کد خبر: ۶۹۶۴۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

کارشناس فوتبال ایران گفت: تیم ملی در بازی با کره جنوبی هر زمان اراده می‌کرد بازی تهاجمی را به نمایش می‌گذاشت.

محمد نصرتی در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره ارزیابی اش از عملکرد تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی و متوقف کردن این تیم در خانه اش بیان کرد: تیم ملی نسبت به بازی های قبلی اش به ویژه در دوران سرمربیگری کی روش مقابل کره جنوبی، تنها فوتبال دفاعی انجام نداد. هرچند تیم ملی کشورمان در سال های اخیر در بازی با این تیم برنده مطلق بوده اما این پیروزی ها را با بستن راه های نفوذ حریف و فوتبال دفاعی کسب می کرد اما در بازی روز گذشته، هر زمان اراده می کرد بازی تهاجمی را به نمایش می گذاشت. در مجموع فکر می کنم بازی خوب و امیدوار کننده ای انجام دادیم.

او با اشاره به اشتباهات خط دفاعی تیم ملی در بازی با کره جنوبی گفت: در صحنه گل تیم کره مرتضی پورعلی گنجی و میلاد محمدی مرتکب اشتباه شدند. مرتضی یک صحنه هم در دفع توپ اشتباه کرد. به هر حال اگر تیم ملی همچنان قصد ارائه فوتبال تهاجمی را داشته باشد، احتمال اشتباه مدافعان مان بیشتر می شود. در زمان کی روش با لایه های زیادی دفاعی می کردیم و توپ زیاد سمت عناصر دفاعی به ویژه مدافعان میانی تیم ملی نمی آمد. اگر هم این اتفاق رخ می داد آنها توپ را با یک ضرب دفع می کردند.

نصرتی تصریح کرد: مثال واضح آن هم به جام جهانی و جام ملت های آسیا باز می گردد اما زمانیکه تیم ملی بخواهد بالا بازی کند و در حمله پرتعداد باشد، بی شک از عقب زمین بازیکم کم شده و به جلو اضافه می شود. در بازی با سوریه و کره مدافعان چپ و راست تیم ملی در کارهای هجومی شرکت می کردند و بارها شاهد خلق موقعیت از سوی رضائیان و محمدی بودیم و در زمان ضد حملات حریف تنها 2 دفاع وسط ما با یکی از هافبک های دفاعی در کارهای تدافعی شرکت می کردند. در چنین وضعیتی وقوع اشتباه محتمل است اما باید این اشتباهات به کمترین حد برسد.

مدافع اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره ارزیابی اش از عملکرد مارک ویلموتس در 2 بازی ابتدایی حضورش روی نیمکت تیم ملی اظهار داشت: با ۲ بازی نمی توان قضاوت خاصی نسبت به ویلموتس انجام داد و زمان می برد بتوان او را کارشناسی کرد. ویلموتس در بازی با سوریه و کره جنوبی از همان ترکیب تیم ملی در زمان کی روش استفاده کرد اما همین که او به بازیکنانی مانند ترابی، نوراللهی، علیپور بیشتر استفاده کرده و به بازیکن جوانی مانند صیادمنش میدان می دهد نشان دهنده این است که ویلموتس می خواهد تغییراتی را اعمال کند. اینکه اعتماد به نفس برای تهاجمی بازی کردن به تیم ملی داده شده  مثبت است. کره به هیچ وجه این بازی را دوستانه نمی دانست و برای پیروزی تمام ترفندهایش را به کار گرفت اما تیم ملی ایران با نمایشی تهاجمی باز هم اجازه نداد این تیم به پیروزی برسد.


بیشتر بخوانید:

کره جنوبی یک- ایران یک/ ایران با ویلموتس هم به رکورد کی روش ادامه داد

ویلموتس:بازیکنان جنگنده ظاهر شدند/ ایران به روند بازی‌های تهاجمی ادامه خواهد داد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر