کد خبر: ۷۰۰۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
کد خبر : ۷۰۰۱۳۵۴

فراخوان بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، قراخوان بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان منتشر شد.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و موثر میان قصه‌گویان ایرانی و خارجی، احیای سنت قصه‌گویی، برنامه‌ریزی برای تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه‌گویی و مشارکت مردم در ترویج این فرهنگ به‌عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه است.

محمد جواد محمدی با بیان اینکه بخش صحنه‌ای شامل مسابقه ملی و بین‌الملل است، اظهار داشت: شرکت‌کنندگان بخش مسابقه ملی دختران و پسران شامل: (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال)، بانوان و آقایان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها هستند.

وی افزود: دربخش بین‌الملل نیز برگزیدگان ۲۱ دوره گذشته جشنواره قصه‌گویی در مراحل منطقه‌ای، ملی و بین‌الملل و قصه‌گویان ومجریان دارای سابقه اجر د رسانه ملی تئاترکشور به همراه داوطلبان سایر کشورها می‌توانند شرکت کنند.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان اضافه کرد: بخشی از شیوه‌های قصه‌گویی صحنه‌ای شامل کلاسیک (سنتی)، قصه‌هایی از روزگاران کهن، تاریخ، سنت‌ها، مذهب، آداب و قهرمانی‌ها از منابع شفاهی یا کتبی است که بدون ابزار اجرا می‌شود؛ بخش دیگری نیز به قصه‌گویی مدرن (نوآورانه) اختصاص یافته که شامل قصه‌هایی می‌شود که به صورت گفت‌وگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق از منابع شفاهی یا کتبی انتخاب و اجرا می‌شود.

محمدی تصریح کرد: قصه‌گویی به صورت تک نفره و در مدت زمان حداکثر ۱۵ دقیقه و تصویربرداری از صه‌گویی در نمای باز (لانگ‌شات) از جمله شرایط شرکت در بخش صحنه‌ای است.

وی اظهارداشت: در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای نیز علاقه‌مندان می‌توانند با موضوع «قصه زندگی من» در فیلمی به مدت ۹۰ ثانیه، امیدها، شادی‌ها و آرزوهای زندگی خود را به شیوه‌ای مستندگونه روایت کنند.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان ادامه داد: روایت قصه از زبان یک راوی، ارسال فیلم در قالب mp۴ و حجم حداکثر ۴۰۰ مگابایت و تصویربرداری با استفاده از دوربین و موبایل به‌صورت افقی و دارای صدای مطلوب از شرایط بخش قصه‌گویی ۹۰ ثانیه است.

محمدی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ فرصت دارند برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای آذرماه ۹۸ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ر

فراخوان برگزاری جشنواره قصه گویی در لرستانپیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر