کد خبر: ۶۹۶۵۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
مسئول کمیته عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران:

اصلاحیان گفت: صنف عکاسان از سال ۹۱ با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و عکاسی توسط ادارات دولتی یکی از این مشکلات است که با توجه به نامه نگاری‌های صورت گرفته تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

مشکلات صنف عکاسان به قوت خود باقیست/ فعالیت ۵۰ هزار واحدصنفی در کشوربه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از اتاق اصناف ایران؛ لطف اله اصلاحیان، مسئول کمیته عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران در نشست کمیته کارشناسی عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران که با حضور رئیس و دبیر کل اتاق اصناف ایران و اعضای کمیته صنف عکاسان برگزار شده بود، گفت: صنف عکاسی قدمتی دیرینه دارد و عکاسان مجوز دار که در این حرفه فعالیت می‌کنند به دلیل موازی کاری ادارت دولتی با این صنف با رکود مواجه شده اند و اتحادیه عکاسان با داشتن ۵۰ هزار عضو در سراسر کشور با این مشکل همراه هستند.


بیشتر بخوانید: سازمان صمت آماده ارائه شکر به تمام تعاونی‌ها است 


وی تصریح کرد: برخی مراکز عمومی همچون دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +۱۰ عکاسی را انجام می‌دهند و در واقع این حق را از عکاسان جواز دار گرفته اند، علاوه بر این آموزش و پرورش، شهرداری و دیگر مراکز و ادارات دولتی و غیر دولتی نیز عکس پرسنلی می‌گیرند درصورتیکه مجوز ندارند و اقدام به ایجاد واحد‌های عکاسی در بخش‌های اداری زیرمجموعه خود کرده اند و این مساله باعث رکود صنف عکاسان شده است.

اصلاحیان اظهار کرد: رکود اقتصادی از یک طرف و تداخل صنفی از طرف دیگر مشکلاتی را برای صنف عکاسان بوجود آورده است؛ این صنف که زمانی به عنوان یک هنر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود اکنون به دلیل کم توجهی و نبود حمایت جدی مسئولان با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است.

مسئول کمیته عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران افزود: تمامی لوازم و وسایل صنف عکاسان از دوربین‌های دیجتالی گرفته تا کاغذ‌های چاپ همه وارداتی هستند و در یک سال گذشته به دلیل افزایش نرخ ارز چندین برابر شده است و برخی لوازم را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کنند که به صورت عادلانه توزیع نمی‌شود.

اصلاحیان با بیان اینکه عکاسی یک هنر اختصاصی است تاکید کرد: در راستای حل مشکلات صنف عکاسان در سال‌های اخیر تلاش کرده ایم و به دنبال راهکار هستیم این موضوع از چند لحاظ قابل بررسی است و این گونه اقدامات با اصل ۴۴ و خصوصی سازی واقعی و اهداف اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر