کد خبر: ۶۹۶۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
کد خبر : ۶۹۶۳۴۹۹

سیاوشانی با حضور در مجموعه تئاترشهر از نزدیک در جریان آسیب‌های اجتماعی مرتبط با محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر قرار گرفت.

تاکید عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر عملیاتی شدن طرح حصارکشی تئاترشهربه گزارش حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، طیبه سیاوشانی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، عصر دوشنبه بیستم خرداد ماه و یک روز پس از حادثه تیراندازی در محوطه این مجموعه همراه با سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر از نزدیک در جریان برخی از معضلات و نابسامانی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر قرار گرفت.

وی پس از استماع اقدامات انجام شده در جهت انعکاس، پیگیری و استمداد خواهی مجموعه‌ تئاتر از نهاد‌های ذیربط با ابراز تاسف از شرایط پیش آمده در محوطه مجموعه تئاتر شهر گفت: باید تلاش‌های لازم صورت گیرد که آسیب‌های اجتماعی محوطه تئاترشهر شناسایی شده و در نهایت یا طرح حصارکشی تئاتر شهر که از دهه ۸۰ مطرح بوده اجرایی شود و یا طرح موسوم به «پهنه‌ی رودکی» بتواند مباحث فرهنگی این منطقه مهم را پوشش دهد. به اعتقاد من هرچه اتفاقات فرهنگی هنری حول دو ساختمان تالار وحدت و مجموعه تئاتر شهربا مساعدت شهرداری تهران بیشتر باشد، مسلماً شاهد آسیب‌های کمتری در این منطقه خواهیم بود.

سیاوشانی با اشاره به نحوه ارائه گزارش این بازدید در جلسات کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به طور حتم ما در ابتدای جلساتمان در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تمامی وقایع مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر را بررسی و درباره هریک از آن‌ها مباحثی را مطرح خواهیم کرد؛ تا اوایل هفته بعد من نتایج این دیدار را به همکاران کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه خواهم داد تا سایر دوستان در جریان موضوعات قرار بگیرند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: همه ما باید نهایت تلاش خود را انجام دهیم تا مشکلات پیرامونی مجموعه تئاترشهر با همت همه مسئولان دستگاه‌های ذیربط مرتفع شود و هرچه زودتر شاهد ساماندهی این مجموعه باشیم. به هر حال این انگیزه به طور کامل وجود دارد که در این حوزه جلسات متعددی در حوزه ساماندهی و کاهش آسیب‌های اجتماعی این مجموعه هنری مهم تئاتری برگزار شود.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر