کد خبر: ۶۹۷۹۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهد گفت:وقتی قوه قضاییه در مقابل مطلق انحرافات و جرم‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد، بایستد، مردم امیدوار می‌شوند و اعتماد می‌کنند.

رسیدگی قوه قضاییه در مقابل جرم اعتماد و امیدواری مردم را بیشتر میکندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در دیدار با مسؤلان قضائی خراسان رضوی به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: وقتی مردم در صفحه حوادث روزنامه خبر جرمی را می‌خوانند، اولین سؤالشان این است که قوه قضائیه برای آن موضوع چه کرده است؟

وی تصریح کرد: از نظر مردم، اولین پاسخگو در برابر همه جرم‌ها، دستگاه قضائی است به همین جهت موضع‌گیری‌های قوه قضائیه در جهت روشن شدن ذهن مردم اثرگذاری بسیاری دارد.

امام جمعه مشهد گفت: برای هر هنجارشکنی و منکراتی اول قوه قضائیه مطرح است و حساب کار خود را می‌کند، یک عده در جریان‌های سیاسی سعی می‌کنند فساد ایجاد کنند، یک عده در مدیریت‌ها و مسؤولیت‌ها عقب‌نشینی کردند و با این قضایا سیاسی برخورد می‌کنند، اما به‌هرحال مردم حساب می‌کنند دستگاه قضائی استان در مقابل هنجارشکنی‌ها چه کرده است.

علم‌الهدی افزود: رئیس قوه قضاییه در مصاحبه روز گذشته  گفتند «اعتماد مردم تابع امیدشان است»، هرچه امید مردم زیاد شود، اعتمادشان نیز افزایش پیدا می‌کند یعنی وقتی قوه قضائیه در مقابل جرم موضع می‌گیرد، مردم امیدوار می‌شوند و اعتماد می‌کنند.

وی تصریح کرد: جریان‌های اقتصادی و سرمایه‌ای با تکیه بر ورود ۳۲ میلیون زائر به مشهد، به فکر سود کلان از طریق توسعه امکانات گردشگری، عیاشی و تفرجی هستند، نمی‌توانیم بگوییم در این شهر و کشور، مورد اعتماد همه جریان‌ها باشیم، اکثریت عامه مردم که انقلاب را سرپا کردند و پای انقلاب ایستاده‌اند باید به قوه قضائیه اعتماد کنند، موضع‌گیری‌های شما به حفظ هویت امام رضا (علیه‌السلام) در این شهر کمک کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: همراهی و همکاری قوه قضائیه با دولت در حل مشکلات معیشتی مردم بسیار مهم است .

علم‌الهدی افزود:به تعزیرات در مشهد که وابسته به دولت است، کمک شود چرا که قضایه دارد به حدی می‌رسد که امنیت مردم را به هم می‌زند و سودجویی‌ها حرکت ضد امنیتی است که دارد انجام می‌شود، دستگاه قضاییه به دولت در این زمینه کمک کند تا مسئله معیشتی و گران‌فروشی در شهر و استان حل شود.

انتهای پیام //ا. ز


وقتی قوه قضاییه در مقابل جرم موضع می‌گیرد، مردم امیدوار می‌شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر