کد خبر: ۶۹۶۹۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
کد خبر : ۶۹۶۹۱۰۶

«سایه رحمتی» دختر شعبده‌بازی است که مسیح علی‌نژاد خواستار ارتباط با او شد و او با ضبط یک ویدئو در جواب کمپین حجاب اجباری مسیح‌علی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی مورد‌توجه قرار گرفت.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  «دقت کردید که چه کسانی نگرانی و دغدغه حجاب رو دارن؟ اکثرا یا خانواده‌های شهدا یا جانبازان و یا افرادی هستند که اگر جنگ بشه جونشون رو کف دستشون می‌گیرند که از من و تو حمایت کنند در مقابل اجنبی‌ها که خدای نکرده صدای کسی روی ما بلند نشه.» این‌ها حرفهای «سایه رحمتی» دختر شعبده‌باز ایرانی ست که در فضای مجازی موردتوجه کاربران زیادی قرار گرفت.

«مسیح علی‌نژاد» به من قول پناهندگی داد/ من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم


بیشتربخوانید: رسوایی جنجالی و جدید دختر خیابان انقلاب/ از پادویی برای جوجه اردک زشت تا خیانت در ازای دریافت پاسپورت +تصاویر


دختر شعبده‌بازی که گله زیادی از محرومیت‌ها و کم‌لطفی‌هایی که شده دارد اما صراحتا در این ویدئو اعلام می‌کند که نباید پای مشکلات داخلی به بیرون از کشور باز شود و باید بین خودمان حل شود. ویدئویی که در چند روز گذشته در صفحات مختلف بسیار بازنشر شد. به همین بهانه سراغ این دختر شعبده‌باز رفتیم. دختری که مسیح‌علی‌نژاد چندبار در سال‌های مختلف خواهان ارتباط با او بود تا از او برای کمپین‌هایش استفاده کند و هربار مجبور شد همه اثر خود را پاک کند. با «سایه رحمتی» در این باره صحبت کردیم.

اولین دختر شعبده‌باز ایرانی

سایه متولد ۶ مرداد ۶۶ در بجنورد است اما سال‌هاست که در شهر مشهد ساکن است و ۱۴ سال است که جذب شعبده‌بازی شده و این حرفه را به عنوان معدود و یا شاید تنها زن شعبده‌باز ایرانی دنبال می‌کند:«کار اصلی من تئاتر بود و کلا با تئاتر کارم را شروع کردم اما در تئاتر به هدفی که می‌خواستم، نمی‌رسیدم. چون بازیگران خانم خیلی بهتری از من وجود داشتند. یک روز همراه خانواده به شهربازی رفتم. آنجا یک آقای شعبده‌بازی را دیدم و تحت تاثیر قرار گرفتم. همان‌جا از ایشان پرسیدم که آیا خانم‌ها هم می‌توانند این کار را انجام بدهند؟ آقای شعبده‌باز گفت تا الان چنین موردی نداشتیم ولی اگر استعدادش را داشته باشید ممکن است بتوانید موفق شوید. بعد از آن ابزارهای کارم را تهیه کردم و با اجرا در مدارس استارت زدم و تا این لحظه در ۹۰درصد ایران اجرا داشتم و یک جورهایی اولین دختر شعبده‌باز ایران شدم.»

«مسیح علی‌نژاد» به من قول پناهندگی داد/ من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم

مسیح علی‌نژاد ۵ سال پیش به من قول پناهندگی داد

سایه می‌گوید داستان او و علی‌‌نژاد به ۵ سال قبل بر می‌گردد زمانی که علی‌نژاد عکس‌های سایه را در فیسبوک می‌بیند و از او می‌خواهد که از آن عکس‌ها در صفحه آزادی‌های یواشکی‌اش که به تازگی راه‌انداخته بود استفاده کند که با مخالفت سایه مواجه می‌شود:«ماجرای من و علینژاد به ۵ سال قبل بر می‌گردد.

علینژاد وقتی عکس‌های من در فیسبوک را دید به من پیام داد که می‌خواهد از عکس‌های من در صفحه آزادی‌های یواشکی استفاده کند. آن زمان در طبیعت اسب سواری و موتورسواری می‌کردم و عکسم را گذاشته بودم. وقتی علینژاد به من پیام داد و گفت که می‌خواهد این کار را بکند، من گفتم خب به چه علتی می‌خواهد این کار را بکند؟ همان موقع به من گفت که در ایران خبرنگار ساده‌ای بوده و در ایران شرایط خیلی سختی را گذرانده‌ است و در یک اتاق با چند نفر زندگی می‌کرده و الان که از ایران رفته‌است به یک جایگاه بین‌المللی رسیده‌ است و کاملا شناخته شده‌ است. حالا کافیست که من هم بعد از انتشار این عکس‌ها به زندان بروم و بعد به راحتی می‌توانم از مرز ترکیه خارج شوم و او می‌‌تواند برای من پناهندگی بگیرد.

او از من خواست که از برخورد و مبارزاتم عکس و فیلم بگیرم و بفرستم که به او گفتم من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم. من این حرفها را در وبلاگم نوشتم و بازخورد زیادی داشت و رسانه‌ای هم شد. چند روز بعد یک خبرنگار با من تماس گرفت و از من خواست که پرینت اسکرین چت‌هایم با مسیح علی‌نژاد را برایش بفرستم. وقتی من وارد صفحه فیسبوکم شدم، دیدم متاسفانه این چت‌ها پاک شده و من نتوانستم چیزی برای آن خبرنگار بفرستم.»

«مسیح علی‌نژاد» به من قول پناهندگی داد/ من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم


«مسیح علی‌نژاد» به من قول پناهندگی داد/ من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم

علی‌نژاد گفت داری مسیرت را اشتباه می‌روی!

کامنت‌های سایه در یک صفحه اینستاگرام باعث شد که دوباره علی‌نژاد به او پیام بدهد و دوباره از او بخواهد که با او همکاری کند: «از چت در فیسبوک من با علی‌نژاد ۵ سال گذشت تا اینکه ۵ روز پیش دوباره به من پیام داد. من جریان راننده اسنپ را در رسانه‌ها خوانده بودم که در یک جایی توی اینستاگرام کامنت گذاشتم که من می‌خواهم آقای عابد را همراه خانواده‌اش به مشهد دعوت کنم و میزبانشان باشم. عصرش متوجه شدم که یک سری از کامنت من عکس گرفتند و یک سری صفحات هم آن را پخش کردند. شب که داشتم تلگرامم را چک می‌کردم، دیدم خانم علی‌نژاد یک پیام صوتی برای من فرستاده‌است. علینژاد در این پیام به من گفت که من حمایتت را از راننده اسنپ خواندم و متوجه شدم که داری راه را اشتباه می‌روی. او گفت: تو آخر مجبور می‌شوی کشورت را ترک کنی. حتی به من گفت خودش با توجه به قدرت رسانه‌ای که دارد می‌تواند از حق من دفاع کند»

«مسیح علی‌نژاد» به من قول پناهندگی داد/ من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم

علی‌نژاد قول داد مرا سانسور نمی‌کند اما مرا بلاک کرد

سایه این بار در مکالمه با علی‌نژاد با توجه به تجربه قبلی‌اش که در فیسبوک داشت، از همه پیام‌‌هایش با علینژاد عکس می‌گیرد تا آن‌ها را ذخیره کند:«راستش این بار من به علینژاد گفتم گوشی من ایراد دارد و نمی‌توانم به شما پیام صوتی بفرستم و وانمود کردم که ایشان را نشناختم. آنجا علینژاد به من قول داد که همه حرفهایم بدون هیچ سانسوری منتشر خواهد شد و حتی گفت که به تو حق می‌دهم از بس داخل ایران سانسورت کردند الان می‌ترسی. او در واقع به نوعی التماس می‌کرد که من وارد پروژه‌اش شوم و با او همکاری کنم. من هم چون می‌دانستم که علینژاد پیام‌هایش را حذف می‌کند، از همه پیام‌ها در حین چت عکس گرفته بودم. حدسم درست از آب درآمد. وقتی دیدم چت‌ها را پاک کردند و مرا بلاک کردند در اینستاگرام‌شان پیام دادم و گفتم:«این بود آزادی بیانی که درباره‌اش حرف می‌زدید؟» و دیدم همانجا هم مرا بلاک کردند. تصمیم گرفتم ویدئو را بسازم و از مردم بخواهم که با وجود همه تفاوت‌ها و مشکلات باهم اتحاد داشته باشند و خوشبختانه با اینکه خیلی کار ساده‌ای بود با استقبال زیادی مواجه شدم.»

کنار شعبده‌بازی کتابت قرآن هم انجام می‌دهم

 بعد از انتشار ویدئو پیام‌های مختلفی به سایه می‌رسد که حتی میان آنها پیام‌های تهدید آمیز هم بوده‌ است.:«راستش پیام‌های تهدید آمیز هم داشتم. اما خیلی‌ها از من حمایت کردند. حتی کسانی که حجاب‌شان شبیه پوشش من بود خوششان آمد و از ویدئوی من حمایت کردند. بالاخره همه با هر طرز فکری از اینکه در کشور درگیری و تشنج به وجود بیاید مخالفند. حتی دوستان خارج از کشور هم زیر پست من کامنت گذاشتند و خرده گرفتند که به خاطر بی‌غیرتی شما ما از کشور رفتیم. می‌خواستم یک ویدئوی دیگر خطاب به این دوستان ضبط کنم و بگویم من ۱۴ سال است که کار تردستی و شعبده میکنم. اصلا هم خطاط حرفه‌ای نیستم ولی یکی از علایقم این است که کتابت آیات قرآن کریم را انجام بدهم. در این ۱۴ سال سختی‌هایی کشیدم. حتی چند بار به تلویزیون دعوت شدم و مجبور شدم شب را در ماشین بخوابم. حتی برای برنامه‌ای گریم شدم اما بعدش برنامه مرا کنسل کردند و از همانجا به خانه برگشتم اما هرگز به کشورم به خاطر این چیزها پشت نکردم.»

پول همه ویدئوهایی که برای علینژاد ضبط می شود به جیب او می‌رود

سایه می‌گوید شاید ظاهرش با مادرش متفاوت باشد اما اعتقاداتش هیچ تفاوتی نمی‌کند و همین باعث شده که حرفهای کسی مثل علینژاد برایش اهمیتی نداشته باشد.:«من در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم. درواقع ۹۰درصد ما ایرانی‌ها عقبه مذهبی داریم. در خانه همه ما یک زمانی دوره‌های ختم قرآن برگزار می‌شده. من شاید نوع پوششم با مادرم تفاوت داشته باشد. اما اینکه نوع پوششم فرق می‌کند دلیل نمی‌شود که اعتقاداتم فرق کند. من هم آرزوهای بزرگی دارم اما این دلیل نشده که بخواهم کشورم را ترک کنم و سنگرم را خالی کنم. یک روز تمام تحریم‌ها شکسته می‌شود. من باید بمانم و از کشورم دفاع کنم. خیلی‌ها برای گرفتن همین پناهندگی مجبور شدند دین‌شان را عوض کنند. ما باید باهم اتحاد داشته باشیم و فریب امثال علی‌نژادها را نخوریم. پول همه این ویدئوهایی که برای علینژاد ضبط می‌کنند به جیب علی‌نژاد می‌رود. کاش به خاطر این سادگی از ما سوء استفاده نشود. امثال او ما را تشویق به قانون شکنی می‌کنند که جواب قانون شکنی مشخص است. دختران ما به خاطر قانون شکنی به زندان می‌روند و او آن طرف پولش را می‌گیرد. سرنوشت دختران خیابان انقلاب چه شد؟ آیا علی‌نژاد توانست از آنها دفاع کند؟ برایشان چه کار کرد؟ جز اینکه زندان رفتند ومتاسفانه به خاطر قانون شکنی بدنام شدند و خانواده‌هایشان عذاب کشیدند؟ علی‌نژاد خیلی‌ها را با وعده پناهندگی تشویق به قانون شکنی می‌کند. جواب قانون شکنی درهمه جای دنیا یک چیز است.»

«مسیح علی‌نژاد» به من قول پناهندگی داد/ من در کشور خودم آزادم و نیازی به آزادی یواشکی ندارم

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۴
در انتظار بررسی: ۰
دوست شما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
درود بر شما خانم سایه رحمتی انشالاه خوشبخت و سربلند باشید
ناشناس
|
-
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
آفرین بر شر فت معلومه که لقمه هلال خوردی و شیر پاک زنده باشی و پاینده و همیشه سربلند
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
درودبرتو,بعنوان یه برادربزرگتر,ملتمسانه خواهش میکنم پوششت رومثل مادرت کن,چندروزبعداگه حس سربلندی ووقاردرمقابل شیطان پیدانکردی,لعنتم کن, ازدرگاه احدیت سبزبختی برای تو ودیگرخواهران ودختران این مرزوبوم خواستارم,پایدارباشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
میدونید چیه ؟!
مسیح علی نژاد همون سنبل زنده ی شیطان هستش که اگه کسی با وجود این که اون رو می شناسه بازم بخواد بهش بها بده انگار با شیطان دست دوستی داده.
ان شاء الله سر هیچ مادری همچین بلایی نیاد که بچه اش به جای این که مایه ی افتخارش بشه مایه عذاب دنیوی و اخرویش بشه.
وفائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
زنــــــــده بــــاد مردان و زنـــان باغــــیــــــــــــــرت ایــــــــران هـــمــــیـشــــــــــــه ســـربـــلـــنــــــد
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ایووووول داری شیر زن ایرانی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
خانم رحمتی درود بر شـمــــــــــــا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
این مسیح علینژاد چی از جان دختران ایران زمین می خواد ؟؟؟
دختران زرنگ باشید و در باتلاق این زن فرو نروید چرا که هر اتفاقی پیش آید خوشحال می شود از نابودی شما دختران پاک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
احسنت بر غیرتت خدا قوت خواهر سرزمین غیور زنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
احسنت .خیلی کیف کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
درود بر این دختر ایران زمین که درهمین شرایط سخت هم ، کشورش و مردمش را دوست دارد و حاظر نیست به خاطر پول و...... به بیگانگان پناه ببرد. شما یک ایرانی واقعی هستید که در مقابل وطن فروشان می ایستید ، و {شما یک هنرمند واقعی و یک دختر پاک با اصالت و با غیرت و با تعصب و با شعور هستید ، که با وجود مشکلات اما اعتقادتان محکم و حرفتان صریح و عملتان قاطع است و درکتان از شرایط قابل ستایش است.}
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
دمت گرم با مرا واقعی
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
حجاب واجب است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آفرین عزیزم
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آبجی دردو بر تو
انشاا... در تمام مراحل زندگیت موفق باشی و سربلند احسنت
#خائن-مسیح علی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
درود به غیرتت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
.... به روحت علینژاد وطن فروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
احسنت خواهرم.سلامت باشی و موفق.درد و بلات بخوره تو سر مسیح علینژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
درود به شرفش.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
درود.... درد بلات بخوره تو سر مسیح علی نژاد خارج ایران و مسیح های داخل ایران .....وهمچنین بخوره توسر بازیگرا وهنرمندایی که به خاک ایران خیانت میکنند بچه شون خارج ایران به دنیا میارند.....بعد میان میگن ماخاک ایران دوست داریم
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
.... بر سرت پول نژاد)
دختر سرزمینم سایه خانم احسنت بر تو و اعتقاداتت.
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
خوب پوزشو مالیدی به خاک
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ننگ بر وطن فروش
Sobhan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ننگ بهت مسیح علینژاد.
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
جوانان و دختران باید خیلی هوشیار باشند که گول این مزدور .خائن وطن فروش علینژاد را نخورند .این وطن فروش علینژاد مجبور است .واسه اینکه بیرونش نکند .هزار دورع سروهم کند .خانواده ها را از هم بپاشد .برایش مهم نیست .فقط پول .دلسوز کسی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
من حق را به این خانوم میدم امثال علینژادها حق دخالت در امور داخلی مملکت ما را ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
درود بر دختران دلیر و محب اهل بیت .ع.
حمید رضا نوده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
سلام . برو مسیح علی نژاد وطن فروش خجالت بکش . برو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
زنده باد سايه ايراني
آبجي بد خاكش كردي
خدا خيرت بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
زنده باد ايراني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
انشالله نابودی دشمنان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مرگ بر مزدور خائن
گلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
انشالله داغ ترین آتش جهنم در انتظار او حتی اگر توبه کنه /حتی اگه توبه اش بخشیده بشه اونهایی که به راه کج برده منحرف کرده اون که دیگه جبران پذیر نیست پس منتظر غرق در جهنم باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
مرگ بر امریکا
دهه هشتادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
دختر سرزمینم دوستت دارم
ا
|
Netherlands
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
ننگ بر مسیح علینژاد وطن فروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
..... بر سرت معصومه علینژاد
مجتبي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
زنده باد سايهءايراني
زيرسايهءفاطمهءزهرا تاابدسرفرازباشي دخترخوب ايران زمين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
..... بر سرت علی نژاد که موجب ننگ خودت در زمین هستی
قریشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
دختر باشرف، خداوند با شهدا و صالحین محشورت گرداند . معلوم است از سر سفره حلال بلند شده ای . لعنت به علی نژاد و خداوند روسیاه دنیا و قیامتش گرداند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
کاملا موافقم.
آخرش خیلی جالب بود " مو فرفری زشت "
هنوز دارم میخندم ^^
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر