کد خبر: ۶۹۶۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

«مریم امجدیان» از نحوه شهادت همسر شهید مدافع حرمش توسط داعش سخن گفت.

ناگفته‌های همسر مدافع حرمی که به دست داعش تکه‌تکه شد/شوهرم در سالروز ازدواجمان به شهادت رسید + عکسبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شهید ابوذر امجدیان از مدافعان حرم در سوریه بود که در صبح روز یکم آبان ماه سال ۱۳۹۴ که مصادف با تاسوعای حسینی (ع) و چهارمین سالروز ازدواجش بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این شهید والامقام در روز ۲۸ مرداد ماه سال ۱۳۶۵ در روستای سهنله از توابع شهرستان سنقروکلیایی به دنیا آمد و در سایه محبت‌های پدر و مادری پاکدامن دوران کودکی را پشت سر گذاشت و پس از اخذ دیپلم در رشته آی. تی. دانشجو شد که گروهک تکفیری داعش در حریم آل‌الله ندای مبارزه سر داد تا ابوذر امجدیان همچون بسیاری از جوانان این سرزمین به نبرد با جریان تکفیری برخیزد.

شهید ابوذر امجدیان در سال ۱۳۹۴ به سوریه اعزام شد که در یکی از مأموریت‌های خود در سوریه به‌همراه یکی دیگر از دوستانش در راه دفاع از حرم آل‌بیت (ع) دعوت حق را لبیک گفتند و در یکم آبان ماه سال ۱۳۹۴ که ساعت هشت و نیم صبح روز تاسوعای حسینی بود به لقاء الله پیوستند.

ابوذر در یکم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با همسرش که از اهالی روستای محل تولدش بود ازدواج کرد که با «مریم امجدیان» همسر این شهید به گفتگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌آید:

چطور با ابوذر آشنا شدید؟ و از ویژگی‌های اخلاقی همسر شهیدتان بفرمایید.

در رابطه با نحوه آشنایی من با این شهید باید بگویم، چون در یک روستا با هم زندگی می‌کردیم او در یکی از مسیر‌های رفت‌وآمد من را می‌بیند و پس از طرح موضوع با خانواده به خواستگاری آمدند که بنده نیز، چون شناخت کافی از ایشان داشتم در زمان خواستگاری خیلی سریع جواب مثبت به او دادم.

اخلاق بسیار خوب، تواضع، مهربانی و شوخ‌طبعی او مرا شیفته خود کرده بود. از ویژگی بارز ابوذر شوخ‌طبعی بود و این‌که هر کسی به او بدی می‌کرد هیچ‌گاه به‌دل نمی‌گرفت و فرد بسیار رئوفی بود و علاقه ویژه من به او نیز به‌دلیل همین خصوصیات اخلاقی بود.

شما مخالفتی با حضور همسرتان در جبهه‌های نبرد با دشمن تکفیری نداشتید؟

 ابوذر بسیار مطیع ولایت بود و در رابطه با اعزام به سوریه زمانی که من مخالفت کردم گفت "چون رهبر ما و، ولی امر ما امر کرده باید برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) بروم".

ابوذر در سال ۹۴ خیلی به مأموریت می‌رفت و من به‌دلیل وابستگی شدید به ایشان با اعزام او به مأموریت‌های خارج از کشور مخالفت می‌کردم، زیرا به هیچ وجه تحمل دوری او را نداشتم و هر روزی که ابوذر را نمی‌دیدم مانند یک بچه که تحمل دوری مادرش را ندارد گریه و زاری به‌راه می‌انداختم، اما ابوذر روز خواستگاری یک شرط گذاشت و تأکید کرد که هر چند ماه یک بار به مأموریت اعزام می‌شود و من نیز با مأموریت‌های داخلی او موافقت کردم و زمانی که مخالفت‌ها و گریه‌های من را می‌دید می‌گفت "یادت هست زمان خواستگاری با من تعهد بستی که با مأموریت‌هایم مخالفت نکنی"، و من دیگر سکوت می‌کردم و اجازه می‌دادم مأموریت‌های داخل کشور را برود.

ناگفته‌های همسر مدافع حرمی که به دست داعش تکه‌تکه شد/شوهرم در سالروز ازدواجمان به شهادت رسید + عکس

ماجرای سوریه رفتنش را چطور با شما در میان گذاشت؟

در روز‌های اول به‌شکل علنی نمی‌گفت که قصد رفتن به سوریه را دارد، ولی کاملاً مشخص بود و متوجه شده بودم که می‌خواهد برود، چون این اواخر مدام پیگیر کارهایش بود، اما در اوایل و در زمان اعزام او به سوریه وقتی من مخالفت می‌کردم، می‌گفت "مقام معظم رهبری دستور فرمودند که حرم اهل‌بیت (ع) از وجود داعش باید پاک شود و من یک بچه شیعه کرمانشاهی باغیرت هستم و زمانی که رهبر فرمان دهد نمی‌توانم به این امر بی‌تفاوت باشم".

اما من نیز به ایشان می‌گفتم که "روز خواستگاری فقط با مأموریت‌های داخل کشور شما موافقت کردم" و بعد از اینکه چند بار مأموریت ایشان به سوریه کنسل شد دیگر در مورد اعزام به سوریه با من صحبت نمی‌کرد تا اینکه روزی برادر شوهرم با من تماس گرفت و گفت "ابوذر رفته مأموریت و به من سپرده که به شما بگویم که به شهرستان بروید"، و من نیز از شدت ناراحتی خانه ماندم و تا غروب گریه کردم تا اینکه در موقع غروب صدای آیفون درآمد و فهمیدم که ابوذر است که برگشته، از یک طرف از دستش عصبانی و از طرفی از دیدنش خوشحال بودم، گفتم "چرا به من نگفتی که به سوریه می‌روی؟ "، ایشان گفت "این‌قدر تو ناراضی بودی تا فرودگاه رفتم، اما خانم حضرت زینب (س) من را نطلبید".

ناگفته‌های همسر مدافع حرمی که به دست داعش تکه‌تکه شد/شوهرم در سالروز ازدواجمان به شهادت رسید + عکس

چه شد که شما با اعزام ایشان به سوریه موافقت کردید؟

چند بار مأموریت ابوذر کنسل شد، ایشان دیگر راستش را به من نمی‌گفت و در موقع اعزام نیز می‌گفت "دارم می‌روم مأموریت داخل شهر"، تا اینکه در روز عید قربان من را به شهرستان برد و گفت "می‌خواهم بروم مأموریت شمال کشور"، و من هم موافقت کردم. خلاصه یک روز که خانه خواهرم بودم ابوذر زنگ زد و گفت "برگه‌ای برای یادداشت وصیت‌نامه‌ام بیاور"، و او مرا برای رفتن قانع کرد و من نیز به‌یک‌باره راضی شدم و دیگر با او مخالفتی نکردم.

از خداحافظی و آخرین وداع با همسرتان بگویید.

ابوذر در ۷ مهرماه سال ۹۴ عازم سوریه شد و آخرین پیام او این بود؛ "دارم می‌روم فرودگاه، خداحافظ"، بعد از خواندن این پیام به‌شدت حالم دگرگون شد.

فکر می‌کنید اگر همسر شما و امثال ایشان مدافع حرم نمی‌شدند و به سوریه نمی‌رفتند اکنون حرم حضرت زینب (س) چه وضعیتی داشت؟

از وقتی که به حرم حضرت زینب (س) رفتم و غربت حضرت را دیدم با خودم می‌گویم باید ما هم فدایی خانم شویم و از حرم دفاع کنیم و اکنون نیز راضی هستم که برادرانم و کل خانواده نیز راهی دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) شوند و هیچ کس نباید مخالفت کند و الآن نیز به‌خاطر مخالفت‌های اولیه با همسرم خیلی شرمنده خانم حضرت زهرا (ع) و حضرت زینب (س) هستم. اگر ابوذر من دوباره برگردد خودم دوباره به او می‌گویم که باید برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) به سوریه برود، زیرا مقام معظم رهبری فرمودند "اگر این شهدای مدافع حرم نبودند اکنون داعش تا کرمانشاه و همدان هم جلو می‌آمدند"، و همه باید شکرگزار این نعمت باشیم و اگر ابوذر من دوباره برگردد خودم به او می‌گویم باید حتماً برای دفاع از حرم اهل‌بیت برود.

نحوه شهادت ایشان چطور بود؟ و این خبر چطور به شما رسید؟

ابوذر در روز تاسوعا و در سالروز ازدواج ما با یکدیگر ساعت هشت صبح به شهادت رسید و بعد از پاکسازی دو روستا در حلب سوریه از وجود داعش زمانی که برای پاکسازی روستای بعدی به‌همراه دوستانش به منطقه می‌رود نیرو‌های تکفیری یک بمب بین آن‌ها منفجر می‌کنند و ابوذر و همرزمانش «اِرباًَ اِربا» می‌شوند که پیکر ایشان از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۴ عصر در همان منطقه می‌ماند و زمانی که همرزمانش قصد برگرداندن پیکر او را با ماشین دارند یک موشک به ماشین آن‌ها اصابت کرده و شهید می‌شوند.

در روز تاسوعا قبل از اینکه خبر شهادت او را به من بدهند حس‌وحال بسیار عجیبی داشتم و گریه امانم نمی‌داد، ابوذر چند روز قبل از شهادت با من تماس گرفتند و سالگرد ازدواجمان را تبریک و گفت "تا پنج روز دیگر نمی‌توانم تماس با شما بگیرم" و من، چون آدم بسیار احساسی و وابسته‌ای به ایشان بودم هر روز شمارش می‌کردم تا روز پنجم با من تماس بگیرد که بعد از آن خبر شهادت را شنیدم.

ناگفته‌های همسر مدافع حرمی که به دست داعش تکه‌تکه شد/شوهرم در سالروز ازدواجمان به شهادت رسید + عکس

 شهید ابوذر قبل از رفتن به سوریه، برای شما وصیت خاصی داشت؟

ابوذر قبل از اینکه به سوریه برود مدام کنارم می‌نشست و می‌گفت "مریم‌جان، از شما یک خواهش دارم؛ این‌که اگر روزی خبر شهادتم را شنیدی، داد و فریاد نزنی، دوم این‌که این‌قدر به من وابسته نباشی"، و اکنون بعد از رفتن ابوذر صبرم زیاد شده و زمانی که در اوایل خیلی بی‌قراری می‌کردم به خواب من آمد و گفت "مریم، تو را به خدا این‌قدر بی‌قراری نکن، هر وقت ناراحتی می‌شوی من کنارت می‌آیم"، و درک کردم که شهدا واقعاً زنده‌اند.

از خاطراتتان با شهید بیشتر برایمان بگویید و از رابطه ایشان با ولایت و ارادتش نسبت به اهل‌بیت (ع) بفرمایید.

ایشان ارادت خاصی به حضرت امام حسین (ع) داشت و شهادت خود را همواره از ایشان می‌خواست و عاشق شهادت در راه خدا بود و چند روز قبل از شهادتش یکی از دوستانش از او فیلمی می‌گیرد و ابوذر در آن فیلم می‌گوید: «بنده شهید ابوذر امجدیان... هستم». همسرم آدمی بود که از لحاظ ظاهری خیلی به خود می‌رسید و همیشه خوش‌تیپ بود و جوانان امروزی باید بدانند که ابوذر هم جوان بود، اما جان خود را فدای دفاع از حرم آل‌الله کرد.

یک بار که از ابوذر درجه او را پرسیدم، گفت "مریم، درجه برای من مهم نیست من سرباز امام زمان (عج) هستم". روز جمعه شهید شد، روز جمعه پیکرش برگشت و روز جمعه اربعین نیز چهلم او بود و من همواره می‌گویم "ابوذر تو واقعاً سرباز امام زمان (عج) بودی که همه مراسم تو در روز جمعه برگزار شد".

کسب لقمه حلال توسط پدر این شهید در رفتار او بسیار تأثیر گذاشته بود و رفتار ابوذر در کل خانواده منحصر به فرد بود و از کودکی می‌دانستند که این بچه شهید می‌شود و زمانی که به خواستگاری من آمد و پدرم عکسش را دید گفت "این پسر عاقبت به خیر می‌شود".

 نصیحت شما به جوانان امروزی چیست؟

متأسفانه خیلی‌ها با برخی از رفتار‌های ناپسند دل شهدا و خانواده‌های شهدا را خون می‌کنند و برخی از بدحجابی‌های جوانان خیلی دلگیرم می‌کند و به این جوانان می‌گویم "تو را به خدا حداقل پا روی خون شهدا نگذارید و به‌خاطر شهدا هم شده حجابتان را رعایت کنید چرا که با این بدحجابی‌ها به صورت حجاب سیلی می‌زنید"، و به برخی از افراد نیز که همواره به خانواده‌های مدافع حرم طعنه می‌زنند می‌گویم که هیچ چیزی جای خالی همسر من را و محبت و وابستگی من به او را نمی‌گیرد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

روایتی از رشادت یک رزمنده باغیرت کرمانشاهی؛ شهید مدافع حرمی که ‌"اِرباً اِربا" شد‌

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۸۹
در انتظار بررسی: ۰
وصال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خدا رحمتش کنه!دلم خون شد واقعا لحظات سختیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
همشهری عزیزم شما در درگاه خداوند رو سفیدی خداوند به شما صبر دهد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خواهر عزیز
همسرشهیدوالا مقام ابوذر امجدیان
شما وهمسر بزرگ وفداکارتان که از لذت دنیایی خودبرای عزت شیعه گذشتید،بدانید درقلب تک تک ما جای دارید واگرچه لیاقت حضور درجبهه های نبرد علیه کفررا نداشتیم اما همه ی تلاشمان راخواهیم کرد که جبهه ی فرهنگی مسیردرست این شهید عزیز وسایر شهدای والا مقام گام برداشته و قدم درمسیرآنهانهاده
تافردای قیامت مدیون و شرمنده ی آون عزیزان و همسران وپدران ومادران فداکار وگرانقدرشان نبوده ونباشیم ..
شهداشمع محفل بشریتند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
شهید یک سال از من کوچکتره . خداااااااااااا دست منم بگیر
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خواهرم آنجایی که گفتی (ابوذر من ) دلم خیلی شکست و خیلی گریه کردم چون هم خودم دختر دارم و هم خواهر و میدانم پشت و پناه یک زن در نهایت فقط شوهر اوست البته شوهر شما یک قهرمان است یک قهرمان واقعی خداوند به شما صبر جمیل بدهد ان شا الله.
محمد سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
همه ما شرمنده شهدا هستیم اگه اینها نبودن مطمئنن الان کرمانشاه الکرمانشاه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
واقعاً به حال اين شهيد عزيز غبطه خوردم ... خدايا به ما هم نظر كن و ما را به شهداي عزيز ملحق و با شهداي كربلا محشور بفرما ... غصه وجودمو گرفت
حرف حساب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
برای همهٔ کسانی که منفی دادن آرزوی شفای عقل میکنم . بابا وجدان و شعور خیلی چیزی خوبیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خوشا به سعادتشون
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدا به خانوادش صبر بده.شهید عزیزشما پیش خدا آبرو داری برام دعا کن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
انشاءالله كه مرگ من هم شهادت درراه خداواهل بيت باشد
داود لر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خوشبختانه یک بار لیاقت زیارت این شهید بزرگوار رو داشتم. زمانی که همراه برادرش آقا طالب که با ایشون دوقلو بودن تشریف اوردن حوزه ی ما. چرا که آقا طالب از اساتید حوزه بودن. حوزه ی سفیران هدایت چهارمحال و بختیاری.
الان که این خبر رد خوندم کلی به حالش غبطه خوردم. کاش خدا شهادت رو نصیب من روسیاه هم بکنه. خوشا بحالت ابوذر جان. شهادتت مبارک.
پاسخ ها
ک
| United States |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
شهادتشون مبارک و روحشون قرین رحمت الهی،ماافتخارمیکنیم به مردهای کشورمون که نمونه یه ایرانی مسلمان واقعی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهدا ما را هم دعا کنید واقعا شرمنده ایم خدایا منم آرزوی شهادت دارم نصیبم کن که در راهت شهید شوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدایا مرگ ما را شهادت در راهت قراربده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
همنشین امام حسین باشن انشالله
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام بر ارواح پاک شهدا که عزتمندانه از دنیا رفتند و نگذاشتند پرچم اسلام و امام حسین"ع" پایین بماند و برافراشته کردند پرچم غیرت اسلام و حضرت ابوالفضل را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ننگ بر بی حجاب و بدحجاب که به وصیت شهدا عمل نمی کنند%
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ما نوکررررررر و کوچیییک همه شهدا هستیم
خانواده شهدا چشم و چراغ ملتند

ان شاالله ماهم شهیددددد بشییییم
مبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحشون قرین آرامش،فقط میتونم بگم صبر صبر صبر ازخداوند منان برای خانواده محترمشان
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحشون قرین آرامش
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
چقدر دلم غصه دار شد از خوندن غصه های شمامهربون بانو ،خدواند به شما صبر بسیار عطا کند

شهادتت مبارک ،انشالله که همنشین امام حسین (ع) باشی ماهم دعاکنید
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهدا، شرمنده ایم... و همسران شهدا، ازشما ها بیشتر شرمنده ایم، برای هدایت جوانها وعاقبت به خیریشون دعا بفرمایید لطفا، امید که ما رهروان راستین راهشان باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ما باید به وصیت شهیدان عمل کنیم،همه شهدا حجاب و نماز وپیروی از رهبری را توصیه کرده اند ،خدایا کمکم کن که عامل باشم نگذاریم خون شهیدان اسلام پایمال شود،به امید ظهور آقا امام زمان عج...
مهدی غفوری کهنمویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
من نیز عاشق خدا و شهادت هستم...%باید گناه نکنیم.......%
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خداوند رحمت واسعه برای ایشان و صبر جمیل برای خانواده عنایت فرماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خداوند رحمت واسعه برای ایشان و صبر جمیل برای خانواده عنایت فرماید
ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
یک شب خواب یکی از شهدای بزرگ مدافع حرم رو دیدم ، گفتم فلانی ،یه وصیت به من بکن، گفتن، همیشه سعی کنید پشت حضرت آقا رو خالی نکنید
خداوندا تو رو به جان امامم خامنه ای به حق امام زمان نصیبم کن. اللهم الرزقنا شفاعة الحسین یوم الورود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
اللهم الرزقنا شهادة فی سبیلک، خدایا تو را به جان چهارده معصوم قسمت میدم با چشم اشکبار میگم نصیب منم بکن.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
قربون دلت بشم الهی اشک تو چشمام جمع شده بغضم گرفته برای شهیدتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خوش به سعادت شهدا.
شهادت واقعا لیاقت میخواد. وقتی این مطالب رو در مورد شهدای مدافع حرم میخونم امیدوار میشم هنوز ادمهای خوب و وفادار به خانواده وجود داره.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
یک عده ادعا می‌کردند اگر کربلا بودیم امام حسین و اهل بیت اش تنها نبودن ولی زمانه نشان داد اگر پای عمل برسد بازم یه عده اندک وخاص میرم بازم حسین تنها بود تنها تر از اون موقع خوش به حال مدافع حرم که وقتی ادعای عقیده وعاشق بودن کردن ثابت هم کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
لعنت برداعش و لعنت بر آمریکا و لعنت بر رسانه هایی مثل بی بی سی و صدای آمریکا و منوتو و اینتر نشیونال . اگه این جوانان نبودن منطقه ناامن ترین منطقه جهان بود نه عراقی بود ونه سوریه وحتی اردن و ممکن بود اسرائیل روهم به قول خودشون فتح می کردن و حکومتی تشکیل شده بود که روزی صدها سر رو می برید وبعد نمی دونم این رسانه ها چه می گفتن .بازهم مطمئنا می گفتن جمهوری اسلامی ایران کوتاهی کرد .
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ما مخلص شهدا و خانواده های باعزت و بزرگوار شهدای گرانقدر هستیم. شهدا را دوست داریم و شهدا چون نگینی در این کشور میدرخشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خوشا به حالش
ناشناس
|
Australia
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام همسر من هم نظامی هستن تمام اون مدتی که نیستن خونه ماموریتن خیلی همسران شهید رو درک میکنم میفهمم چه سختیی میکشن متاسفانه ما ها قدر شهدا رو نمیدونیم .....خداوند به خانواده ایشون صبر بده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدا رحمتش کنه روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
پاراگراف آخر دلمو خیلی خیلی لرزوند مبادا اون دنیا شرمنده اهل بیت و شهدا باشیم.
متأسفانه خیلی‌ها با برخی از رفتار‌های ناپسند دل شهدا و خانواده‌های شهدا را خون می‌کنند و برخی از بدحجابی‌های جوانان خیلی دلگیرم می‌کند و به این جوانان می‌گویم "تو را به خدا حداقل پا روی خون شهدا نگذارید و به‌خاطر شهدا هم شده حجابتان را رعایت کنید چرا که با این بدحجابی‌ها به صورت حجاب سیلی می‌زنید"، و به برخی از افراد نیز که همواره به خانواده‌های مدافع حرم طعنه می‌زنند می‌گویم که هیچ چیزی جای خالی همسر من را و محبت و وابستگی من به او را نمی‌گیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
دوست دارم همسر مدافع حرم بشم کسی که عاشق شهادت و خدا باشه
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
آنان که در راه خدا کشته شدند مرده مپندارید براستی که آنان زنده اند ودر نزد پروردگار خود روزی داده میشوند.....روحشان شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحش شاد ماها شرمنده اینها هستیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
باحصور درصحنه نخواهیم گذاشت خون شهیدان پایمال شود . امید که ما هم به آنها بپیوندیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ممنون، باز هم این مصاحبه ها بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
در همه زمینه ها فرهنگی اقتصادی سیاسی و... شرمنده شهدا هستیم.
سيد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام و درود بر شهداي اسلام و خاص شهداي مدافع حرم . خدا صبرت بده , خواهرم كار و صبر شما هيچي از شهيد كمتر نيست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ما به برکت خون این شهداست که در آرامش داریم زندگی میکنیم اما حیف که يه عده این رو نمی فهمند.
کلاه کج ,ظ(بهمئی)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحش شاد روح این بزرگ مرد شاد روح این سرباز پاک شاد روحش شاد ویادش تاابدگرامی باد
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهادت هنر است هنر دل کندن از دنیا،شهدا مصداق عند ربهم یرزقون اند،آیه قران هست که شهدا زنده اند، ایکاش برخی از مسئولین نیز یک ذره از این هنر از خود گذشتگی داشتند آنوقت تمام مشکلات مملکت از عزت ملی گرفته تا گرانیهای اخیر حل می شد.محسن نصیروند.باتشکر
فرامرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدای من. چه خانم بزرگواری چه بانوی ازگفته هایت متوجه هستم از جای خالی عشقت ابوذرعزیزچی کشیدی اخلاق تو نیز زینب وار است ازدامن تو ابوذرشهیدبه معراح رسید.آیاهمه زنان دل تورا دارن؟آیادلبستگی همه بانوان به شوهران مثل علاقه تو به ابوذردر دوران طلایی زندگیت است؟عاشق واقعی یعنی مریم وابوذر. فقط میتوانم بنویسم حضرت زینب س نگهدارت امیدوارم حضرت زینب(س)همه را درزندگی زناشویی وزندگی آینده کمک کند.خدایا این بانوی بسیار ستودنی پرورش یافته مکتب شهید حریم علی الله است خدایا خودت نگهدارش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خوشا بحالش . اگه خانواده محترم شهید کامنتها را میخونن التماس دعای ویژه ازتون دارم . منم گدای شهادتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
برای شادی ارواح شهدا اللهم صلی علی محمد وآل محمد حرمت شکنان شهدا باید آن جهان جوابگو باشند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدایا مرگ ما را شهادت در راه خودت قرار بده
به‌روز ملاجان طالقانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
افسوس و صد افسوس که از قافله شهدای فکه جا ماندم.
ستیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
درود و رضوان خدا بر شهدا و خانواده های صبور و عزیزشون.منم آرزوی شهادت دارم.خواهر عزیزم برای شهادت منم دعا کن.از نفس ضعیف خودم و این جامعه خستم.برامون خیلی دعا کنید.❤❤
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فقط فقط یک کلمه تا ابد «شرمندهایم»
سلیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
باسلام وخسته نباشید
اگربراتون امکانپذیره ازنخستین شهیداهل سنت مدافع حرم اسماعیل شجاعی اهل بوکان گزارشی تهیه فرمایید
یاحق
فرشید دنیادوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهدا شرمنده ایم
روحش شاد ویادش گرامی
مرگ بر داعش خبیث
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
الهی هیچ کسی زانوی غم به آغوش نکشد
ک
|
United States
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
"بخاطرشهداهم که شده حجابتان رارعایت کنید" بزرگترین درس وپیام با ارزش شهداکه به خاطر امنیت وآسایش ماجان خودرافداکردند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
موافقم . کاملا موافقم . حرف منم همینه
ک
|
United States
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
"بخاطرشهداهم که شده حجابتان رارعایت کنید" بزرگترین درس وپیام با ارزش شهداکه به خاطر امنیت وآسایش ماجان خودرافداکردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
مرگ بر داعش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فکر کنم اینایی ک منفی دادن داعشی ان . خدا هدایشون کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روح شهدا شاد یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خوشا بحال شهدا . از شهید عزیز میخوام دعا کنن خدا شهادت رو نصیب ما هم بفرماید
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شیرمردان پاک همیشه در قلب من جا دارند.
درود بر شما.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدارحمتش کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهادتت مبارک عزیزم
حمید لاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهدا شرمنده ایم مارا شفاعت کنید دعابرای مابکنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
واقعا شهادت سعادت میخاد که نصیب هرآدمی نمیشه من خودم برادرشهید هستم وجاداره به خانواده شهید امجدیان مدافع حرم تهنیت بگم خوشا به خانومش که توفیق همنیشینی با این شهید را داشته. انشاالله شهدا شفاعت همه مارا روز قیامت داشته باشن وشرمنده اونا نباشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهیدان زنده اند الله اکبر
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحشان شاد و یادشان گرامی به برکت اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم .
Maryam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحشاان قرین آرامش
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خدا رحمت کنه واقعا که شهیدان زنده ان الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خواهرعزیزم.. روزی شما وهمسرشهیدت سرفراز وخوشحال درکنارال رسول الله میدرخشید..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهدای مدافع حرم و خانواده هاشون برای مردم ما جایگاه ویژه ای دارند
خدا به اطرافیان این عزیز صبر عنایت کنه
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام.شهید مدافع حرم شهادتت را محضر خانواده محترم تبریک و تسلیت عرض می کنم،سربازان واقعی اسلام ناب محمدی(ص)و اقا امام زمان(عج)شماها هستید،زندگان واقعی شمایید و ما در خواب غفلت.امیدوارم برخی از مسئولین از خواب غفلت زود بیدار شوند و در تامین نیازهای مردم کوشش کنند و دست روی دست نگذارند چون هرگونه کوتاهی کنند در پیش شهدا شرمنده و روسیاه خواهند بود،که شهدا ایثار کردند به خاطر حفظ،سربلندی اسلام و اسایش و امنیت مردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحش شاد
رحیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام.خدایا شکر میکنم که سالمم وپاک
منم دلم ارزوی شهادت رادارم.
بعداشم دوست دارم یه زنی با حجاب نصیب بنده بشه.که ازدواج کنم.
با فاطمهالزهرا کمکم کن.
الهی العفو
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهدای مدافع حرم واقعا مظلوم و معصوم هستن...
خداصبر به خانواده هاشون بده.
ماهم جوونیم ، ولی جوونی کردنا ما کجا و اونا کجا...
به امید شفاعت همه شهدا.
اللهم صل علی محمد وآل و عجل فرجهم
شهید جواد .......ان شا الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شهید ، شهادت ، کلمه ای که غریب شده و علت آن رفتار عده ای ایست که ..... نگم بهتره خدا عاقبت بخیرم کنه ومنم شهید بشم همیشه شهادت خواستم و مطمعنم ان شا الله به زودی شهید میشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
روحش شاد
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ولله که مدیون شهداء هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
حالم خیلی خیلی خراب شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
الهي
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر