کد خبر: ۶۹۷۱۲۷۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند از اجرای ۱۱ طرح بهداشتی درمانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، اهومن کلانتری، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: ۱۱ طرح بهداشتی درمانی با پیگیری و حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی دزفول و نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در این شهرستان در حال اجرا است.

وی، این طرح‌ها را شامل؛ ٦ خانه بهداشت در روستا‌های پشت درب وسطی، بدیل، مندنی، کاظم حاج سلطان، شهید محمدی و روستای میان پیلان، درمانگاه روستای ایستادگی، درمانگاه شهری شماره یک و پایگاه بلیوند شهر گتوند عنوان کرد.

کلانتری اظهار داشت: درمانگاه شماره یک گتوند با زیربنای ٦٣٥ مترمربع در ٢ طبقه با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گتوند تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح بیش از ١٦ هزار نفر از خدمات بیمه روستایی این درمانگاه برخوردار خواهند شد.

وی اذعان داشت: با مجوزی که فروردین ماه امسال از دانشگاه علوم پزشکی دزفول گرفته شد، بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) با پنج تخت و بخش مجزای اطفال بیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون با ۱۰ تخت با زیربنای ٩٥٥ متر مربع در ۲ طبقه به همت خیرین شهرستان گتوند کلنگ زنی شده که این طرح‌ها نیز در حال احداث می‌باشند.

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان گتوند درخصوص احداث کلینیک تخصصی اظهار کرد: مجوز ساخت این کلینیک از سوی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در محل درمانگاه سابق کوی ولیعصر (عج) صادر شده بود و پس از بازسازی و تجهیز به بهره برداری می‌رسد.

هومن کلانتری در ادامه گفت: مجوز جذب ۶ متخصص طب اورژانس دربیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون شهرستان گتوند از دی ماه پارسال گرفته شده و اکنون این پزشکان در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

وی در خصوص بخش سونوگرافی بیمارستان کارون گتوند بیان داشت: مجوز سونوگرافی نیز در اسفند ماه پارسال از سوی دانشگاه علوم پزشکی دزفول صادر شد و این بخش نیز با سه نیروی متخصص از روز‌های سه شنبه تا جمعه هر هفته بصورت ٢٤ ساعته در حال خدمات رسانی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند همچنین به راه اندازی تست ورزش از دستگاه‌های تشخیص بیماری‌های قلبی در بیمارستان کارون گتوند اشاره و تصریح کرد: با تأمین یک دستگاه تست ورزش خدمات این بخش از اردیبهشت ماه امسال به مردم ارائه می‌شود.

کلانتری با اشاره به طرح مرکز جامع خدمات فوریت‌های پزشکی صالح شهر گتوند اظهار داشت: احداث این مرکز با توجه به نیازمندی این منطقه در اولویت است و تلاش می‌کنیم پس از تأمین اعتبار با سرعت آن را به بهره برداری برسانیم، ضمن اینکه درمانگاه، پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ و همچنین پایگاه سلامت این شهر که مهرماه پارسال به بهره برداری رسید، در حال ارائه خدمت به مردم صالح شهر می‌باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند با بیان اینکه ارائه خدمات بهداشتی درمانی حق شهروندان و روستاییان این شهرستان است، افزود: با همکاری و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، فرماندار گتوند و دیگر اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بخش زیادی از مشکلات این حوزه امسال رفع می‌شود.

انتهای پیام/گ

افتتاح درمانگاه خیریه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر