کد خبر: ۶۹۶۶۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت:۱۰ هزار و ۲۳۰ تن شکر با نرخ مصوب دولتی در لرستان توزیع شده است و هم اکنون هیچ مشکلی برای تامین و توزیع شکر در استان نداریم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین دالوند صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال حدود ۱۰ هزار و ۲۳۰ تن شکر با نرخ مصوب دولتی ۳ هزار و ۴۰۰ تومان در لرستان توزیع شد اظهارداشت: از این میزان ۲ هزار تن شکر تولیدی لرستان، ۳ هزار و ۳۰۰ تن تولید همدان، هزار تن از اصفهان، ۴۳۰ تن خوزستان بوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳ هزار و ۵۰۰ تن شکر تولیدی اصفهان در سطح استان در حال توزیع است افزود: باید گفت هیچ گونه شکری از سوی این سازمان به زنبورداران داده نشده و جهاد کشاورزی استان این اقدام را انجام می‌دهد.

دالوند در رابطه با نحوه توزیع شکر در استان نیز گفت:افراد متقاضی دریافت شکر حوزه صنعت با مجوز معاونت صنعتی بعد از آنالیز کامل به معاونت بازرگانی معرفی شده و این معاونت نیز پس از بررسی‌های دقیق نسبت به صدور حواله اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه شکر مورد نیاز صنوف از طریق اتحادیه قنادان در اختیارشان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: بخشی از شکر مورد نیاز خانوار نیز از طریق اتاق اصناف و بخشی از شکر مورد نیاز مردم از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله افق کوروش، اتکا، رفاه، هفت و سایر فروشگاه‌های معتمد با برنامه‌ریزی انجام گرفته به عنوان عرضه‌کنندگان شکر با نرخ دولتی هستند.

وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در زمینه تامین شکر با نرخ دولتی ۳ هزار و ۴۰۰ تومان وجود ندارد و در تمام شهرستان‌های استان شاهد عرضه این محصول هستیم اظهارداشت: در بحث تامین شکر با نرخ دولتی مشکلی نداریم و در فروشگاه‌های مختلف این محصول در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

دالوند با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال ۲۰۰ تن شکر بسته‌بندی شده ۹۰۰ گرمی با قیمت مصوب ۴۰۰۰ تومان در درب فروشگا‌ه‌های مختلف استان لرستان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفت افزود: امسال ۱۲۵۰ تن شکر با نرخ دولتی جهت تنظیم بازار به قند تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: در بحث تنظیم قیمت قند نیز با برنامه‌ریزی انجام گرفته حدود ۱۲۵۰ تن شکر از طریق واحد‌های صنعتی به قند تبدیل شد که این محصول نیز با نرخ مصوب هر کارتون ۲۸۵۰۰ تومان با آرم تنظیم بازاری در سطح استان لرستان در حال توزیع است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه در استان مشکلی در زمینه تامین و توزیع شکر وجود ندارد و در تمام شهرستان‌ها اقدامات لازم انجام شده گفت: در صورتی که عاملانی به دنبال عرضه شکر باشند و شکر به دست مصرف‌کنندگان برسد هیچ مشکلی در تامین شکر مورد نیاز مردم نداریم که این امر با نظارت معاونت بازرسی سازمان در جهت توزیع مناسب میسر می‌شود.

وی تصریح کرد: افراد در صورتی که مشاهده کردند شکر با قیمت بالاتر از نرخ مصوب اعلام شده به فروش می‌رسد می‌توانند مراتب را با سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد لازم انجام شود.

انتهای پیام/پ

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر