کد خبر: ۷۰۰۱۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
کد خبر : ۷۰۰۱۰۸۸

گزارش جنجالی از خدمات متفاوت و پدیده‌های تازه آرایشگاه‌های مردانه را می‌خوانید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، روزگار سلمانی‌های مردانه که فقط مو کوتاه می‌کردند و نهایت دستی به ریش و سبیل می‌کشیدند، سال‌هاست گذشته و حالا خدمات آرایشگاه‌های مردانه آن‌قدر متنوع شده است که زمان‌گذاشتن در آن دست کمی از آرایشگاه‌های زنانه ندارد. از گریم گرفته تا مانیکور و پدیکور ناخن‌های دست و پا و حتی تتوی ابرو، ویتامینه کردن و ماساژ صورت و رنگ مو و ریش انواع خدماتی است که در سالن‌های آرایش مردانه به‌ویژه آرایشگاه‌های لاکچری شمال شهر تهران انجام می‌شود.

از سولاریوم و تتو تا پدیکور کراتینه‌تراپی برای آقایان / در آرایشگاه‌های مردانه پایتخت چه می‌گذرد؟


بیشتربخوانید: بیشترین تخلف‌های نامتعارف در آرایشگاه‌های مردانه چیست؟


این روز‌ها دست آرایشگران مردانه فقط به شانه و قیچی نمی‌رود بلکه انواع و اقسام خدمات پاکسازی پوست، لکه‌برداری، انواع ماساژ با روغن‌های مخصوص، قرینه‌سازی ابرو! و استفاده از دستگاه‌هایی مثل سولاریوم را هم در دستور کار خود قرار داده‌اند. البته اگر به این آرایشگاه‌ها می‌روید، پول کافی در جیب‌تان داشته باشید، چون آن‌جا نه‌تن‌ها قیمت‌های مصوب آرایشگاه‌های مردانه جوک است که بعضی خدمات اصلا در فهرست خدمات مصوب آرایشگاه‌های مردانه تعریف نشده است تا قیمت مصوب داشته باشد.

پدیکور و ریباندینگ و کراتینه‌تراپی برای آقایان!

هرچه لاکچری‌تر، پرمشتری‌تر. این شعار یکی از سالن‌های زیبایی در یکی از برج‌های فرمانیه است. مشتریان این آرایشگاه معروف و لاکچری که قیمت‌هایش هم سر به فلک می‌گذارد، بچه‌پولدار‌های تهران، ورزشکاران و سلبریتی‌های زیادی هستند که هر خدماتی که مربوط به زیبایی و آرایش باشد، می‌توانند در این آرایشگاه پیدا کنند.

اولاپلکس، بوتاکس‌تراپی، کراتینه‌تراپی، صافی ژاپنی، گلت، پروتیین‌تراپی، ریباندینگ مو، آگاوه‌تراپی، آرگان‌تراپی، تریپل‌تراپی و. ازجمله خدماتی است که امروزه در آرایشگاه‌های مردانه مثل زنانه برای تقویت و رشد مو‌ها انجام می‌شود. کمترین خدماتی که در چنین آرایشگاه‌هایی انجام می‌شود «کراتینه‌تراپی» است که تقریباً هم مرسوم است، اما با هزینه‌های بالایی انجام می‌شود.

در حالی که نرخ مصوب برای انجام خدمات مربوط به اصلاح مردان (قیمت آرایشگری) از ۱۵ تا ۲۵‌هزار تومان است، اما در این آرایشگاه لاکچری و همانند‌های آن حتی یک اصلاح ساده هم بین ١٥٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان هزینه در بردارد. البته مدیر آرایشگاه تأکید می‌کند که هر مشتری‌ای را نمی‌پذیرد. مشتریان این آرایشگاه ثابت هستند یا این‌که حتما باید معرف داشته باشند تا بتوانند از خدمات خاص و لاکچری این سالن بهره ببرند. مدیر این آرایشگاه تأکید می‌کند که مشتری‌های خاص این آرایشگاه باید حداقل از یک هفته قبل وقت رزرو کنند تا وقت برای مشاوره گرفتن داشته باشند.

طبق گفته مدیر این آرایشگاه، بیشتر آرایشگر‌های سالنش جزو حرفه‌ای‌ترین آرایشگران تهران هستند؛ حرفه‌ای هم از نظر مهارت و هم از نظر سطح درآمد.

سطح درآمد آرایشگر‌های این سالن از ماهی ٧‌میلیون آغاز می‌شود و دو نفر هم هستند که از بقیه باسابقه‌ترند و اغلب مشتریان معروف و لاکچری زیر دست آن‌ها می‌نشینند.

یکی از آرایشگر‌های معروف این آرایشگاه می‌گوید برای هر بار اصلاح مو‌ها و کار‌هایی مثل کراتینه و ریباندینگ و پروتیین‌تراپی بین یک و نیم‌میلیون تا ٢‌میلیون تومان می‌گیرد. اگر هم قرار باشد خدماتی مثل مانیکور و پدیکور دست و پا اضافه شود که قیمت بالاتر می‌رود. نرخ پدیکور برای دست و پای آقایان در این آرایشگاه فوق لاکچری بین یک تا یک و نیم‌میلیون تومان است.

جالب است که این آرایشگر می‌گوید آقایانی که مدل عکاسی می‌شوند بیشتر متقاضی خدمات مانیکور و پدیکور ناخن هستند.

پروتز مو چند؟

پروتز مو یکی دیگر از خدمات متفاوت آرایشگاه‌های مردانه است که برای پرپشت کردن مو یا حالت دادن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته مشتری باید از چند روز قبل به سالن آرایشی مراجعه کند تا آرایشگر بتواند براساس جنس و رنگ مو‌های او، پروتز مناسب را تهیه کند.

قرار دادن پروتز روی سر مشتری هم چند ساعت از آرایشگر وقت می‌گیرد و به همین دلیل، سالن‌های آرایشی معمولا برای این کار بین یک‌میلیون تا ٢‌میلیون تومان از مشتری‌هایشان پول می‌گیرند.

تتوی ابرو با روش‌های جدیدی مانند فیبروز یکی دیگر از خدمات آرایشگاه‌های مردانه است و حداقل ٧٠٠ تا ٨٠٠‌هزار تومان قیمت دارد. آقایان این روش را برای پرپشت کردن یا تغییر حالت ابرویشان استفاده می‌کنند. تتوکار یک آرایشگاه مردانه که متعلق به یک بازیکن فوتبال است می‌گوید ابرو‌هایی که حالت اخم را تداعی کند، بین آقایان پرطرفدارتر است.

پاکسازی پوست به روش میکرونیدلینگ هم در آرایشگاه‌های مردانه باب است. روشی که در آن پوست خراش سطحی می‌خورد و لایه‌برداری می‌شود، سپس با ماسک‌های تقویت‌کننده بهبود پیدا می‌کند. این خدمات در آرایشگاه‌های مردانه بین ٨٥٠ تا یک‌میلیون و ١٠٠‌هزار تومان قیمت دارد.

خدمات گریم برای آقایان

امروز کار‌هایی که برخی آرایشگاه‌ها در روز عروسی برای داماد انجام می‌دهند، دست‌کمی از مراحل آماده‌سازی عروس ندارد. یک آرایشگاه معروف در شهرک غرب که مشتریانش فوتبالیست‌ها و بچه پولدار‌های منطق مرفه‌نشین تهران هستند؛ درباره کار‌هایی که برای داماد‌ها انجام می‌دهد، می‌گوید: «ما مجبوریم به میل مشتری عمل کنیم. شاید باورتان نشود، اما فوتبالیست‌هایی هستند که حتی برای فعالیت‌های روزانه خود هم سراغ ما می‌آیند، تا در طول روز چهره مناسبی داشته باشند.»

او ادامه می‌دهد: «برای این افراد از تکنیک‌های خاص گریم استفاده می‌کنیم و عیب و ایراد‌های صورت‌شان را می‌پوشانیم. این کار‌ها را برای داماد‌ها هم انجام می‌دهیم و کسی نمی‌تواند ایراد بگیرد که چرا یک داماد را برای روز عروسی به بهترین شکل آماده می‌کنید.»

از مدیر آرایشگاه درباره قیمت آماده‌کردن یک داماد برای روز عروسی می‌پرسیم و او از بسته‌هایی با قیمت‌های متفاوت می‌گوید: «پکیج‌های مختلفی داریم. پکیج‌ها از خدمات معمولی شروع می‌شود که قیمت آن‌ها از یک‌میلیون تومان آغاز می‌شود. یک پکیج VIP هم داریم که هزینه آن ٣ونیم‌میلیون تومان است و کار‌هایی مثل ویتامینه‌کردن مو، پروتز مو، استفاده از ماسک‌های درخشان‌کننده، متعادل‌سازی صورت و گریم در این پکیج جای می‌گیرند. در این پکیج دو مرحله لایه‌برداری و آبرسانی انجام می‌دهیم و بعد هم با استفاده از دستگاه، ویتامین‌های B، C و E را زیر پوست تزریق می‌کنیم. خدمات مش و های‌لایت هم برای مشتریان در صورت تمایل آن‌ها داریم که هزینه‌شان خارج از پکیج محاسبه می‌شود.»

سولاریوم و تتو ممنوع است

یکی از خدماتی که در سال‌های اخیر در آرایشگاه‌های مردانه رواج زیادی داشته، استفاده از دستگاه‌های سولاریوم و انجام خدمات تتو است. با این‌که بار‌ها به آرایشگاه‌های مردانه اخطار داده شده که نباید دستگاه سولاریوم داشته باشند و خدمات تتو انجام دهند، اما اغلب آن‌ها همچنان این خدمات را ارایه می‌دهند. حمید-‌ی صاحب یک آرایشگاه مردانه در سعادت‌آباد که آرایشگر فوتبالیست‌های زیادی هم هست، می‌گوید: «این روز‌ها سالن‌های آرایشگاه که مثل ما مشتریان سرشناس و معروف دارند، حتما باید دستگاه سولاریوم داشته باشند، چون این چیزی است که از ما می‌خواهند و حتما باید برای مشتریان فراهم کنیم. ماجرای تتوکردن هم که حسابی بین سلبریتی‌ها رواج پیدا کرده و آن‌ها ترجیح می‌دهند همه خدمات مربوط به زیبایی را در یک سالن انجام دهند.»

جالب است بدانید هر بار استفاده از دستگاه‌های سولاریوم از ١٠ تا ٢٠دقیقه انجام می‌شود و اگر دستگاه پیشرفته باشد، برای هر سانس بین ١٥٠ تا ٣٠٠‌هزار تومان است که البته اگر خدمات با ماساژ و روغن مخصوص همراه باشد، هزینه آن بیشتر می‌شود.

خدمات بهداشتی منع قانونی ندارد

مصطفی گواهی، رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه درباره تخلفاتی که در این آرایشگاه‌ها رخ می‌دهد می‌گوید: «تخلفاتی که در آرایشگاه‌های مردانه اتفاق می‌افتد، واضح و مبرهن است. ما بار‌ها به آرایشگاه‌ها تذکر دادیم از آرایش و پیرایش خانم‌ها خودداری کنند، وگرنه مجوزشان باطل می‌شود. علاوه بر این از طرف دیگر کوتاه‌کردن مو‌ها با مدل‌های نامتعارف و معروف به شیطان‌پرستی هم غیرمجاز است و با آرایشگاه‌هایی که چنین مدل مو‌هایی روی سر مشتریان شان اجرا کنند، برخورد جدی می‌شود.»

او ادامه می‌دهد: «ارایه خدماتی مانند سولاریوم یا خالکوبی و برداشتن ابرو هم غیرمجاز است. اما اگر ارایه برخی خدمات مثل پوست و مو جنبه آرایشی نداشته باشد و به بهداشت مربوط شود، ایرادی ندارد. با این حال ما فعالیت‌های آرایشگاه‌های مردانه را زیر نظر داریم و با کوچکترین تخلفی برخورد می‌کنیم.»

منبع: شهروند

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۳
در انتظار بررسی: ۰
kami
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
آخه مانیکور ناخن برای مررررررررررررررد؟؟؟
بعضی اصطلاحاتو اصلا نتونستم بخونم.
اونوقت من رفتم آرایشگاه 20 تومن ازم گرفت. گفتم از این به بعد خودم موهامو کوتاه می کنم... خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
مرد به مرد بودنشه . یعنی اعتماد بنفس درست .
آگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
یه آپشن کم داره . نمره 4 در حد سرباز صفر. پیشنهادم 5 میلیونه با یه عینک ری بن آبودانی ، هدیه برا یادگاری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
شهرستان ملکان 5 تومانه
نازنین ثباتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
پول میتونه وسیله ای باشه برای کارای خیر. میتونه زیر تیغ اون آرایشگر قراربگیره میتونه هم بره مستضعفی رو از زیر تیغ سختی ها نجات بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
همش از بیکاریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
بي فرهنگي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ویتامینه کردن و ماساژ صورت و رنگ مو و ریش چه اشکالی داره اینها ما آقایون چرا به خودمون نرسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ای داد وبیداد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اشکال این کار اینه که نیروی کار جوان و فعال کشور بجای اینکه صرف تولید و کار و کسب ووپیشرفت بشه صرف ارایش و پیرایش غیر معمول و عیر عرف میشه
در واقع میخان حوانان با این چیزا سرگرم کنند تا ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اینها بیکارهستند که چنین پول هایی هزینه می کنند
اینها از پول زیادبه این روز افتاده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
خوش به حال این آرایشگرا درامدشون از تحصیل کرده ها بیشتره
و بدبه حال فرهنگ این مملکت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
علی آقای محله ما 17 تومن میگیره با شن کش و قیچی باغبانی سه سوته مو رو درست می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اکثرا ب فقر فرهنگی و عدم نظارت دستگاه های اجرایی و نظارتی هستش
مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اعدام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
خدا شفات بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اینجور افراد کمبود عاطفه دارن و از سر ناچاری و اعتماد به نفس کاذب این کارو میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
باعث تاسفه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
به دلیل عدم اعتماد به نفس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
شوهر من روز عروسی فقط با آب موهاشو حالت داد واومد دنبالم به عمرش کرم نرم کننده هم مصرف نکرده.اما نگاه جوونای این دوره میزآرایش دارن بهتر از دخترها.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
مبارکتون باشه ان شاالله به پای هم پیر شید. شوهر شما هم مرده هم غیرت داره از اونهایی نیست که با بزک دوزک دنبال ناموس مردم باشه.
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
شوهر شوما شوهرشو ماس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
به نظر من ۹۰ درصد اشکال به اصناف برمی گرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
90 درصد کار به اشراف گرایی بر میگرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
متاسفم برا اين پسرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
مردی و مردونگی فراموش شده کاش بدونن که جامعه مرد هم نیاز داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اون دسته از مردهای ایرانی که اعتماد به نفس دارند بهشون التماس هم که بکنی واسه روز عروسیت برو گریم کن و ... میگن نه ،من همین طوری خوبم.
ولی اونایی که بدبخت روزگارن و اعتماد به نفس ندارن دنبال این ادا و اطوارن.
کاش همه ی مردهای مملکتمون همه حس مردونگی و مردی و اعتماد به نفس داشته باشن و زن نمایی رو کنار بذارن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اره والا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
یه بخشهاییشم خوبه مثل رنگ کردن و ویتامینه کردن مو
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
بنده خدا آریشگری که من میرم 6 تومن میگیره سرشم غر میزنیم که زیاد میگیری عجب دنیایی همه چی واسه پولداراست یا خدا
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
کدوم شهر؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
از ته هم بخوای بزنی ۲۰تومان میگیرن
کدوم شهر هستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
با 6 تومن موهاتو با قیچی کوتاه میکنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
مردان زن نما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
علی برکت الله
پاسخ ها
Atro
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اغا چع ربطی دارع اع
حجتي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ارايشگر ها دنبال يك راه هستن تا بيشتر پول در بيارن جوان ها رو گول ميزنن و خام مي كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
عقل که نباشه جان در عذاب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
دلمان از این وضعیت خون است الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ارایشگاه شدن کلینیک پوست و زیبایی و جراحی
کحای کار هستی؟
سیدمیرزایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
جای زن و مرد در جامعه مشخص نیست مرد ها زن شدند بعضی هاشان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
میگن زمانی که امام زمان ظهور میکنه بی عدالتی زیاده و بین زن و مرد هم تفاوتی نمیشه پیدا کرد زمین و زمان به هم میریزه و سیل و ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
جایگاه زن و مرد قابل توضیح نیست اصلا هر کس بر اساس تفکر و استعداد و تلاشش جایگاهش رو در جامعه میسازه یک مرد میشه آشپز یک زن میشه راننده اتوبوس پس جایگاهی نمیشه برای مرد و زن در نظر گرفت اینکه بگیم زن جایگاهش فقط آشپزخونست یا مرد فقط راننده کامیون
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر