کد خبر: ۶۹۷۸۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس گفت: پروژه مسیر سه بی.آر.تی از یک ماه آینده و پروژه اخذ عوارض برای تردد خوردروهای اطراف حرم مطهر اجرایی می شود.

آغاز مجدد پروژه مسیر سه بی.آر.تی از یک ماه آیندهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،خلیل الله کاظمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس گفت: یکی از مواردی که برای کنترل ترافیک خیابان‌های اطراف حرم مطهر در دستور کار قرار دارد، ایجاد محدودیت‌هایی برای تردد در این مسیر، نظیر دریافت عوارض از خودرو‌هایی می‌باشد که قصد تردد در این مسیر را دارند.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: در حدود ۴۰ درصد از خودرو‌هایی که از زیر گذر حرم مطهر تردد می‌کنند، خودرو‌هایی هستند که از این مسیر به عنوان گذرعبوری استفاده می‌کنند و قصد تشرف به حرم مطهر و یا توقف در این محدوده را ندارند، از این رو باید سیاستی جهت کاهش تردد این خودرو‌ها در این مسیر در نظر گرفته شود.

کاظمی افزود: پیش زمینه اجرای طرح دریافت عوارض از خودرو‌ها در این مسیر، ایجاد پارکینگ در ورودی خیابان‌های اطراف حرم مطهر می‌باشد که در این باره، پارکینگ وحدت که فراخوان آن صورت گرفته است و در مرحله انتخاب پیمانکار می‌باشد و یک پارکینگ نیز در میدان شهداء که در محل کارخانه قند وشکر است در مرحله مناقصه جهت انتخاب پیمانکار می‌باشد در نظر گرفته شده اند. از طرفی اگر آستان قدس نیز برای احداث پارکینگ در این محدوده و در خیابان‌های ورودی به این منطقه مشارکت داشته باشد این قابلیت که محدودیت‌هایی برای تردد در این مسیر اعمال شود امکان پذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: طرح جدید اجرای مسیر سه بی. آر. تی نیز با بازنگری طرح قبلی تهیه شده است که در این طرح، عرض مسیر تردد خطوط تندرو کمتر شده و خط فرار نیز تعریف شده است.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس با بیان اینکه این طرح مصوبه شورا دارد و باید اجرایی شود، ادامه داد: طرح جدید اجرای این پروژه با در نظر گرفتن کاهش نگرانی‌های اجتماعی که برای اجرای آن مطرح می‌باشد تهیه شده است و از یک ماه آینده اجرای آن آغاز خواهد شد.

کاظمی افزود: اجرای این پروژه در این مرحله از مسیرچهار راه ابوطالب به طرف میدان فردوسی وتا میدان استقلال است و مسیر چهار راه ابوطالب تا میدان توحید در مراحل بعدی اجرای پروژه می‌باشد.
 
انتهای پیام//ع.م

خودروها برای تردد در خیابان های اطراف حرم مطهرباید عوارض پرداخت کنند

 
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر