کد خبر: ۶۹۷۲۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
معاون رئیس جمهور عنوان کرد:

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: با توجه به اشتغال روستایی باید از مهاجرت روستائیان جلوگیری شود.

سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به ارومیهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، محمد امید صبح چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر توجه به اشتغال روستایی اظهارداشت: توجه به روستاییان و حفظ روستاها و روستاییان در روستاها سبب اشتغال بیشتر خواهد شد و تا جایی که امکان پذیر است باید از مهاجرت از روستا به شهرها پرهیز شود.

وی از اجرای طرح آمایش سرزمینی در روستاها بالای ۲۰ خانوار خبر داد و اظهارداشت: طی برنامه پنج ساله ۲۵ هزار روستا باید دارای قانون آمایش سرزمینی شوند و توسعه روستا بر مبنای آن رقم بخورد.

امید همچنین برای تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای محرومیت زدایی در مناطق محروم روستایی استان قول مساعد داد و افزود: در سال ۹۷ و ۹۸ حدود هشت هزار و ۵۰۰ روستای کشور دارای طرح توسعه و آمایش سرزمینی شدند و در سال جاری پنج هزار روستا در دستور کار قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی در سالهای گذشته به دلایل مختلف در بسیاری از شاخص‌های توسعه‌ای از میانگین کشوری پایین بوده است گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر با حمایت‌های ویژه دولت تدبیر و امید و پیگیری‌های انجام شده توانستیم شاخص‌های توسعه‌ای استان را در برخی از شاخص‌ها از جمله بهداشت و درمان، گاز رسانی، تأمین آب شرب سالم بهداشتی در روستاها را ارتقا دهیم.

محمد مهدی شهریاری ادامه داد: ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف بسیار بالاست و برای استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به توجه ویژه دولت و اختصاص اعتبارات خاص به استان هستیم.

وی همچنین به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه آزاد ماکو نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران بزرگ در حوزه‌های مختلف بویژه ایجاد کشت و صنعت برای حضور در استان و سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کردند.

شرکت در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز و بازدید از طرح‌های اشتغالزای روستایی کشتارگاه صنعتی دام روستای قزل حاجیلو، مجموعه طلا و جواهرسازی روستای امامزاده، تالار پذیرایی روستای بالادنج، مجتمع گردشگری روستای راژان، بازدید از روستای گرده بلیج و افتتاح جشنواره بازی‌های بومی و محلی در روستای دیزج مرگور بخش سیلوانا شهرستان ارومیه از جمله برنامه‌های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سفر به آذربایجان غربی است.

شرکت درجلسه کارگروه اشتغال پایدار روستایی استان آذربایجان غربی از دیگر برنامه‌های محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سفر به آذربایجان غربی است. 

انتهای پیام/م

 

سفر معاون رئیس جمهور به ارومیه 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر