کد خبر: ۶۹۷۰۶۰۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان:

عبدوس گفت: نبوده جاده مناسب به پارک ملی کویر گرمسار مانع رونق گردشگری در مهمترین ذخیره گاه حفاظت شده حیات وحش جهان است.

نبود جاده مانع رونق گردشگری پارک ملی کویر استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: پارک ملی کویر واقع در شهرستان گرمسار استان سمنان به دلیل زیبایی‌های منحصر به فرد علاقه مندان زیادی دارد، ولی نبود زیرساخت و راه دسترسی مناسب موجب محدودیت در رونق گردشگری در این منطقه شده است.

وی ادامه داد: فصل‌های بهار و پاییز فصل مناسب برای بازدید از پارک ملی کویر است، اما جاده مناسب وجود ندارد و با بارش باران مسیر دسترسی نیز مسدود می‌شود و گردشگران نمی‌توانند از منطقه بازدید کنند.

وی با بیان اینکه نبود محلی برای اقامت، فقدان پوشش آنتن دهی تلفن همراه از دیگر موانع رونق گردشگری در پارک ملی گرمسار است، افزود: با تأمین زیر ساخت، این منطقه به یکی از محورهای توسعه گردشگری در استان سمنان مبدل می‌شود.

به گفته عبدوس، جاده سنگ فرش واقع در پارک ملی کویر، یک نماد تاریخی با قدمت چند صد ساله است که همواره گردشگران از سراسر جهان برای بازدید از این اثر تاریخی به این منطقه سفر می‌کنند و تأمین زیرساخت لازمه توسعه گردشگری در این منطقه است.

وی اضافه کرد: جاده‌ای در نزدیکی جاده ابریشم در حال احداث است که ممکن است به نماد تاریخی در دل کویر آسیب برساند، ضرورت دارد برای جلوگیری از هر گونه خطر آسیب به این تاریخ و اصالت کشور در مکان یابی جاده تجدید نظر شود.

عبدوس، از پارک ملی توران نیز به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های استان سمنان برای رونق گردشگری یاد کرد و افزود: در پارک ملی توران زیرساخت‌هایی فراهم شده ولی نیازمند توسعه است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از ایجاد تخریب و بروز خطر در حیات وحش، منطقه‌های گردشگری در پارک‌های ملی استان سمنان، تقسیم بندی شده و این تقسیم بندی به راهنمایان تور گردشگری اعلام شده است.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان گفت: گردشگران با اهداف مختلف مانند علمی و گردشگری سفر می‌کنند و با توجه به عنوان تور برای جلوگیری از تخریب حیات وحش، مجوز بازدید صادر و محدوده تعیین می‌شود.

انتهای پیام / گ 

افزایش بازدید سفرهای گردشگری 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر