کد خبر: ۶۹۷۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

وزیر امور اروپای آلمان گفت اتحادیه اروپا اکنون در شرایطی نیست که بخواهد بار دیگر درباره شرایط خروج انگلیس از این اتحادیه مذاکره کند.

وزیر آلمان: مذاکره دوباره بر سر توافق برکسیت منتفی استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، میخائیل روث، وزیر امور اروپای آلمان، امروز (سه‌شنبه) گفت اتحادیه اروپا در شرایطی نیست که بخواهد درباره خروج انگلیس از این اتحادیه دوباره مذاکره کند.

رویترز به نقل از او که در دیدار ماهانه با همتایان خود در اتحادیه اروپا به سر می‌برد نوشت: «هیچ شانسی برای مذاکره در این خصوص نمی‌بینم، توافق خروج، توافق خروج است و من هیچ میلی برای شروع مذاکرات جدید در اتحادیه اروپا نمی‌بینم».

هفته گذشته او گفته بود هیچ تمایلی برای شروع مجدد مذاکرات از ابتدا نمی‌بیند و از نامزد‌های نخست‌وزیری انگلیس خواسته بود در رقابت‌های داخل حزبی خود این موضوع را در نظر داشته باشند.

ترزا می‌ در نوامبر ۲۰۱۸، پس از دو سال مذاکرات سخت توانست توافق خروج از اتحادیه اروپا را نهایی کند. اما این در حالی است که نمایندگان مجلس انگلیس پس از سه دور رای‌گیری، این توافق را رد کردند. بزرگترین دلیل مخالفت این نمایندگان مسئله حمایت از ایرلند است، سیاستی که نبود یک «مرز سخت» را میان ایرلند شمالی که بخشی از انگلیس خواهد بود و جمهوری ایرلند که بخشی از اتحادیه اروپا خواهد بود دنبال می‌کند. با این شرایط، اگر انگلیس نتواند با یک توافق جامع از اتحادیه اروپا خارج شود، این کشور با یک قلمروی گمرکی واحد موقت در مقابل اتحادیه اروپا خواهد بود، در حالی که ایرلند شمالی به برخی از قوانین بازار واحد اتحادیه اروپا پایبند است.

طرفداران برکسیت معتقدند اگر چنین سیاستی اعمال شود، سبب جدا سازی ایرلند شمالی از باقی انگلیس با ایجاد یک مرز موثر در دریای ایرلند خواهد شد، در عین حال که همچنان این کشور را سخت به قوانین اتحادیه اروپا متصل نگه داشته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر