کد خبر: ۶۹۶۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان مناطق سیل‌زده استان امسال اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، ناهید پرویز پور  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان مناطق سیل‌زده استان امسال اجرا می‌شود.

ناهید پرویز پور  در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت افزایش تاب‌آوری اجتماعی زنان و دختران مناطق سیل‌زده لرستان بیان کرد: مکاتباتی با معاونت زنان حوزه ریاست جمهوری برای اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی در مقابل بحران‌ها طی سال جاری صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین به دنبال اجرای طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در شهر‌های سیل‌زده استان هستیم و به همین منظور موافقت اجرای این برنامه را نیز در سال جاری گرفته‌ایم.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان از اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان مناطق سیل‌زده استان خبر داد و اظهار داشت: در همین راستا با کمک جهاددانشگاهی استان، ۳۵۰ نفر زن سرپرست خانوار شناسایی و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه می‌شود.

پرویزپور اضافه کرد: برای تحقق این مهم، تسهیلاتی در اختیار زنان شناسایی شده قرار می‌گیرد، ضمن اینکه شرکت‌های پشتیبان نیز جهت خرید دستاورد‌ها و محصولات آن‌ها پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به ظرفیت خیرین و گروه‌های محب در شهر سیل‌زده معمولان ادامه داد: شبکه ملی سمن‌ها متشکل از ۱۴۰ سمن حدود ۲ ماه است که در معمولان مستقر شده و به اجرای برنامه‌هایی همانند مهارت‌های زندگی و مقابله با بحران‌ها برای زنان سرپرست خانوار مشغول هستند.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان پیگیری جلب تعداد ۳۰۰ بسته لوازم خانگی ضروری منزل برای سیل‌زدگان پلدختری، اختصاص ۱۰ کامیون کمک‌های غذایی و بهداشتی و توزیع در شهر‌های پلدختر و روستا‌های کوهدشت شمالی و تهیه و تدوین طرح مقابله با آسیب‌های اجتماعی در پلدختر و معمولان را از جمله اقدامات مهم انجام شده توسط دفتر امور بانوان استان در سیلاب فروردین‌ماه بیان کرد.

انتهای پیام/ ر

طرح توانمندسازی اقتصادی برای زنان مناطق سیل‌زده لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر