵۹۱۰۳

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان ایلام با اشاره به ۳۰ فقره حریق در عرصه‌های طبیعی طی سال جاری گفت: مهار آتش در عرصه‌های طبیعی ایلام نیازمند بالگرد اطفا حریق است.

مهار آتش در عرصه‌های طبیعی نیازمند بالگرد استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان ایلام با اشاره به وقوع ۳۰ فقره حریق در عرصه‌های طبیعی به خصوص مزارع طی سال جاری تاکید کرد: مهار آتش در عرصه‌های طبیعی ایلام نیازمند بالگرد اطفا حریق است.

رضا احمدی با اشاره به بارندگی‌های مناسب سال جاری یاد اوری کرد: انبوه مراتع خشک دشت‌ها و زیر اشکوب جنگل‌ها و نیز مزارع خشک بروز آتش سوزی را به یک مخاطره محتمل درعرصه‌های طبیعی استان ایلام تبدیل کرده است.

وی بعد مسافت، پراکندگی، صعبالعبور بودن و وسعت منابع طبیعی استان ایلام را از موانع اطفا سریع حریق عنوان و تاکید کرد: استان ایلام برای مهار حریق عرصه‌های طبیعی باید از تجهیزات مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به عملیات مهار اتش برخوردار باشد.

وی از جمله ضروری‌ترین تجهیزات برای سرعت بخشیدن به عملیات مهار اتش را بالگرد عنوان کرد و گفت: " ضرورتاً و الزاماً ایلام بایذد بالگرد اطفا اتش داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۳۰ مورد آتش سوزی در سطح مزارع و منابع طبیعی استان اتفاق افتاده که نیازمند توجه و رعایت بیشتر مردم و مسدولان است.

احمدی افزود: بیش‌تر حوادث اتفاق افتاده در سطح مزارع بوده و تنها یک مورد آتش سوزی آن هم در بخش چوار شهرستان ایلام در جنگل‌های استان اتفاق افتاده است.

وی از شهروندان استان ایلام و گردشگران طبیعت خواست تا برای جلوگیری از اجاد آتش سوزی تدابیر لازم را بی اندیشند.

این مسئول گفت: افرادی که جهت تفرج به دامن طبیعت می‌روند، از روشن کردن آتش وبه خصوص رها کردن آن خودداری کنند..

هرساله با اغاز روز‌های گرم اخر بهار و تابستان مزارع، مراتع و جنگل‌های استان ایلام دستخوش اتش می‌شوند.

منبع ایرنا

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر