کد خبر: ۶۹۷۹۲۰۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۴۵ هزار نفر از دانش آموزان استان اردبیل در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، احمد ناصری، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل در همایش موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی استان اردبیل با بیان اینکه ۴۵ هزار نفر از دانش آموزان استان در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند، گفت: این میزان ۲۰ درصد دانش آموزان استان اردبیل را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای اداره دانش آموزان در بخش دولتی متحمل هزینه می‌شود، تصریح کرد: تحصیل نزدیک به ۴۵ هزار نفر نوآموز و دانش آموز در مدارس غیر دولتی استان بیانگر این است که این بخش باعث کاهش هزینه‌های دولت در حوزه آموزش و پرورش شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به محدودیت سهم آموزش و پرورش از منابع کشور نسبت به سایر کشور‌های توسعه یافته در جهان، تصریح کرد: سهم آموزش و پرورش در سال ۹۷، ۱۱.۳ درصد و در سال ۹۸، ۱۳.۸۰ درصد از بودجه عمومی کشور است و همچنین از بودجه عمرانی نیز در سال ۹۷، ۱۴.۵ درصد و سال ۹۸، ۱۸ درصد را به خود اختصاص داده است.

ناصری با بیان اینکه خلا‌ها و شکاف‌های موجود در نظام تعلیم و تربیت کشور را مدارس غیر دولتی پر می‌کنند، افزود: خوشبختانه طبق ارزیابی‌های مختلف، کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس غیر دولتی رو به رشد می‌باشد.

وی در ادامه با عنوان اینکه شهریه‌ها در مدارس غیر دولتی با شیب ملایمی افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: برای اینکه تعداد دانش آموزان در این مدارس رشد پیدا کند بایستی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی خانواده‌ها را در افزایش شهریه‌ها در نظر گرفته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین با بیان اینکه سیستم‌های گرمایشی مدارس غیر دولتی از حساسیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: مقرر شده است تا در فضا‌های جدید آموزشی و پرورشی غیر دولتی سیستم‌های گرمایشی استاندارد در نظر گرفته شود و همچنین دیگر واحد‌ها نیز در عرض ۱۶ ماه نسبت به حل این مشکلات اقدام نمایند.

ناصری همچنین از کسب مقام دوم آموزش و پرورش استان در بین دستگاهی با ماهیت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در ارزیابی‌های سال ۹۷ خبر داد و اعلام کرد: هنرجویان استان نیز در نخستین المپیاد شایستگی محور ویژه هنرجویان هنرستان‌های شاخه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور مقام سوم را احراز کرده اند.

انتهای پیام/ح

تحصیل دانش آموزان اردبیلی در مدارس غیر دولتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر