کد خبر: ۶۹۷۳۸۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: با احصای مشکلات هر یک از واحد‌های راکد و نیمه فعال در کلینیک صنعتی استان، وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان گفت: به منظور آشنایی با مشکلات حوزه تولید و صنعت، یک شنبه‌های هر هفته ضمن بازدید از واحد‌های صنعتی استان، جلسه ستاد رفع موانع تولید را تشکیل خواهیم داد.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات ستاد رفع موانع تولید در محل واحد‌های صنعتی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، زمینه تسریع در رفع مشکلات فعالان بخش خصوصی و تسهیل فضای کسب و کار را فراهم خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: کلینیک صنعتی استان به منظور شناسایی مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی راه اندازی خواهد شد.
 
رزم حسینی افزود: با احصای مشکلات هر یک از واحد‌های راکد و نیمه فعال در این کلینیک، وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات حوزه کسب و کار متأثر از فضای روانی است، ادامه داد: در ماه‌های اخیر همگرایی بسیار خوبی بین ارکان مختلف حاکمیت و بخش خصوصی ایجاد شده است و این مهم به ارتقای فضای کسب و کار در استان کمک می‌کند.

استاندار خراسان رضوی گفت: اتاق بازرگانی می‌تواند با تشکیل کمیته‌ای تخصصی، ضمن شناسایی مشکلات موجود، طرح‌های عملیاتی به منظور ارتقای فضای کسب و کار به شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی پیشنهاد دهد و ما هم حمایت خواهیم کرد.

رزم حسینی با بیان اینکه امروز کشور در نتیجه فشار‌های خارجی با شرایط ویژه‌ای در حوزه اقتصادی مواجه است، افزود: شاید در ماه‌های آینده این فشار‌ها تشدید شود لذا برای تاب آوری در برابر شرایط ایجاد شده، باید بیش از پیش به ظرفیت‌های داخلی توجه داشته باشیم و برای خودمان تحریم داخلی ایجاد نکنیم.
 
وی تصریح کرد: در شرایط جنگ اقتصادی نمی‌توان متناسب با شرایط صلح عمل کرد بلکه باید تصمیمات به موقع، سریع و عملیاتی گرفته شود تا بتوان فشار‌های اقتصادی را کنار زد و در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفت.

استاندار خراسان رضوی  با اشاره به سفر چند ساعته رئیس جمهور به مشهد به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا (ع) گفت: آقای روحانی نسبت به استان نظر بسیار مثبتی داشتند و برای حمایت از برنامه‌های استان اعلام آمادگی کردند؛ ضمن آنکه در این سفر توافقات خوبی هم صورت گرفت.

رزم حسینی افزود: در جلسه‌ای که اخیر با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، آقای لاریجانی درباره اصلاح قوانین مزاحم رونق تولید و تفویض برخی از اختیارات نظر مثبت داشت و در همین راستا، موضوع تفویض چند مورد از اختیارات مهم به استان را دنبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در مسیر اداره استان از نظرات کارشناسی متخصصان استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: به منظور تحقق این سیاست، در گام نخست، با همکاری اساتید برجسته دانشگاه فردوسی مشهد، طرح همیاران آب به منظور تعادل بخشی به منابع و مصارف آب تدوین شد که به زودی برش شهرستانی آن به فرمانداران و معین‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ می‌شود.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به دستور رئیس جمهور درباره تسهیل فضای کسب و کار گفت: مقرر شده است که معاونت اقتصادی ریاست جمهوری پیگیر اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب و کار باشد و از این طریق مشکلات پیش روی رونق تولید برطرف شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اعلام آمادگی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قوانین و مقررات مانع کسب و کار و رونق تولید، باید مصادیق آن احصا و در اختیار نمایندگان قرار گیرد.
 
انتهای پیام//ف.س
 

راه اندازی کلینیک صنعتی در خراسان رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر