کد خبر: ۷۰۰۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲

رجبی گفت: معتقدم برای بازی‌های دوستانه در راه آماده سازی باید با تیم‌های بالاتر از خودمان بازی کنیم.

محمدرضا رجبی دبیر فدراسیون هندبال در گفت و گو با خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازی‌های دوستانه و اردو‌های در نظر گرفته شده برای ملی پوشان در آستانه رقابت‌های انتخابی المپیک گفت: رایزنی‌هایی درباره انجام بازی‌های تدارکاتی و برگزاری اردو داشته ایم. ما قرار است دو اردوی دیگر داشته باشیم و همچنین پیش از آغاز رقابت‌های انتخابی المپیک به قطر برویم و با تیم ملی این کشور بازی دوستانه ای انجام دهیم. همچنن اگر تیم‌های دیگری هم حضور داشته باشند با آن‌ها هم بازی دوستانه انجام می‌دهیم.

او افزود: ما ترجیح می‌دهیم با تیم‌هایی که از سطح بالایی برخوردار هستند بازی کنیم تا سطحمان را بالا ببریم علاوه بر آن صحبت‌های دیگری هم داشته ایم، محدودیت کاری ما این است که نمی‌توانیم لژیونر‌ها را در همه اردوهایمان داشته باشیم.

بازیکنان ما زمانی که می‌خواهند از اروپا به ایران بیایند باید مسافت زیادی را طی کنند

دبیر فدراسیون هندبال درباره روز‌های IHD دی عنوان داشت: IHF دی در اروپا جا افتاده است و به واسطه نزدیکی فاصله‌ها در این قاره بازیکنان تیم‌های باشگاهی و ملی می‌توانند برای حضور در اردو‌ها به راحتی جا به جا شوند و از کشوری به کشور دیگر بروند. اما بازیکنان ما زمانی که می‌خواهند از اروپا به ایران بیایند باید مسافت زیادی را طی کنند، این در حالی است که روز‌های IHF دی کوتاه است و برگزاری اردو در این زمان کوتاه بسیار سخت است. همچنین باشگاه بازیکن را در اختیار گرفته است که از آن‌ها استفاده کند و آزاد کردن آن‌ها سخت است به همین دلیل بازیکنان ما خودشان علاوه بر نامه نگاری‌های ما با باشگاهشان دست به کار می‌شوند و صحبت‌های لازم را انجام می‌دهند تا در زمان‌های اردویی که اعلام می‌کنیم حاضر شوند به همین دلیل تمرین هایمان فشرده و سخت است و باید برنامه‌ای دقیق داشته باشیم تا اردوهایمان تشکیل شود.

کم و کسری‌هایی بوده است و نمی‌شود گفت که اردو در شرایط ایده آل برگزار شده است

او درباره محدودیت‌ها و کم بود‌ها در اردوهای تیم ملی هندبال بیان داشت: محدودیت‌ها همیشه در اردو‌ها وجود دارد فدراسیون تازه کارش را آغاز کرده است و از آن جایی که در نیمه اول سال هستیم محدویت‌هایی وجود دارد، کم و کسری‌هایی بوده است و نمی‌شود گفت که اردو در شرایط ایده آل برگزار شده است، قاعدتا مشکلات در اردو‌ها است و کم کسری‌ها را تا جایی که بتوانیم بر طرف می‌کنیم و تلاش می‌کنیم هر چه پیش می‌رویم آن‌ها را از میان ببریم البته هیچ زمان نمی‌توانیم بگوییم که شرایطمان ایده ال است.

رجبی همچنین درباره سوالی مبنی بر نبود امکانات اولیه مانند حوله، کیفیت مناسب غذا و یا نبود ماساژور و پزشک با بیان این که سلایق و علایق متفاوت است و پزشک و ماساژور هم در کنار تیم حضور دارند افزود: اینکه گفته می‌شود فردی برای پشتیبانی در تمرین تیم ملی حضور نداشته است درست نیست. ما افرادی را داریم که در فدراسیون حضور دارند، اما زمانی که کاری فوری پیش می‌آید ممکن است تا حاضر شدن آن‌ها در صحنه دیگر بازیکنان کمک های لازم را انجام دهند این اتفاق عجیبی نیست و در زمان بازی خودمان هم این چنین بود.

دبیر فدراسیون هندبال: باید با تیم های بالاتر از خودمان بازی دوستانه برگزار کنیم

شاید در برخی مواقع آن طور که می‌خواهیم کار‌ها پیش نرود

او افزود: سعی ما فراهم کردن بهترین شرایط برای تیم است شاید در برخی مواقع آن طور که می‌خواهیم کار‌ها پیش نرود، این مسئله تنها مختص ما نیست و بیشتر رشته‌ها با مشکلات روبه رو هستند همین حالا یکی از محدویت‌های ما بحث تامین تجهیزات است که دستمان خیلی باز نیست و یک سری محدودیت داریم و مجبورم با کمی مشکل آن‌ها راتامین کنیم در حالی که قبلا راحت‌تر بودیم و تجهیزات را می‌آوردیم، اما حالا نمی‌توانیم چیزی هم وارد کنیم.

ملی پوش سابق هندبال کشورمان ادامه داد: به طور مثال لباس هندبالی‌ها باید به گونه‌ای باشد که پاره نشود، یک سری لباس‌ها را وارد می‌کردیم، اما حالا محدودیت‌هایی داریم که قاعدتا روی کیفیت کار تاثیر می‌گذارد و ما هم تلاش می‌کنیم به گونه‌ای عمل کنیم تا کم‌ترین تاثیر را داشته باشد.

زمانی که بهترین غذا راهم سفارش می‌دهید تا به دست شما در خارج از رستوران برسد کیفیت اول را ندارد

دبیر فدراسیون هندبال کشورمان درباره مشکلات غذا در اردوی سوم تیم ملی هندبال و سوال درباره این که چرا غذا در فدراسیون طبخ نمی‌شود عنوان داشت: خوب است که غذا در مقر فدراسیون آماده شود ما هم پیش بینی کرده بودیم این جا طبخ شود، اما شرایط آن فراهم نشد همچنین زمانی که ما می‌خواهیم بهترین غذا را بیاوریم کیفیت لازمش را از دست می‌دهد و قطعا آن غذا کیفیت غذایی که در رستوران سرو می‌شود را ندارد. من نمی‌توانم بگویم این طور نیست، ولی تلاش می‌کنیم با رستوران‌های نزدیک‌تر به تفاهم برسیم و یا غذا را طبخ کنیم. شما هر جای تهران هم بهترین غذا را بگیرد تا برسد زمان می‌برد، در مجموع امیدوارم این مشکلاتن برطرف شود.

نباید اجازه دهیم محدودیت‌ها روی کار ما تاثیر بگذارد

او در پایان در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان نتیجه گرفت امکانات و شرایط نسبت به قبل کمتر شده است یا خیر بیان داشت: نمی‌شود به گذشته نگاه کرد ما داریم با کشور‌هایی رقابت می‌کنیم که به سرعت در حال رشد هستند ما هم باید تلاش کنیم. ما در حال پیشرفت هستیم، اما اگر به رقبا نگاه کنیم شاید همین حالا ما امکانات ۱۰ سال پیش آن‌ها را در اختیار داشته باشیم با این حال ما در حال رشد هستیم و باید سرعتمان را بالا ببریم تا با آن‌ها برابر شویم. آن‌ها در این راه یک سری محدودیت‌ها را ندارند که ما داریم، ولی خوب نباید اجازه دهیم این محدودیت‌ها روی کار ما تاثیر بگذارد.

دبیر فدراسیون هندبال: باید با تیم های بالاتر از خودمان بازی دوستانه برگزار کنیم

شرایطمان به مرور بهتر می‌شود

محمد رضا رجبی بیان داشت: بحث اصلی ما بحث اردو‌ها، مسائل فنی، هماهنگی و .. است، امکانات را تا جایی که بتوانیم هماهنگ می‌کنیم و از چیزی دریغ نمی‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا امکانت مورد نیاز فراهم شود. این کار خیلی سخت است این سختی تنها برای ما نیست و شامل همه فدراسیون‌ها می‌شود ما باید با منابع فعلی کار را جلو ببریم، دست همه از جمله کادر و بازیکنان درد نکند همه در حال تلاش هستند تا کار را جلو ببریم، شرایط به مرور بهتر می‌شود و ما تلاش می‌کنیم تا با داشته هایمان خودمان را وقف دهیم و اجازه ندهیم تا شرایط بر ما تاثیر بگذارد.


بیشتر بخوانید:

ملی پوش هندبال: امیدوارم بتوانیم نتایجی در خور شان ایران کسب کنیم

استکی: نسل جوان هندبال خوبی داریم/ از پورتو و یک تیم عربی پیشنهاد داشتم

اردوی تیم‌ملی هندبال برگزار شد

دهقانی: یوسف نژاد بدون هماهنگی کادرفنی در اردو هندبال حاضر نشد

بیگانه پرستی و داخلی ستیزی در هندبال/ از بی غذایی و بی توجهی تا حرف‌هایی که با عمل فاصله دارد


انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر