کد خبر: ۶۹۷۹۰۶۵
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
جمالی در جمع خبرنگاران:

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نشست امروز صبح این هیئت را تشریح کرد.


پرونده شکایت وزرات نفت از خادمی به دادگاه ارسال می‌شود/ اظهارات نماینده ایذه درباره این وزارتخانه خارج از وظایف نمایندگی بودبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در حاشیه صحن علنی امروز (سه‌شنبه ۴ تیرماه) با حضور در جمع خبرنگاران و با اشاره به نشست امروز صبح این هیئت، گفت: جلسه امروز این هیئت با حضور زنگنه و به دنبال شکایت‌هایی که از سوی وزیر نفت واصل شده بود،  برگزار شد.

وی افزود: وزیر نفت اطلاعاتی در مورد موضوع جکت‌ها و آسیب به منابع کشور و همچنین مسائلی را درباره وجود دستگاه پزکارت خوان در این وزارتخانه به نمایندگان ارائه کرد که در نهایت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان موضوع جکت‌ها و کارت خوان را جزء وظایف نمایندگی تشخیص نداد و رسیدگی به این موضوع را به دادگاهی که شکایت در آنجا صورت گرفته، محول کرد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: هیئت نظارت، اما درباره موضوع پتروشیمی‌ها که این نماینده مسائلی را علیه وزارت نفت مطرح کرده بود، جزء وظایف نمایندگی دانست.

جمالی بیان کرد: پرونده دیگر درباره توئیت محمود صادقی نماینده مردم تهران درباره اینکه برخی افراد در شورای نگهبان تصمیم‌گیری‌های شخصی انجام می‌دهند که ما در این جلسه از شهود آقای صادقی دعوت کرده و سخنان آن‌ها را شنیدیم، همچنین معاونت حقوقی شورای نگهبان هم امروز توضیحاتی را ارائه کرد و گفت  که همان طور که در بسیاری از سازمان‌ها یا وزارتخانه‌ها برخی با جعل عناوین مسائلی را مطرح کردند امکان دارد فردی با مرتبط اعلام کردن خود به شورای نگهبان سوء تفاهم‌هایی را ایجاد می‌کنند، لذا این نماینده باید این افراد را به ما یا کمیسیون اصل نود معرفی می‌کرد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار کرد: در نهایت هیئت نظارت با هماهنگی معاونت حقوقی شورای نگهبان قرار شد شهود این نماینده به شورای نگهبان مراجعه کرده و مدارک خود را در این مورد ارائه کنند که در صورت تأیید شورای نگهبان تصمیم خواهد گرفت و در غیر این صورت هیئت نظارت نظرش را اعلام خواهد کرد.

وی با اشاره به شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان علیه صادقی هم گفت: این ستاد اعلام کرده بود که به دنبال اتفاقی که در شبکه ۵ درباره برادران اهل سنت رخ داد صادقی توئیتی را در این مورد منتشر کرده که خلاف وحدت جامعه و امنیت علمی که قرار شد ما در این مورد از صادقی دعوت کرده تا در جلسه بعدی حضور یافته و در این مورد دفاعیات خود را انجام دهد.

جمالی همچنین بیان کرد: پرونده شکایت دیگری هم از وزارت نفت علیه ابوترابی نماینده مردم نجف آ‌باد به مجلس ارسال شده بود درباره اظهارات وی پیرامون این وزارتخانه که قرار شد این نماینده هم با در اختیار قرار داشتن مستندات خود در جلسه هیئت نظارت شرکت کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر