کد خبر: ۶۹۷۷۹۰۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان گفت: یکی از مهمترین علل فساد اقتصادی و مشکلات اخلاقی نادیده گرفتن و بی توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

نادیده گرفتن امر به معروف و نهی از منکر عامل فساد استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به واجب بودن فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: اجرای این فریضه دینی یک وظیفه عمومی است و ترویج و تبلیغ فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه سبب تقویت و گسترش فضای معنوی در جامعه می‌شود و منکرات در جامعه کاهش می‌یابد.

وی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهمترین فرایض واجب دینی عنوان کرد و افزود: خداوند متعال بار‌ها در آیات متعدد قرآن بر اجرای آن تاکید داشته و مسلمانان را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کرده اند.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود به شرایط کنونی حاکم بر جامعه اشاره کرد و ادامه داد: امروز دشمن با صرف هزینه‌های زیاد و تبلیغات درصدد ضربه‌زدن بر پیکره نظام اسلامی است و در این راستا مسئولان نظام در برابر مردم مسئولیت خطیری دارند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه مسئولان ادارات باید فریضه امر به معروف را مورد توجه جدی قرار دهند و در جلسات این ستاد حضور داشته باشند، یاداور شد: تخصیص هزینه در حوزه‌های فرهنگی در راستای پیشگیری از فساد اقتصادی و اخلاقی می‌تواند موثر باشد، چرا که منکرات بسیاری در جامعه رسوخ پیدا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به گام دوم انقلاب مورد نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و خودسازی، جامعه‌پروری و تمدن‌سازی را از مولفه‌های مورد نظر مقام معظم رهبری عنوان کرد.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان توجه به این مولفه‌ها و ایجاد کشور اسلامی و تمدن‌اسلامی را زمینه‌ساز گسترش فرهنگ اسلامی و ظهور حکومت اسلامی دانست و بیان کرد: ما به عنوان یک کشور اسلامی باید در راستای تحقق تمدن اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور حکومت اسلامی گام برداریم.

انتهای پیام/ز

بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر منجر به فساد می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر