کد خبر: ۷۰۰۳۲۹۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

گرمای بالای ۵۰ درجه در شهرستان ریگان وقرار گرفتن مردم در صف‌های طولانی بنزین به دلیل قاچاق سوخت این روز‌ها مردم این شهرستان را خسته کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، با نزدیک شدن به فصل برداشت خرما از نیمه مردادماه کشاورزان و نخل داران این شهرستان با کمبود سوخت بنزین در این جایگا‌ها مواجه شده اند که این امر بر مشکلات اهالی این شهرستان افزوده است .

کدینگ کردن جایگا‌های سوخت در استان سیستان وبلوچستان کارت‌های مهاجر را به جایگا‌های شرق استان کشانده است که این امر مشکلاتی را برای اهالی این شهرستان به وجود آورده است.

قاچاق سوخت یکی دیگر از عواملی است که این روز‌ها اهالی این شهرستان با آن مواجه شده اند که باعث صف‌های طولانی برای اهالی این شهرستان شده اند .

 نظارت نکردن  شرکت پخش و فرآورد‌های نفتی استان بر جایگا‌های سوخت این شهرستان نیز مشکلاتی را برای اهالی این شهرستان به وجود آورده است.

از بعد ازظهر روز گذشته تا کنون عرضه سوخت در شهرستان ریگان قطع و این امر سرگردانی اهالی این شهرستان را در پی داشته است.

در شهرستان ریگان سه جایگاه سوخت وجود دارند که این جایگا‌ها هم زمان جایگا‌های سوخت خود را خاموش و تا روز بعد به اهالی این شهرستان بنزین عرضه نمی‌کنند .

به نظر می‌رسد ساماندهی وضعیت موجود نیز در شهرستان از دست مسولین ریگان خارج و در دست قاچاقچیان سوخت قرار گرفته است.

رضا شهیکی یکی از شهروندان ریگانی در گفت و گو  با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان اظهار کرد: دو روز متوالی است که در صف بنزین هستم تا کنون بنزینی دریافت نکرده است.

غلامحسین سرحدی یکی دیگر از اهالی ریگان تصریح کرد: این سرمایه ملی به دلیل نبود نظارت از این شهرستان خارج و قاچاق می‌شود.

یکی از جوانانی  که سوخت قاچاق می کرد هم گفت: بیکاری باعث شده است که ما به این کار روی آوریم مردم این صف‌ها را تحمل نمایند تا ما هم به رزق و روزی خود برسیم!

فرماندار ریگان گفت: با کدینگ کردن جایگا‌های سوخت در سیستان وبلوچستان کارت‌های مهاجر به جایگا‌های شرق استان گسیل داده شده اند.

امین باقری در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  ما تمام تلاش خود را برای ساماندهی جایگا‌های سوخت در این شهرستان انجام داده ایم که یکی از این این اقدامات برای اولین بار در استان از این شهرستان آغاز شد و آن جمع آوری کارت‌های آزاد در جایگا‌های سوخت این شهرستان بود.

وی بیان داشت: با آغاز فصل برداشت خرما از نیمه مردادماه نخلداران وکشاورزان این شهرستان به دلیل قاچاق سوخت  با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

فرماندار ریگان از شرکت پخش وفرآورد‌های نفتی خواستار نظارت وساماندهی جایگا‌های سوخت در این شهرستان شد.

باقری بیان داشت: در صورت ادامه مشکلات این جایگا‌ه ها در شهرستان اهالی ریگان نیز با مشکلاتی در زمینه دریافت سوخت مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/ی

قاچاق سوخت در ریگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
-
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
اگر عرضه سوخت برای تمام استان قطع شود تلنگری برای همه میشود مبارزه با قاچاق هیچ گونه شوخی و ترحمی در این زمینه ندارد .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر