کد خبر: ۷۰۰۱۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

برخی از نامزد‌های انتخابات فدراسیون وزنه برداری نظر متفاوتی با نگارنده اساسنامه این فدراسیون دارند.

یک تبصره جنجالی/ اکثریت مطلق در آرای انتخابات فدراسیون وزنه برداری رعایت شد؟به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، انتخابات فدراسیون وزنه برداری همچنان با حاشیه‌هایی همراه است و نامزدهایی که در این انتخابات نتواستند اکثریت آرا را به دست آورند با استناد به یک تبصره در اساسنامه فدراسیون به نتیجه انتخابات اعتراض دارند.

ماده ۵ اساسنامه فدراسیون وزنه برداری مشخص می‌کند که تصمیمات مجمع با رای نصف به علاوه یک رای معتبر است. عنوان اکثریت مطلق در تعریف، یعنی همان نصف به علاوه یک رای. ایرادی که به این انتخابات گرفته می‌شود را نه محمدرضا داورزنی و نه محمد شروین اسبقیان، توضیح ندادند و به همان صحبت‌هایی که در پایان انتخابات کرده بودند، بسنده کردند.

علی مرادی با ۲۲ رای در پایان مجمع، با اعلام محمد رضا داورزنی به عنوان رئیس ۴ سال آینده فدراسیون وزنه برداری معرفی شد. تعداد کل آرا ۴۳ رای بود و طبق تبصره ۴ ماده ۵ اساسنامه فدراسیون نصف بعلاوه یک رای، ۲۲/۵ رای است که نامزدهای بازنده اعتقاد دارند که ۲۲ رایِ مرادی، برای برنده شدنش کافی نیست.

دیروز سجاد انوشیروانی، محمد رضا آخوندی، کوروش باقری، فرشاد غزالیان، حسین رضازاده و نصرت الله عابدینی با نوشتن نامه‌ای خطاب به وزیر ورزش و جوانان اعتراض رسمی خود را به نتیجه انتخابات فدراسیون وزنه برداری اعلام کردند.

اکثریت مطلق را باید تعریف کنیم

هوشنگ نصیرزاده که نگارش اساسنامه فدارسیون وزنه برداری را به عهده داشته است در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد:  نصف به علاوه یک رای، ۲۲/۵ می‌شود. نمی‌شود که کسی ۲۲/۵ رای بیاورد. اما معنی اکثریت مطلق را باید تعریف کنیم. یعنی کمی بیش از اکثریت آرا. مرادی هم کمی بیش از اکثریت آرا را به دست آورده است. این قانون هم طبق مصوبه هیئت وزیران است.

نصیرزاده ادامه داد: وزارت ورزش اکثریت مطلق را به همه جا ابلاغ کرده و در آن نوشته است که نصف به علاوه یک رای که در قانون تجارت هم این را داریم، یعنی کمی بیش از ۵۰ درصد آرای انتخاباتی.

انوشیروانی: پاسخ وزارت ورزش باید قانونی باشد

سجاد انوشیروانی که یکی از ۶ کاندیدای معترض به نتیجه انتخابات است در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، بیان کرد: نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان نوشتیم و از وزیر می‌خواهیم که طبق قانون به این موضوع نگاه کند. انتظار داریم که پاسخی که به ما داده می‌شود نیز قانونی باشد. در قانون آمده که برنده انتخابات باید اکثریت مطلق را به دست آورد. وقتی که ۴۳ نفر در انتخابات شرکت داشتند ما حق نداریم برای گرد کردن، نصف عدد ۴۳ را ۲۲ در نظر بگیریم. ما در مجمع به این موضوع اعتراضی نکردیم، اما به نظر من اعتراض ما قانونی است.


بیشتر بخوانید:

آخوندی: انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری تمام شد، اما اعتراض دیگر کاندیدا‌ها قانونی است

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری به علی مرادی تبریک گفت

مرادی: ۷۰ روز طلایی را از دست دادیم/ وزارت ورزش به اردو‌ها و اعزام وزنه برداران توجه داشته باشد


انتهای پیام/

ادامه اعتراض‌ها به انتخابات فدراسیون وزنه برداری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
مافیا و فساد ه شاخ و دم نداره
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر