کد خبر: ۶۹۶۶۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: ۹۵ تعاونی جدید اقتصادی با ۹۹۲ نفر عضو در استان لرستان تشکیل شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ، علی آشتاب صبح امروز در جلسه هماهنگی چهاردمین جشنواره تعاونی‌های برتر اظهارداشت: یکی از عوامل بسیار موثر در توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور وجود روحیه جمعی و فضای همکاری اجتماعی است که فعالیت‌های اقتصادی با تعاون، همکاری و استفاده خرد جمعی می‌توانند در ایجاد فرصت‌های شغلی بادوام و اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۹۵ تعاونی با ۹۹۲ نفر عضو در استان تشکیل شد افزود: سرمایه گذاری این تعاونی‌ها بیش از ۴ میلیارد ریال بود که زمینه اشتغال ۷۹۲ نفر را در لرستان فراهم کردند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در رابطه با توانمند سازی بخش تعاون با آموزش‌های تخصصی و عمومی عنوان کرد: معاونت تعاون در سه بخش ترویج، آموزش و تشکیل تعاونی‌ها فعالیت دارد که در این راستا سال گذشته ۶۶ هزار و ۸۵۷ نفر ساعت دوره آموزشی ویژه مدیران و اعضای تعاونی‌ها برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری چهاردمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان عنوان کرد: با شروع ثبت نام تعاونگران در این جشنواره تاکنون تعداد ۴۳۵ نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند که بیشترین آمار ثبت نام شدگان مربوط به شهرستان‌های بروجرد و الیگودرز است.

آشتاب هدف از برگزاری این جشنواره را فراهم کردن زمینه‌های گسترش و ارتقا روحیه تعاونی و نمونه پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی دانست و گفت: تمام شرکت‌ها و اتحادیه‌ای تعاونی در گرایش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی، عمرانی، تامین نیاز تولید کنندگان، مصرف کنندگان و صنوف خدماتی، اعتباری، دهیاری ها، زنان، حمل و نقل، فرش دستباف، مسکن، دانش بنیان، سهامی عام، بنیاد تعاون و کارآفرینی می‌توانند از طریق سایت http://taavonibartar.mcls.gov.ir/ در این جشنواره ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد: جشنواره تعاونی‌های برتر هر ساله همزمان با هفته تعاون در شهریور ماه با هدف تجلیل از تعاونگران برتر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/پ

برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر