کد خبر: ۶۹۶۲۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

تحقیقات سازمان‌های فضایی نشان داده است ماهواره اینترنتی اسپیس ایکس می‌تواند باعث بروز مشکل برای فضانوردان و تجهیزات فضایی شود.

ماهواره اینترنتی SpaceX مشکلی تازه در ماموریت فضانوردانبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، تحقیقات جدید دانشمندان علوم فضایی در دانشگاه هاروارد نشان داده است عملیات ماهواره این اینترنتی SpaceX در مدار زمین می‌تواند باعث ایجاد مشکل در اجرای درست ماموریت فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی شود. هر چند ایلان ماسک رییس شرکت ایپیس ایکس وعده داده است با فرآیند‌هایی خاص از انتشار امواج مختل کننده از سوی ماهواره این شرکت را کاهش می‎‌دهد ولی نگرانی‌ها از بیشتر شدن آسیب‌های ناشی از این ماهواره هم چنان وجود دارد.


بیشتر بخوانید: تاخیر در آغاز ماموریت پیشرفته‌ترین سفینه فضاپیمای جهان


دانشمندان معتقدند ارسال امواج ماهواره SpaceX باعث کمتر شدن کیفیت تصاویر ارسالی از ماهواره‌های دیگر موجود در مدار زمین و ایستگاه بین المللی فضایی می‌شود. ماهواره‌های تحقیقاتی موجود در مدار زمین با چرخش دائمی خود اطلاعات بسیار ارزشمندی را از کره زمین به پایگاه‌های تعیین شده روی زمین ارسال می‌کنند و هم‌چنین با سرعتی باورنکردنی داده‌هایی معین را بین دستگاه‌‍های مختلف در جهان جا به جا می‌کنند. با داشتن چنین مسئولیت پراهمیت هرگونه اختلال و نقص فنی در عملکرد این ماهواره‌ها می‌تواند تاثیر بسیار سوء روی عملکرد دستگاه‌های روی زمین داشته باشد و به طور کلی آن‌ها را از کار بی‌اندازد. در واقع می‌توان گفت بدون وجود ماهواره‌ها در مدار زمین دید انسان‌ها  در مورد هستی و کیهان دچار تحول می‌شود.

ماهواره اینترنتی SpaceX مشکلی تازه در ماموریت فضانوردان

تمامی ماهواره‌های موجود در مدار زمین تقریبا همه انرژی خود را از طریق پنل‌های خورشیدی تامین می‌کنند. ماهواره اینترنتی ایلان ماسک بدون با تاثیر منفی روی این پنل‌های خورشیدی انرژی ذخیره شده و دریافتی سایر ماهواره‌ها را کاهش می‌دهد. مدیرعامل SpaceX در آخرین مصاحبه مطبوعاتی خود گفت: ما در حال بررسی تمامی نظرات دانشمندان هستیم و تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا از هرگونه تاثسر بر روب علوم فضایی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

ماهواره اینترنتی شرکت اسپیس ایکس بر عملکرد سایر ماهواره‌های تحقیقاتی تاثیر منفی دارد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر