کد خبر: ۷۰۰۲۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵

به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، کوروش باقری کاندیدای انتخابات فدراسیون وزنه برداری درباره نامه‌ای که ۵ نفر از نامزد‌های ریاست این فدراسیون به وزیر ورزش و جوانان در اعتراض به نتیجه انتخابات داشتند، بیان کرد: طرف صحبت‌های ما علی مرادی نیست و اگر انتخابات به دور دوم کشیده می‌شد و آن جا او دوباره ۲۲ رای خود به دست می‌آورد، رئیس فدراسیون بود و باتوجه به اینکه ۴۳ نفر در مجمع حضور داشتند، مرادی با ۲۲ رای رئیس می‌شد.

جواب اعتراض ما باید بر اساس قانون باشد

باقری ادامه داد: بحثی که حالا برخی از دوستان به ما اطلاع دادند و ما هم در آن ریز شدیم که اساس نامه، در دور اول نفر برنده را با نصف به علاوه یک رای معرفی می‌کند تا انتخابات تمام شود. اما حالا نصف بعلاوه یک برای ۴۳ رای، ۲۲/۵ می‌شود. حالا که مرادی ۲۲ رای آورده، حرف ما رعایت قانون است و ما هیچ اعتراضی به نتیجه نداریم، اما باتوجه به تاکید مدیران وزارت خانه و اعضای مجمع، اینجا اشکالی وجود دارد و فقط عزیزان می‌گویند که انتخابات قانونی برگزار شده است، پس انتظار ما این است که جوابی که به ما داده می‌شود هم قانونی و منطبق بر اساس نامه باشد.

باقری تاکید کرد: باتوجه به ۲۲ رای که مرادی در دور اول کسب کرده بود، بین نامزد‌های انتخابات بیشترین شانس را در دور دوم هم داشت، اما حرف ما اجرای قانون است.

از صحبت‌های داورزنی اقناع نشدم

او درباره صحبت‌های دیروز محمد رضا داورزنی که ریاست مجمع انتخابات فدراسیون وزنه برداری را برعهده داشته و دیروز هم صحت انتخابات را تایید کرده است، گفت: ما باید به دوستان اشاره می‌کردیم که شبهه‌ای در اجرای قانون وجود دارد، عزیزان مختار هستند، اما نباید در مجامع دیگر چنین چیز‌هایی بوجود بیاید و اگر به این موضوع رسیدگی شود، کار خود آقایان راحت‌تر خواهد بود . وگرنه هیچ بحث شخصی وجود ندارد و ما فقط خواستیم از لحاظ قانونی اشکالی که صورت گرفته است را اطلاع بدهیم، اما خود من از این صحبت‌ها قانع نشدم.

در مجمع متوجه این موضوع نشدیم

باقری درمورد اینکه چرا در همان مجمع به این موضوع اعتراضی نداشتند خاطر نشان کرد: من به صراحت بگویم که در مجمع این موضوع به ذهنم خطور نکرد و بعدا هم از طریق برخی از دوستانی که باتجربه بودند و اطلاعات بیشتری نیز داشتند متوجه موضوع شدم و اعتقادم بر این است که افرادی که مجمع را برگزار می‌کنند از امثال ما کاندیدا‌ها بیشتر متوجه موضوع بودند و حالا هم اعتقاد دارم که دیگران هم مثل من از این بحثِ ما اطلاع نداشتند، چون اعضای مجمع ۴۴ نفر بود و با نبودن یکی از اعضا، این تغییر باعث شد ذهن‌ها از حرف الانِ ما دور شد.

شاید دیگر کاندیداها اعتراضشان را به مراجع بالاتری ببرند

باقری درباره شباهت اتفاقی که در مجمع وزنه برداری و در انتخابات فدراسیون تیراندازی رخ داده است در نهایت با شکایت شاکیان به مراجع قضایی، انتخابات ابطال شده است و حتی در دور بعدی یک نفر دیگر رئیس فدراسیون شده است، گفت: از طرف خودم باید بگویم که نتیجه انتخابات دیگر برای من اهمیت ندارد، اما شاید شاهد یک رویه بدی در انتخابات‌های دیگر باشیم و امیدوارم عکس العمل بهتری یه این داستان نشان داده شود یا توضیحاتی که امثال من را اقناع کند و خاتمه‌ای به این بحث‌ها باشد. اما اینکه شاید برخی کاندیدا‌ها اعتراضشان را به مراجع بالاتری ببرند که من از آن بی اطلاعم.

اینکه صرفا بگوییم انتخابات درست است، کفایت نمی‌کند

او درباره واکنش دیگر کاندیدا‌ها پس از صحبت‌های داورزنی خاطر نشان کرد: من آرزو می‌کنم مجمع کشتی که نزدیک است، به خوبی برگزار شود، اما راجع به صحبت و تبادل نظر با دیگر کاندیدا‌ها باید بگویم که خیر، پس از صحبت‌های داورزنی، صحبتی نداشتیم. اما باز هم باید بگویم که حرف همه دوستان ما اجرای قانون است و وقتی می‌بینیم طبق موارد اساسنامه‌ای که سال ۹۶ به امضای وزیر ورزش رسیده است، شبهه و خلافی وجود دارد منتظر شنیدن توضیح قابل قبول هستیم و اینکه صرفا بگوییم انتخابات درست است، کفایت نمی‌کند.

مقصر مصدومیت مرادی، کوروش باقری است! 

سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری درخصوص مصدومیت مجدد مرادی از ناحیه کتف گفت: کادر فنی قطعا از من و هرکس دیگری به دنبال موفقیت تیم ملی است. اما وقتی مسئولیتی را قبول می‌کنیم، صفر تا ۱۰۰ آن را هم باید بپذیریم. همان دوستانی که طلای مرادی در المپیک را حاصل زحمات خودشان می‌دانند، مسئولیت مصدومیت مرادی هم برعهده آن‌ها است. همه ما ناراحتم و ممکن است برای هر کس دیگری این اتفاق بوجود بیاید. اما می‌شد با نظم بیشتر از این اتفاق جلوگیری کنیم و مانع مصدومیت سهراب شویم. اعتقاد دارم این مصدومیت ممکن بود در دوران مربیگری باقری هم رخ دهد اما اینکه برخی از آقایان بعد از این اتفاق گفتند مصدومیت مرادی تقصیر خودش است و کادر فنی مقصر نیست، ما را رنجور می‌کند. پس تقصیر کیست؟ اشکالی ندارد، از همینجا اعلام می‌کنم مصدومیت مرادی هم تقصیر کوروش باقری است! من ۵ سال است که در تیم ملی نیستم، اما مصدومیت مرادی به گردن من است!


بیشتر بخوانید:

خورشیدی فر: کتف مرادی زمانی در رفت که تمرین تیم ملی تعطیل شده بود

مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری باقی ماند

مرادی: ۷۰ روز طلایی را از دست دادیم/ وزارت ورزش به اردو‌ها و اعزام وزنه برداران توجه داشته باشد


انتهای پیام/

اظهارات کوروش باقری درخصوص انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری و مصدومیت سهراب مرادی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
چقدر بانمک شده این تازگیا!!!!
بابا خالا باختن که اینقدر ناراحتی نداره!
انتقام باختتو از کادر فتی میخوای بگیری؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
خوبی؟
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر