کد خبر: ۶۹۶۷۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با اشاره به برخورد جدی دستگاه قضایی با متعرضین به اراضی ملی، گفت : در شش ماهه دوم سال گذشته ۲۵۱ هکتار از اراضی ملی استان از معترضین به منابع طبیعی بازپس گیری شد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با تاکید براینکه دستگاه قضایی با متعرضین به منابع ملی و طبیعی بدون مماشات برخورد خواهد داشت، گفت : عملکرد جدی که سال گذشته در این رابطه داشتیم، منجر به این شد که در شش ماهه دوم این سال ۲۵۱ هکتار از اراضی ملی از زمین خواران بازپس گیری شود.

وی گفت : همچنین در این رابطه ۸۶۱ متهم نیز دستگیر شده و پرونده تخلفات آن‌ها در شعبه یک ویژه دادیاری با موضوع اراضی ملی رسیدگی شده و یا درحال رسیدگی است.

صادقی یادآورشد: فرهنگ سازی در جامعه با همکاری دستگاه‌ها و رسانه‌ها و نیز برخورد قانونی و قاطعانه دستگاه قضایی، کاهش تعرض به اراضی ملی را در پی داشته است.

دادستان کرمانشاه همچنین بابیان اینکه دادسرای عمومی وانقلاب کرمانشاه سال گذشته به منظور برخورد با تخلفات حوزه آب و چاه شعبه ویژه دادیاری را دراین رابطه تشکیل داد، اظهار کرد: با راه اندازی این شعبه علاوه بر رسیدگی به پرونده‌های تخلف در حوزه آب و چاه، مصوبات کارگروهی که با این عنوان در دادسرا تشکیل شده نیز بصورت جدی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی از برخورد جدی دستگاه قضایی با حفارین چاه‌های غیرمجاز در استان خبرداد و تصریح کرد: ضابطین دستگاه قضایی و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط بصورت مداوم اقدام به گشت زنی در مناطق مختلف استان کرده و با شناسایی متخلفین این حوزه برخورد جدی داشته و چاه‌های غیرمجازی که حفر می‌شود را مسدود خواهند کرد.

به گفته این مسئول در نیمه دوم سال گذشته دستور انسداد ۲۸۶ حلقه چاه غیرمجاز در استان صادر شد .

 

 

انتهای پیام/د

۲۵۱ هکتار از اراضی ملی استان از معترضین به منابع طبیعی بازپس گیری شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر