کد خبر: ۶۹۷۱۹۷۸
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷

رئيس گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اسلامی پاکستان و هيأت همراه در ادامه ی سفر خود به اسلام آباد، با رئیس مجلس سنای پاکستان ديدار و گفتگو كرد.

رئيس گروه دوستي پارلماني ايران با رئیس مجلس سنای پاکستان ديدار كردبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد امیرآبادی‌فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه در ادامه‌ی سفر خود به اسلام آباد، با صادق سنجرانی، رئیس مجلس سنای پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

احمد امیرآبادی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و دینی دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان دو کشور قدرتمند منطقه هستند و اراده قوی دو ملت و دو دولت برگرفته از تاریخ بزرگ و اشتراکات قوی میان آن‌ها است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با اشاره به خروج یکجانبه‌ی آمریکا از برجام و اقدامات تحریک آمیز آن در منطقه اظهار داشت: ایران با وجود اقدامات مخرب آمریکا، به دنبال تقویت صلح و ثبات منطقه است.

وی در ادامه تصریح کرد: علیرغم گزارش‌های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عملکرد شفاف ایران در خصوص برجام و پاییندی به تعهدات خود، آمریکا از این توافق خارج شده و قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

امیرآبادی‌فراهانی با اشاره به روند صعودی حجم مبادلات اقتصادی تهران و اسلام‌آباد بیان کرد: علیرغم تلاش برخی کشور‌های ثالث برای تخریب روابط ایران و پاکستان و به چالش کشیدن حسن نیت دو کشور نسبت به یکدیگر، خوشبختانه حجم تجارت فی‌مابین روند صعودی داشته و گام‌های خوبی برای بهبود مناسبات اقتصادی و مالی فیمابین برداشته شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرایی شدن انتقال خط لوله گاز ایران به پاکستان گفت: امیدواریم طرح خط لوله صلح به زودی اجرایی شود تا بتوانیم این نعمت الهی را به کشور‌های همسایه به ویژه مردم پاکستان برسانیم.

صادق سنجرانی، رئیس مجلس سنای پاکستان نیز در این دیدار با حائز اهمیت برشمردن روابط اسلام آباد و تهران گفت: روابط خوب ما با جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست و با توجه به ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک دو کشور، ما ایران را کشور دوست و همسایه مهم خود می‌دانیم.

وی با اشاره به سفر اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان به ایران بر لزوم گسترش روابط فی‌مابین تاکید کرد و افزود: تصمیم‌های اخیر مقام‌های عالی رتبه دو کشور باعث افزایش بیش از پیش مناسبات دوستانه ایران و پاکستان شده است.

رییس مجلس سنای پاکستان در پایان این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به عملیاتی شدن خط لوله گاز جمهوری اسلامی ایران به جمهوری اسلامی پاکستان تصریح کرد: ما علاقه‌مند به پیشبرد طرح خط لوله انتقال گاز از ایران هستیم، زیرا آن را به نفع مردم پاکستان می‌دانیم.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر