کد خبر: ۶۹۹۶۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
کد خبر : ۶۹۹۶۰۱۶
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری:

وحدت گفت: در اکوسیستم نوآوری ایران، بار اصلی تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری برعهده صندوق‌های پژوهش و فناوری است.

آمادگی ایران برای تاسیس صندوق مشترک با روسیه برای تامین مالی همکاری‌های فناورانهبه گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با هدف گسترش تعاملات نوآورانه و بررسی زمینه همکاری‌های شرکت‎های دانش‌بنیان دو کشور وارد روسیه شد.
 
وحدت طی سخنانی در دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعتی «اینوپروم ۲۰۱۹»، ضمن ابراز خوشحالی از همکاری‌های مشترک ایران و روسیه، گفت: امیدواریم این نشست بتواند باعث گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های نوآورانه میان شرکت‌های ایرانی و روسی شود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه اکوسیستم فناوری و نوآوری ایران در سال‌های اخیر تحولات مهمی را تجربه کرده و دستاورد‌های ارزنده‌ای داشته است، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های ایرانی به طور چشمگیری توان خود در توسعه فناوری‌های پیشرفته همچون زیست‌فناوری، اطلاعات و ارتباطات و نانو را ارتقا داده‌اند و حالا در حال ورود به زنجیره ارزش شرکت‌های جهانی هستند.
 
به گفته وحدت، روابط تجاری ایران و روسیه قدمتی دیرینه دارد و حالا شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های ایرانی آماده‌اند که در کنار روابط تجاری، همکاری‌های نوآورانه را نیز عمق ببخشند.
 
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، یکی از الزامات همکاری‌های فناورانه، به ویژه در سطح بین‌المللی را تامین مالی کارآمد و هوشمندانه بیان کرد و گفت: در اکوسیستم نوآوری ایران، بار اصلی تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری برعهده صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکای راهبردی آن، یعنی صندوق‌های پژوهش و فناوری است. از این رو ما به اتفاق چهار صندوق دیگر پژوهش و فناوری در این نشست حاضریم و آمادگی کامل خود را برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های ایرانی حاضر در این نشست اعلام می‌کنیم. ما به شرکت‌های روسی اطمینان می‌دهیم که طرف‌های ایرانی توسط ما و صندوق‌های پژوهش و فناوری ایرانی پشتیبانی مالی خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در ایران برای تامین مالی همکاری‌های فناورانه ابزار‌های مختلفی را در نظر گرفته است، تاکید کرد: ما با طیف متنوعی از ابزار‌های تامین مالی از تسهیلات تا سرمایه‌گذاری و خدمات تجاری‌سازی به میدان آمده‌ایم؛ بنابراین برای تاسیس صندوق یا صندوق‌های مشترک میان دو کشور برای تامین مالی همکاری‌های فناورانه نیز آمادگی داریم. همچنین در صورت تمایل همتایان روسی، آمادگی داریم با ایجاد خط اعتباری مشترک، همکاری‌های فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی کنیم.
 
وحدت در پایان ابراز امیدواری کرد  وگفت: این رویداد، گامی کوچک برای انجام کار‌های بزرگ بعدی باشد.
 
انتهای پیام/

ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های ایران به زنجیره شرکت‌های جهانی

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر