کد خبر: ۶۹۹۰۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
کد خبر : ۶۹۹۰۸۰۲
هشتم مرداد ماه؛

مدیر کل حج و زیارت استان آذربایجان غربی گفت: کاروان‌های حج تمتع این استان از هشتم تا چهاردهم مرداد سال جاری برای زیارت خانه خدا به عربستان اعزام می‌شوند.

اعزام اولین گروه زائران خانه خدا از آذربایجان غربیمحمدرضا ندیری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه  ، گفت:  امسال تعداد زائران حج تمتع استان به ۳ هزارو ۲۲۶ نفر می‌رسد و ۱۱۶ نفر از ایشان عوامل اجرایی می‌باشند

وی افزود: حجاج آذربایجان غربی امسال در قالب ۲۱ کاروان زیارتی عازم سرزمین وحی می‌شوند که ۹ کاروان از زائران اعزامی از اهل تسنن و ۱۲ کاروان نیز متشکل از زائران اهل تشیع است.

وی زمان آغاز اعزام کاروان‌های حج تمتع استان آذربایجان غربی را هشتم تا چهاردهم مرداد ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: در صورت نبود مشکل در شرکت هواپیمایی ایران ایر اعزام زائران و پرواز‌ها به موقع خواهند بود.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی با بیان اینکه از مجموع زائران خانه خدا ۱ هزارو ۵۵۰ نفر زن و ۱ هزارو ۵۵۶ نفر نیزمرد هستند، ادامه داد: تمام پرواز‌های امسال از فرودگاه ارومیه خواهد بود و پرواز‌های رفت به مقصد فرودگاه جده و پرواز‌های برگشت نیز از مبداء فرودگاه مدینه در عربستان صورت خواهند گرفت.

ندیری افزود: زائران استان ابتدا به جده مشرف خواهند شد و به اصطلاح مدینه بعد هستند و پس از انجام مناسک حج و زیارت مرقد ائمه بقیع (ع) در مکه مکرمه به مدینه مشرف خواهند شد و با حضور در مسجد النبی (ص) و زیارت نبی اکرم (ص) به ارومیه باز خواهند گشت.

وی در خصوص زمان برگشت زائران نیز عنوان کرد: زمان برگشت زائران آذربایجان غربی ۸ تا ۱۳ شهریور ماه خواهد بود.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی ادامه داد: جوان‌ترین زائر حج تمتع از استان با ۱۸ سال سن از ارومیه و مسن‌ترین زایر نیز با ۹۸ سال سن از سردشت به خانه خدا مشرف می‌شود.

انتهای پیام/س

تاریخ اولین اعزام زائران به حج 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر